| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Spis powszechny > Kto jest objęty Narodowym Spisem Powszechnym?

Kto jest objęty Narodowym Spisem Powszechnym?

Od 1 kwietnia 2011 roku trwa narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Do 16 czerwca można spisać się samodzielnie drogą elektroniczną, natomiast 30 czerwca pracę zakończą rachmistrzowie i ankieterzy telefoniczni. Kto objęty jest spisem?

Zgodnie z treścią ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2011 roku, spisem obejmuje się:

1. osoby stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i pomieszczeniach niebędących mieszkaniami;

2. osoby niemające miejsca zamieszkania;

3. mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Narodowy Spis Powszechny nie obejmuje:

1. szefów oraz cudzoziemskiego personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych państw obcych, członków ich rodzin;

2. innych osób korzystających z przywilejów i immunitetów na mocy umów, ustaw lub powszechnie ustalonych zwyczajów międzynarodowych;

3. mieszkań, budynków, obiektów ani pomieszczeń będących własnością przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych państw obcych.

Zobacz również: O co będą pytać rachmistrzowie?

Trzy podstawowe metody przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego to droga elektroniczna (za pośrednictwem Internetu), wywiad bezpośredni przeprowadzony przez rachmistrza oraz wywiad telefoniczny przeprowadzony przez ankietera statystycznego.

Od 1 kwietnia każdy z nas może spisać się samodzielnie, wypełniając formularz na stronie www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl. 

Rachmistrzowie i ankieterzy telefoniczni rozpoczęli pracę 8 kwietnia. Zanim wpuścimy osobę podającą się za rachmistrza do naszego mieszkania, możemy upewnić się, czy nie mamy do czynienia z oszustem. Rachmistrz powinien być wyposażony w identyfikator ze zdjęciem (który ważny jest wyłącznie wraz z dowodem osobistym). 

W razie jakichkolwiek wątpliwości, możemy zweryfikować tożsamość rachmistrza dzwoniąc pod jeden z następujących numerów:

1. 800 800 800 – telefony stacjonarne (bezpłatny);

2. 22 444 47 77 – telefony komórkowe (płatne zgodnie z taryfikatorem operatora).

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w soboty i niedziele: od 8.00 do 18.00.

Zobacz również serwis: Spis powszechny

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Spisem obejmuje się osoby stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i pomieszczeniach niebędących mieszkaniami.
Spisem obejmuje się osoby stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i pomieszczeniach niebędących mieszkaniami.

Klasyfikacja budżetowa 2017 (książka)128.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Green OK

Producent biologicznie aktywnych oraz przyjaznych dla środowiska ekologicznych nawozów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »