| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - turystyka > Beatyfikacja Jana Pawła II: O czym powinni wiedzieć kierowcy?

Beatyfikacja Jana Pawła II: O czym powinni wiedzieć kierowcy?

Kierowcy wybierający się na Beatyfikację powinni zweryfikować stan techniczny swoich pojazdów. W przeciwnym razie narażają się na wysokie mandaty.

W okresie uroczystości będzie obowiązywał zakaz wjazdu autokarów do Rzymu w granicach obwodnicy. Nie ma jeszcze informacji dotyczących ograniczeń dla samochodów osobowych. Przy obwodnicy miasta zostaną utworzone parkingi dla autokarów. Ich lokalizacja nie została jeszcze określona. Dojazd z parkingów do centrum miasta będzie możliwy środkami komunikacji miejskiej.

Zobacz również: Beatyfikacja Jana Pawła II: Jak dojechać samochodem do Rzymu?

Osoby planujące podróż indywidualną i organizatorzy wyjazdów na uroczystości powinny zweryfikować przed wyjazdem stan techniczny oraz dokumentację pojazdu. Na terenie Włoch prowadzone są częste i szczegółowe kontrole drogowe w zakresie limitów prędkości, czasu pracy kierowców, ubezpieczenia, dokumentacji uprawniającej do kierowania pojazdem i wykonywania usług transportowych.

Za nieprzestrzeganie przepisów grożą surowe sankcje w postaci wysokich mandatów oraz zatrzymania prawa jazdy i/lub pojazdu na okres od kilkunastu dni do kilku miesięcy. Szczegółowe informacje dotyczące przepisów drogowych są dostępne na stronie Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie (informacja dla kierowców samochodów ciężarowych - zawiera informacje przydatne dla pozostałych kierowców).

Źródło: Ambasada RP w Rzymie

Zobacz również: Beatyfikacja Jana Pawła II: Jakie pozwolenia dla autobusów turystycznych w Rzymie?

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na terenie Włoch prowadzone są częste i szczegółowe kontrole drogowe w zakresie limitów prędkości, czasu pracy kierowców, ubezpieczenia, dokumentacji uprawniającej do kierowania pojazdem i wykonywania usług transportowych.
Na terenie Włoch prowadzone są częste i szczegółowe kontrole drogowe w zakresie limitów prędkości, czasu pracy kierowców, ubezpieczenia, dokumentacji uprawniającej do kierowania pojazdem i wykonywania usług transportowych.

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Diana Malinowska

Konsultant w Instytucie Rozwoju Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »