REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Projekt

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Emerytury stażowe - pomysł Prezydenta RP

Emerytury stażowe to pomysł zaproponowany przez Prezydenta RP. Byłyby to emerytury wcześniejsze otrzymywane po 35 latach pracy kobiet i 40 latach pracy mężczyzn.

Emerytury kobiet z rocznika 1953 - co z projektem ustawy?

Projekt ustawy o emeryturach kobiet z rocznika 1953 został odsunięty z porządku obrad posiedzenia Sejmu. Oznacza to, że kobiety przez kolejne miesiące otrzymają niższe świadczenie. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do premiera o zmianę decyzji.

Aktywni plus - nowy projekt dotyczący aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych

Aktywni plus to nowy projekt dotyczący aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. PFRON i Grupa Enea podpisały porozumienie w tej sprawie. W skład projektu wchodzą trzy programy: "Absolwent", "Stabilne zatrudnienie" i " Praca-integracja".

Zarządzanie projektami - metoda ścieżki krytycznej

Napięte terminy, wieloetapowe projekty, lista potencjalnych problemów i zespół do skoordynowania – a wszystko „na wczoraj”. Jak zorganizować pracę, żeby sprawnie wykonać nawet najbardziej skomplikowane zadanie? Które czynności mogą być zaplanowane równolegle i w jakiej kolejności je układać? Z pomocą przychodzi metoda ścieżki krytycznej, która przy pomocy prostych kroków pomaga uporządkować pracę tak, aby wyznaczyć najważniejsze zadania i stworzyć harmonogramy niezależnie od wielkości projektu.

REKLAMA

Zmiany w prowadzeniu dokumentacji pracowniczej 2019

Zmiany w prowadzeniu dokumentacji pracowniczej wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2019 r. Zostanie doprecyzowana kwestia poświadczania dokumentacji "za zgodność z oryginałem". Będzie możliwość przechowywania oświadczeń i dokumentów znajdujących się w częściach A, B i C akt osobowych pracownikach w podczęściach. Projektodawca rozstrzyga kwestie związane z wydawaniem pracownikowi kopii dokumentów z akt osobowych. Kiedy pracodawca ma obowiązek wydać całą dokumentację pracowniczą? Co jeszcze zmienia się w dokumentacji pracowniczej?

Analiza opłacalności projektów inwestycyjnych

Najprostszymi i najpowszechniej spotykanymi inwestycjami są projekty odtworzeniowe, mające na celu utrzymanie mocy produkcyjnych przedsiębiorstwa. Zakres analiz w ich przypadku często bywa ograniczony. Przyjmowane jest bowiem założenie, że większość koniecznych analiz została przeprowadzona na etapie planowania pierwotnego projektu inwestycyjnego.

7 godzin pracy dla rodziców wychowujących dziecko do 15. roku życia

7 godzin pracy dla rodziców wychowujących dziecko do 15. roku życia przewiduje projekt PSL "Godzina dla rodziny". Skraca on czas pracy pracownika z 8 na 7 godzin dziennie z zachowaniem prawa do wynagrodzenia za nieprzepracowaną godzinę.

Nowe obowiązki podmiotów zbiorowych w 2019 r.

Najprawdopodobniej niebawem trafi do Sejmu projekt nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. Przewiduje on rewolucyjne zmiany.

REKLAMA

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości

Rząd przyjął projekt ustawy o Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości. Jaki będzie obszar jej działalności?

Grodzisk jest smart!

6 października br. w Grodzisku Mazowieckim miało miejsce otwarcie oryginalnego, prawdopodobnie jedynego takiego w Polsce projektu, który realizuje miasto – Mediateki.

Ograniczanie zatorów płatniczych od 1 czerwca 2019 r.

Rząd przygotował projekt nowelizacji ustawy w celu ograniczenia zatorów płatniczych. Ruszają konsultacje publiczne projektu. Jakie są planowane zmiany?

Ochrona danych osobowych 2018 - zmiany w projekcie ustawy

Po wielu przeprowadzonych konsultacjach społecznych i wynikających z nich zmianach w samym projekcie, ostatecznie ustalony kształt ustawy odbiega znacząco od tego proponowanego początkowo. Powodem jest uwzględnienie przez Ministerstwo Cyfryzacji, mnogości postulatów zgłaszanych przez aktywnych uczestników prac nad ustawą, reprezentujących różnorodne branże i gałęzie gospodarki. Wobec powyższego w niniejszym podsumowaniu zdecydowano się omówić najważniejsze zmiany, aby podczas zapoznawania się z przepisami ustawy wiedza na temat aktualnego stanu prawnego była całościowa.

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) od 2019 r. - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. PPK mają funkcjonować od 1 stycznia 2019 r.

Odstąpienie od zatwierdzonego obiektu budowlanego

W przypadku zamiaru istotnego odstąpienia od zatwierdzonego decyzją pozwolenie na budowę projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę należy uzyskać decyzję o zmianie pozwolenia na budowę.

Specustawa mieszkaniowa – kontrowersyjny projekt już w Sejmie

Dnia 26 czerwca 2018 roku do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych i inwestycji towarzyszących, zwanej „specustawą mieszkaniową”. Daje ona szerokie możliwości deweloperom w zakresie rozwijania budownictwa mieszkaniowego i to nawet wbrew treści obowiązujących planów miejscowych. Projekt specustawy mieszkaniowej w toku prac rządowych uległ znacznym zmianom, jednakże jego zapisy nadal mogą budzić kontrowersje.

Zmiany w projekcie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych

25 maja 2018 r. Ministerstwo Finansów przekazało do finalnych konsultacji społecznych, uzgodnień międzyresortowych i Rady Dialogu Społecznego zaktualizowaną wersję projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Nowy projekt jest efektem dyskusji i uzgodnień z przedstawicielami pracodawców, związkowców, instytucji finansowych oraz innych interesariuszy.

Organizowanie zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców

Kolejna wersja projektu ustawy o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców, mimo wprowadzenia kilku pozytywnych zmian, nadal budzi zaniepokojenie przedsiębiorców. Projekt, pomimo ustawowego obowiązku, nie został też skierowany w ramach konsultacji społecznych do reprezentatywnych organizacji pracodawców oraz Rady Dialogu Społecznego - uważa Konfederacja Lewiatan.

Jaka liczba pokoi pozwoli na komfortowe zamieszkiwanie?

W całej Polsce najpopularniejsze mieszkania to te dwupokojowe,zwane zwyczajowo M3 (2 pokoje i osobna kuchnia). Różne względy za tym przemawiają, najczęściej na pierwszy plan wysuwają się te ekonomiczne. Jest jednak oraz większa grupa osób, chętnych zamieszkać na dużo większej przestrzeni, i mogących sobie na to pozwolić. W zależności od zasobności portfela, oraz od indywidualnie określonych potrzeb, znajdują się chętni na mieszkania już nawet nie 3- lub 4-, ale 5-pokojowe.

Będzie projekt ustawy przywracającej handel w niedziele

Platforma Obywatelska zapowiedziała wniesienie na najbliższym posiedzeniu Sejmu projekt ustawy uchylającej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Ograniczenie handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018 r.

CEP utrudnia pracę urzednika

CEP, czyli Centralna Ewidencja Pojazdów jest częścią CEPiK 2.0. Okazuje się, że nowy system spowalnia pracę urzędnika. A co za tym idzie wydłuża się znacznie czas obsługi petentów. Czas obsługi petenta wydłuża się o 30 minut.

Uszczelnienie systemu podatkowego w 2018 r.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przyjął na wtorkowym posiedzeniu projekt mający uszczelnić system podatkowy oraz służbę zdrowia. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim transportu towarów.

Wytyczne w zakresie zagadnień związanych z przygotowaniem projektów inwestycyjnych 2017 r.

Wytyczne w zakresie zagadnień związanych z przygotowaniem projektów inwestycyjnych mają ułatwić przede wszystkim realizację hybrydowych projektów PPP. Zaktualizowana wersja Wytycznych weszła w życia 18 maja 2017 r.

Reforma sądownictwa 2017 - PiS złożyło projekt

PiS złożyło obszerny projekt nowelizacji Prawa o ustroju sądów powszechnych (u.s.p.) oraz innych ustaw. Miałby on wejść w życie 1 lipca 2017.

Projekt hybrydowy w Zgierzu wchodzi w fazę realizacyjną - PPP

Pierwszy hybrydowy projekt ze środków unijnych na lata 2014 - 2020 wchodzi w fazę realizacyjną. Sam proces przygotowawczy trwał dwa lata, także podpisanie umowy jest dużym sukcesem.

Rozwój PPP w Polsce 2017 r.

Ministerstwo Rozwoju przygotowało propozycję zmian w prawie, które mają na celu ułatwić realizację przedsięwzięć w formule PPP. Zmiany prawa to tylko niektóre działania podjęte przez Ministerstwo.

Projekt uchwały ws. sieci szkół

Wzór uchwały jaką mają przyjąć samorządy w sprawie sieci szkół został opublikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wykrywanie nieprawidłowości w projektach długoterminowych

Projekty długoterminowe są ryzykowne i podatne na nieprawidłowości. Ze względu na swoją specyfikę mogą być narzędziem do ukrycia rzeczywistej złej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Wynika to w szczególności z faktu, iż dotyczą one więcej niż jednego okresu sprawozdawczego, a nieodłączną ich częścią jest zmienność.

Szkolenie „Efektywne zarządzanie projektami konstrukcyjno-budowlanymi wspierane systemem informatycznym” – 29 czerwca

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line „Efektywne zarządzanie projektami konstrukcyjno-budowlanymi wspierane systemem informatycznym”, które odbędzie się 29 czerwca 2016 roku o godz. 10.00. Patronat medialny nad szkoleniem objął portal Infor.pl.

Zdzisław Beksiński - artysta i projektant Autosanu

Choć Zdzisław Beksiński znany jest z talentu artystycznego, wielu pamięta jego prototypy autobusów, opracowywane dla sanockiego Autosanu. Choć żaden z jego projektów nie trafił do produkcji seryjnej, to wzbudził nimi uznanie. Jego dzieła niejednokrotnie wyprzedzały epokę komunizmu, co było źle postrzegane przez ówczesne władze antynarodowe.

Świadczenie rodzicielskie od 2016 r.

Rządowy projekt przewiduje wprowadzenie świadczenia rodzicielskiego do systemu świadczeń rodzinnych od stycznia 2016 roku. Ma ono poprawić sytuację finansową matek, którym nie przysługuje zasiłek macierzyński i zachęcić osoby niebędące pracownikami do powiększania swoich rodzin.

Idealny projekt domu dla rodziny z małymi dziećmi

Wolno stojący dom jednorodzinny stanowi spełnienie marzeń wielu rodzin. Przydomowy ogródek przyda się dorosłym, a gdy na świat przyjdą dzieci - okaże się po prostu niezastąpiony.

Aranżacja wnętrza w nowo wybudowanym domu

Po budowie domu czekają nas jeszcze prace wykończeniowe, a także dobór dodatków, wybór mebli i wyposażenia. Jak rozpocząć aranżację w nowo wybudowanym domu?

Szybkie i tanie domy szkieletowe

W Polsce od lat za najbardziej solidne i długowieczne uchodzą domy murowane, stąd też ich stale utrzymująca się popularność w budownictwie jednorodzinnym. Czy technologia szkieletowa mimo to ma szansę w końcu zyskać większą przychylność inwestorów?

Droższe mandaty za prędkość i odpowiedzialność właściciela samochodu

Jeszcze droższe mandaty za przekroczenie prędkości oraz administracyjna odpowiedzialność właściciela za wykroczenia - oto nowy projekt zmian w przepisach dotyczących ruchu drogowego w Polsce.

Aranżacja ogrodu - galeria

Wiosna to dobry czas, aby zastanowić się nad aranżacją ogrodu. Jak zaaranżować ogród, aby był miły dla oka i funkcjonalny? Ogród możemy zaprojektować samemu lub z pomocą architekta zieleni. Zobacz przykładowe aranżacja ogrodu.

Instalacja elektryczna w domu – jak ją zaprojektować, na co zwrócić uwagę

Instalacja elektryczna jest niezbędna w każdym domu. Podczas projektowania instalacji elektrycznej musimy przewidzieć wiele aspektów takich jak rozmieszczenie włączników do światła lub gniazd elektrycznych.

Od czego zależy wygląd nadwozia samochodu?

Wygląd samochodu często decyduje o jego sukcesie na rynku. Jakie czynniki decydują o wyglądzie auta? Co projektant auta musi uwzględnić tworząc jego projekt?

Czy debata publiczna w sprawie planu miejscowego jest niezbędna?

Jeśli nie odbędzie się prawidłowo przeprowadzona dyskusja publiczna nad projektem planu zagospodarowania przestrzennego należy liczyć się z możliwością jego unieważnienia przez sąd.

Bezpłatne porady prawne dla osób potrzebujących

Bezpłatne porady prawne udzielane będą przez adwokata i radcę prawnego osobom potrzebującym. Takie rozwiązanie przewiduje projekt ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i informacji prawnej. Aktualnie projekt jest na etapie konsultacji.

Projekt schodów w ogrodzie. Poradnik

Jak zaprojektować schody w ogrodzie? Na początku należy wyznaczyć miejsce, w którym będą znajdować się schody. Potem, zaprojektować wygodne stopnie. Zobacz poradnik, jak zaprojektować i zbudować schody w ogrodzie.

Projekt budowy domu jednorodzinnego 2015

Znaczne uproszczenie projektu budowy domu jednorodzinnego w 2015 roku zakłada nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Założeniem ustawy jest zniesienie obowiązku dołączania do projektu budowy domu jednorodzinnego oświadczeń m.in. o: zapewnieniu dostaw energii, wody, ciepła, gazu.

Wnętrze polskiego samochodu zaprojektuje LUC&ANDRE

Arrinera Hussarya w najbliższym czasie ma przejść testy aerodynamiki na torze. Model testowy nie będzie posiadał jednak jeszcze wnętrza. To zostanie zaprojektowane niebawem, przez firmę LUC&ANDRE.

Kto sporządza projekt decyzji o warunkach zabudowy?

Kwestia uprawnień do sporządzenia projektu decyzji o warunkach zabudowy została znowelizowana ustawą o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych. Katalog osób uprawnionych do wydania takiego dokumentu został znacznie poszerzony. Kto - od 10 sierpnia 2014 roku - sporządza projekt decyzji o warunkach zabudowy?

Aranżacja miejsca do pracy w domu – inspiracje

Jak zaaranżować miejsce do pracy w domu? Jeśli wykonujemy wolny zawód – takie miejsce jest wręcz niezbędne. Projektując komfortowe miejsce do pracy zadbajmy o to by było funkcjonalne i efektowne oraz stylowe. Radzi ekspert marki Beckers.

Projekt "Szczyty kosztują"

Inicjatywa "Szczyty kosztują" jest Think tankiem, którego celem jest promowanie wypracowanie zasad postępowania, które ograniczą zjawisko szczytów przewozowych w transporcie drogowym.

Budowa domu – krok po kroku

Budowa domu to proces w którym krok po kroku pokonujemy kolejne etapu budowy domu. Wybieramy i kupujemy działkę, zatwierdzamy projekt, załatwiamy formalności, stawiamy fundamenty, budujemy ściany, stawiamy dach. Ale jak to wszystko zorganizować? Jak postawić dom, by nie zwariować. Zobacz poradnik, jak krok po kroku zbudować dom.

Jak skuteczne przygotować się do końcowej kontroli projektów unijnych?

Wszyscy beneficjenci projektów realizowanych ze wsparciem funduszy UE w toku realizacji inwestycji, jak i w okresie jej trwałości, muszą być przygotowani na kontrole: końcowe, warunkujące wypłatę ostatniej transzy dotacji i finalnego zatwierdzenia przedsięwzięcia, a także inne kontrole planowe i doraźne. W praktyce każdy beneficjent może spodziewać się przynajmniej 1 kontroli w toku realizacji dofinansowanego przedsięwzięcia.

Nowa umowa projektowa

Indywidualny czas pracy, umowy na okres trwania projektu, jednolity system emerytalny dla wszystkich grup zawodowych - takie rekomendacje przygotowane przez ekspertów pracodawców zawarto w raporcie "Konkurencyjna Polska: jak awansować w światowej lidze gospodarczej?".

Konkurs na materiał prasowy „Młodzież o członkostwie Polski w Unii Europejskiej”

Zapraszamy młodzież, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na materiał prasowy „Młodzież o członkostwie Polski w Unii Europejskiej”.

Dodatki do łazienki w stylu marynistycznym

Szukasz pomysłu na projekt łazienki? W łazience świetnie sprawdzi się wystrój marynistyczny. Połączenie takich kolorów jak: biel, granat i czerwień oraz materiałów takich jak drewno i stal - może zaskoczyć. W łazience możesz poczuć się niczym na łodzi, wystarczy wyposażyć łazienkę w klika stylowych dodatków wnętrzarskich w styku marynistycznym. Nie musisz przeprowadzać pełnego remontu łazienki. Zobacz zdjęcia.

REKLAMA