REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa o generalne wykonawstwo - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa o roboty budowlane w zakresie generalnego wykonawstwa obejmuje wykonanie całości robót budowlanych dotyczących danej inwestycji. Na wykonawcy spoczywa odpowiedzialność za końcowy efekt.


UMOWA O ROBOTY BUDOWLANE W SYSTEMIE GENERALNEGO WYKONASTWA

REKLAMA

W dniu ............................. między


................................................................. mającym siedzibę w ........................ przy ul. ..................................................... reprezentowanym przez

1............................................................................................

2............................................................................................ zwanym w dalszym ciągu umowy Zamawiającym, z jednej strony,

a


....................................... z siedzibą w ........................ przy ul..................................... reprezentowanym przez:

1............................................................................................

2............................................................................................ zwanym w dalszym ciągu umowy Wykonawcą, z drugiej strony,

Dalszy ciąg materiału pod wideo


została zawarta umowa treści następującej:

§ 1

1. Umowa niniejsza zostaje zawarta na podstawie złożonego przez Zamawiającego zlecenia nr ..................... z dnia ...................... .

2. Przedmiotem umowy jest wykonanie robót polegających   na ……………………………………………………………………......................................................................... .

3. Przedmiot umowy wykonany zostanie w oparciu o dokumentację techniczną zatwierdzoną   przez    Zamawiającego, którą dostarczy on Wykonawcy w ilości ..................................... egzemplarzy do dnia .................................  . Dokumentacja stanowić będzie załącznik nr .................... do mniejszej umowy.

4. Roboty wykonane będą z materiałów dostarczonych przez  …….................. .

Wykaz materiałów, maszyn i urządzeń stanowi załącznik nr .............................. do niniejszej umowy.

5. Materiały i urządzenia, które dostarcza Zamawiający przekazane zostaną Wykonawcy na podstawie protokołu przekazania.


§ 2

Do obowiązków Zamawiającego należy:

1. Wprowadzenie Wykonawcy w terminie do dnia ........................ na plac budowy i w związku z tym:

—    dostarczenie stosownego pozwolenia na budowę lub na prowadzenie robót;

—    udostępnienie Wykonawcy poboru wody i energii elektrycznej;

—    przekazanie dziennika budowy.

2. Zapewnienie nadzoru inwestorskiego.

3. Zapewnienie urządzeń ochronnych i zabezpieczających w zakresie bhp, jak również ochrony mienia Wykonawcy, ochrony przeciwpożarowej.


§ 3

Termin wykonania robót będących przedmiotem umowy ustala się na dzień .........................................


§ 4

Wykonawca zwolniony będzie z dotrzymania umownego terminu robót w przypad­kach:

1. przerwy w dostawie nośników energii,

2. niedotrzymania przez Zamawiającego warunków umowy,

3. ewentualnego zlecenia robót dodatkowych lub zamiennych w trakcie wykonywa­nia robót będących przedmiotem niniejszej umowy.


§ 5

Zaistnienie przeszkód w wykonywaniu robót powinno być potwierdzone wpisem do dziennika budowy. Ustalenie nowego terminu wykonania robót wymaga sporządzenia stosownego aneksu.


§ 6

1.  Wstępna wartość robót określona jest na podstawie ..................................................................................................i wynosi ..............................................................  (słownie ......................................................................................).

2. Przekroczenie wstępnej wartości robót o ...................... % nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.

3. Wynagrodzenie Wykonawcy obliczane jest na podstawie ......................... stano­wiącego załącznik nr ..................... do umowy.

4. Zamawiający wyraża zgodę na udzielenie Wykonawcy przedpłaty odpowia­dającej ................................ miesięcznemu zapasowi materiałów, to jest w wysokości ................................................ złotych. Zamawiający dokona przedpłaty w terminie ................................. dni od daty podpisania umowy na konto bankowe Wykonawcy nr ....................... w ................................ .

5. Wykonawca spłacać będzie otrzymaną przedpłatę w sposób następujący .............................................. .


§ 7

1. Dostarczone przez Zamawiającego materiały rozliczane będą w oparciu o noty księgowe płatne w terminie ......................  dni od daty ich doręczenia.

2. Dostarczane przez Zamawiającego maszyny i urządzenia rozliczane będą przez strony w kosztorysie powykonawczym.

3. Faktury wystawiane przez Wykonawcę za wykonane roboty, będą przez Zamawiającego realizowane w terminie ................. dni od ich otrzymania, przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy.

4. Opóźnienie w zapłacie faktur rodzi po stronie Zamawiającego obowiązek zapłaty ustawowych odsetek.


§ 8

REKLAMA

1. Datę odbioru końcowego przedmiotu umowy strony ustalają na dzień ................ najdalej w terminie .............................. dni od zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru i potwierdzenia przez Zamawiającego zakończenia robót.

2. W przypadku zakończenia robót zanikających lub ulegających zakryciu albo przewidywanych dłuższych przerw w wykonaniu robót. Zamawiający obowiązany jest do dokonania odbioru w terminie ....... dni.


§ 9

1. Z ramienia Wykonawcy roboty prowadził będzie: ........................................................................................................................................................................

2. Inspektorem nadzoru z ramienia Zamawiającego będzie: .........................................................................................................................................................................


§ 10

W razie zwłoki w wykonaniu obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, strona która popadła w zwłokę, zapłaci drugiej stronie karę umowną w wysokości ....................... % wynagrodzenia umownego za każdy dzień zwłoki.


§ 11

Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu.


§ 12

W sprawach nie uregulowanych postanowieniami umowy będą miały zastosowanie Przepisy kodeksu cywilnego.


§ 13

Spory, mogące wyniknąć przy wykonywaniu postanowień umowy, strony poddają rozstrzygnięciu Sądów Gospodarczych.


§ 14

Umowa została sporządzona w ............ jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



……………………………….                                                                         …………………………….
            zamawiający                                                                                    wykonawca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o generalne wykonawstwo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 1 października 2024 roku zapłacimy więcej w aptece. Wzrosną ceny, a kwoty dopłat spadną. Do tego koniec refundacji leku na cukrzycę i odchudzanie.

Od 1 października 2024 roku zapłacimy więcej w aptece. Wzrosną ceny, a kwoty dopłat spadną. To również koniec refundacji leku na cukrzycę i odchudzanie. Znamy nową listę refundacyjną, która podlega aktualizacji co 2 miesiące.

Rekomendacje MSWiA i MRPiPS: Uproszczenie procedury o zasiłki dla poszkodowanych w powodzi

Wnioski o zasiłek powodziowy oraz zasiłek z pomocy społecznej będą przyjmowane zgodnie z zasadą „jednego okienka”. Minister spraw wewnętrznych oraz minister rodziny i pracy wydali wspólnie rekomendacje upraszczające procedury.

735 tys. bezpłatnych laptopów lub tabletów dla uczniów w roku 2025. Na jakich zasadach zostaną rozdysponowane?

Nowe laptopy lub tablety dla uczniów, to jeden z punktów „Polityki Cyfrowej Transformacji Edukacji” – strategicznego dokumentu, który wyznacza ramy polityki państwa i działań dla dalszego rozwoju edukacji cyfrowej w Polsce. Kiedy i na jakich zasadach laptopy mają trafić do uczniów?  

Cyfrowa rewolucja w edukacji: To już koniec papierowych podręczników i zbyt ciężkich tornistrów. Wszystkie podręczniki szkolne w wersji cyfrowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw, która ma uzależnić dopuszczenie podręcznika do użytku szkolnego, od tego czy będzie on posiadał swój odpowiednik cyfrowy i to niezależnie od daty, w której to dopuszczenie do użytku nastąpiło. Cyfryzacja ma zatem objąć wszystkie podręczniki szkolne, tym samym – istotnie odciążając tornistry uczniów. Pozostaje jednak pytanie – czy podręczniki te będą dostosowane również do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami? 

REKLAMA

Sąd: 120 tys. zł dla sąsiadów za smród z chlewni - tyle musi zapłacić pewien rolnik. Minister: to podważa sens rolnictwa, konieczne nowe przepisy

Rolnik, hodowca trzody chlewnej z Grodziska k. Łodzi ma zapłacić ok. 120 tys. zł sąsiadom, którzy przed sądem poskarżyli się na przykre zapachy docierające do ich posesji z jego chlewni. Taki wyrok wydał we wrześniu br. Sąd Apelacyjny w Łodzi, o czym pierwszy poinformował portal farmer.pl. Wieś jest miejscem produkcji rolnej i rolnik, który hoduje zwierzęta, nie może płacić odszkodowania za nieprzyjemne zapachy - ocenił minister rolnictwa Czesław Siekierski komentując ten wyrok. Zapowiedział przygotowanie przepisów prawnych "na szczeblu krajowym", które zapobiegną takim sytuacjom w przyszłości.

Sejm: Bez wniosku osoby niepełnosprawnej. Od 30 września tylko z zaświadczeniem. Zasiłek pielęgnacyjny (215,84 zł) [Przedłużanie orzeczeń o niepełnosprawności]

Posłowie koalicji rządowej złożyli projekt nowelizacji przepisów o przedłużaniu ważności orzeczeń o niepełnosprawności. Głównym celem nowelizacji jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym w wieku do 16-lat przedłużenie ważności orzeczeń. Ale równie ważna jest nowa zasada, że osoba niepełnosprawna starając się o przedłużenie prawa do np. zasiłku pielęgnacyjnego nie musi składać żadnego wniosku. Sprawa jest wszczynana z urzędu na podstawie zaświadczenia przedstawionego przez osobę niepełnosprawną.

Wynagrodzenie chorobowe a zasiłek chorobowy 2024 - różnice: wysokość, terminy, składki, podatek, podstawa wymiaru

Wynagrodzenie chorobowe jak i zasiłek chorobowy to świadczenia pieniężne, które przysługują ubezpieczonemu za czas niezdolności do pracy spowodowanych:
- chorobą, 
- odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, 
- wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy, 
- chorobą przypadającą w czasie ciąży,
- poddaniem się niezbędnym badaniom lekarskim przewidzianym dla kandydatów na dawców komórek, tkanek, narządów oraz poddaniem się zabiegowi pobrania komórek, tkanek i narządów.

Świadczenia te różnią się przede wszystkim okresem niezdolności do pracy ale również stroną je finansującą oraz oskładkowaniem i opodatkowaniem danego świadczenia.

Czy oskładkowanie umów cywilnoprawnych da wyższe emerytury w przyszłości? Polacy w to nie wierzą, chcą renegocjacji KPO

Aż 71,5% Polaków nie wierzy, że przyszła państwowa emerytura pozwoli im na godne życie, wynika z najnowszych badań dla Useme.com. Za to coraz więcej rodaków zaczyna oszczędzać na emeryturę poza systemem ZUS. Co więcej, Polacy oczekują od rządu renegocjacji z Komisją Europejską kamienia milowego KPO dot. oskładkowania umów cywilnoprawnych.

REKLAMA

12 rat dla powodzian. Rząd pomoże spłacić kredyt hipoteczny, ale szykuje też ulgi dla powodzian w spłatach innych zobowiązań

Rząd zapowiedział możliwości wsparcia dla kredytobiorców poszkodowanych w wyniku powodzi. Rozwiązanie zakłada, że Fundusz Wsparcia Kredytobiorców spłaci 12 rat kredytu hipotecznego dla powodzian. Rząd pracuje też nad wprowadzeniem ulg dla powodzian w spłatach także innych zobowiązań – nie tylko tych hipotecznych.

Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko. Do 60 dni w roku. ZUS przypomina, który rodzic może dostać te pieniądze. Sprawdź zasady

Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko. Do 60 dni w roku. ZUS przypomina, że każdy może dostać te pieniądze. Jest to informacja szczególnie istotna dla osób z terenów dotkniętych powodzią, na których zajęcia w przedszkolach i szkołach zostały zawieszone.

REKLAMA