| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Reklamacje > Żądania konsumenta > Czy można zareklamować usługę kosmetyczną

Czy można zareklamować usługę kosmetyczną

Po ostatniej wizycie u kosmetyczki zaczęłam mieć problemy z cerą. Był to zabieg oczyszczania twarzy, który według mnie był wykonany nieprawidłowo. Czy można złożyć reklamację na usługę kosmetyczną?

W tej sytuacji możliwość złożenia reklamacji istnieje, jednak jest ona bardziej rygorystyczna niż przy reklamacji towaru.

Każda osoba wybierająca się do zakładu kosmetycznego musi mieć świadomość, że za daną usługę będzie musiała zapłacić nawet, jeżeli nie będzie zadowolona z efektu. Zagadnienie to zostało uregulowane w kodeksie cywilnym, z którego wyraźnie wynika, iż nie może uchylać się od obowiązku uiszczenia zapłaty za wykonaną usługę.

W sytuacji, gdy nie jesteśmy zadowoleni z danej usługi mamy prawo żądać dokonania poprawki na koszt usługodawcy. Powinno to nastąpić w jak najkrótszym terminie.

Drugą opcją jak nam w tej sytuacji przysługuje jest możliwość odstąpienia od umowy. Dotyczy to jednak istotnych wad, a ciężar ich udowodnienia spoczywa na usługobiorcy, co w rzeczywistości jest trudne do wykazania.

Istnieje również możliwość zażądania obniżenia ceny usługi - przy nieistotnych wadach.

Zobacz również: Reklamacja usługi fryzjerskiej

Podniesienie ceny usługi

Gdy usługodawca podniesie cenę usługi w jej trakcie poprzez wykonanie dodatkowych prac bez zgody usługobiorcy, nie może on żądać od nas zapłacenia wyższej ceny.

Jednak w sytuacji, gdy prace dodatkowe okazały się niezbędne, a usługodawca zachowując należytą staranność nie mógł ich przewidzieć, wtedy mamy obowiązek zapłaty wyższego wynagrodzenia.

Podstawa prawna:

ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 z późn. zm.).

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Za usługę trzeba zapłacić nawet, jeżeli nie będziemy zadowoleni z jej efektu.
Za usługę trzeba zapłacić nawet, jeżeli nie będziemy zadowoleni z jej efektu.

Praktyki HRM. Najlepsze studia przypadku z polskiego rynku (książka)29.90 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Business Solutions Sp. z o.o.

Obsługa księgowa, doradztwo podatkowe, kadry i płace

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »