| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Twoje prawa > Czy umowa musi być na piśmie?

Czy umowa musi być na piśmie?

Czy umowa z wykonawcą remontu mieszkania musi być sporządzona na piśmie? Jak skutecznie zabezpieczyć swoje interesy?

Umowa o dzieło

Umowę o remont mieszkania należy sporządzić na piśmie i określić w niej zakres prac, rodzaj wykorzystywanych materiałów oraz termin ich rozpoczęcia i zakończenia.

Z wykonawcą remontu zawieramy umowę o dzieło. Prace wykonywane na jej podstawie mogą dotyczyć np. zamontowania okien, odmalowania mieszkania, cyklinowania parkietów, położenie glazury w łazience. W każdej z nich musi zostać określony pewien rezultat faktyczny, który strony opisują. Natomiast osiągnięcie tego rezultatu świadczy o tym, czy umowa została wykonana, czy też została wykonana w sposób nienależyty.

Zobacz też: Jaka umowa przy remoncie?

Zakres remontu

Należy wyszczególnić w umowie prace, które powinny być przeprowadzone, na przykład: pomalowanie ścian i sufitów białą farbą emulsyjną, pomalowanie ram okiennych, parapetów, grzejników i drzwi farbą olejną - białą oraz cyklinowanie i polakierowanie podłóg. W umowie należy też określić markę farb oraz podać, na czyj rachunek: wykonawcy czy zamawiającego zostaną kupione. Nie można zapomnieć również ustaleniu terminu zakończenia prac.

Podstawa prawna:

art. 627 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny.

Zobacz serwis: Umowy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Dyja

Ekspert w zakresie giełdy i rynków kapitałowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK