| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Akcja Znicz: prawie 2 tys. nietrzeźwych kierowców

Akcja Znicz: prawie 2 tys. nietrzeźwych kierowców

W czasie świątecznego weekendu Policja zatrzymała prawie 2 tys. pijanych kierowców, w 407 wypadkach zginęło 39 osób. To gorsze statystyki niż rok temu.

W tym roku na bezpieczeństwie w ruchu czuwało ponad 15 tys. funkcjonariuszy Policji, dodatkowo wspieranych przez Straż Miejską, Żandarmerię Wojskową, a nawet harcerzy. W czasie akcji sprawdzano przede wszystkim trzeźwość kierowców, a także przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu (stan techniczny pojazdów, czy sposób przewożenia dzieci).

W tym roku Akcja Znicz trwała wyjątkowo długo, ponieważ rozpoczęła się już w piątek (29 października), a zakończyła w poniedziałkową noc (1/2 listopada). W czasie weekendu zanotowano 407 wypadków, w których śmierć poniosło 39 osób. Rannych zostało ponad pół tysiąca osób. W tym czasie zatrzymanych zostało 1880 osób.

Te statystyki są dużo gorsze, niż zanotowane podczas Akcji Znicz w 2009 r., kiedy to zginęło 18 osób. Wynika to jednak głównie z tego, iż zeszłoroczna akcja Znicz trwała jedynie 2 dni.

Na podstawie: Policja.pl

Zobacz również serwis: Sprawy karne

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Jadwiga Czarnowska

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Wrocławski). Jest mgr ekonomii – uzyskała dyplom na Wydziale Gospodarki Narodowej w Katedrze Handlu Zagranicznego AE. Jest absolwentką również Alliance Française. Otrzymała w Paryżu francuski dyplom DS.-d’Etudes Françaises Modernes. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe jako kierownik działów finansowo-księgowych przedsiębiorstw i resortu budżetowego oraz jako wykładowca kursów i szkoleń z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw, rachunkowości budżetowej i finansów publicznych. Prowadzi również szkolenia z zakresu praktycznego wykorzystania programów księgowych do zadań księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK