Kategorie

Jak przyciągnąć nowe firmy do biura rachunkowego

SaldeoSMART
SaldeoSMART to ewolucja w księgowości.
Jak przyciągnąć nowe firmy do biura rachunkowego
Jak przyciągnąć nowe firmy do biura rachunkowego
Fotolia
Z każdym miesiącem w Polsce otwierane są nowe biura rachunkowe, ale jednocześnie powstaje coraz więcej nowych przedsiębiorstw. To właśnie te nowe podmioty gospodarcze powinny być odbiorcami działań promocyjnych prowadzonych przez biura rachunkowe. Jak zatem dotrzeć do tych firm, które nie korzystają jeszcze z usług prowadzenia ksiąg rachunkowych lub dopiero wchodzą na rynek? Oto 7 sposobów na to, by ludzie wybierali Twoje biuro rachunkowe.

Dlaczego warto spróbować dotrzeć przede wszystkim do świeżo upieczonych przedsiębiorców? Odpowiedź jest prosta. Rzadko zdarza się, by firma, która działa od lat, zdecydowała się na zmianę obsługującego ją biura. Wysiłek włożony w pozyskanie klientów z grona przedsiębiorstw z długą historią działalności może zatem nie przynieść spodziewanych efektów.

Daj się znaleźć

Biuro ma dużą szansę przyciągnąć do siebie klientów atrakcyjną lokalizacją. Co trzeba zrobić, by pozyskać lokalnych biznesmenów? Dać się znaleźć! Każdy przedsiębiorca chce mieć blisko do swojej księgowej i chętnie wybierze biuro zlokalizowane w pobliżu swojego domu lub miejsca pracy. Tablica reklamowa lub szyld z pewnością pomogą w zwróceniu uwagi przechodniów i okolicznych mieszkańców. Oklejony w barwy firmowe samochód to kolejny, niezwykle skuteczny nośnik reklamowy.

Co wyróżnia nowoczesne biuro rachunkowe

Biura rachunkowe nie podpisują umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych

Czarno na białym

Pracownicy biura rachunkowego są jego przedstawicielami również poza murami siedziby firmy. Każdy księgowy powinien posiadać spersonalizowane wizytówki. Nie zaszkodzi też, jeśli będzie nosił przy sobie kilka firmowych ulotek. Całości dopełnią opatrzone firmowym logo gadżety, takie jak długopisy, notatniki, papier firmowy czy teczki, które należy rozdawać obecnym klientom – sprawiają bardzo profesjonalne wrażenie i pomogą w wykreowaniu dobrego wizerunku biura.

Z ust do ust

Nie zapominajmy o niezwykle skutecznej, tradycyjnej formie pozyskiwania klientów. Nie ma bowiem lepszego sposobu na reklamę niż marketing szeptany. Polecenie od zadowolonego klienta to najbardziej wartościowa i darmowa reklama. Pamiętajmy, by dziękować za rekomendowanie naszych usług. Nie bójmy się też o to prosić!

Zamów bezpłatny 14-dniowy dostęp do INFORLEX Biura rachunkowe!

Biuro w sieci

W dzisiejszych czasach żadne biuro rachunkowe nie może zapominać o obecności w Internecie. To właśnie w sieci wszyscy rozpoczynamy poszukiwania towarów i usług – tak jest najszybciej i najłatwiej.

Z tego powodu każde biuro rachunkowe powinno zainwestować w przejrzystą, nowoczesną stronę internetową. Witryna musi być także responsywna, czyli powinna wyświetlać się prawidłowo na urządzeniach o różnych przekątnych ekranu – od laptopów, przez tablety, na smartfonach kończąc. Strona musi zawierać przede wszystkim aktualne dane kontaktowe, godziny otwarcia, wskazówki dojazdu i opis zakresu usług. Można pokusić się także o zaprezentowanie sylwetek pracowników i opisanie ich kompetencji. W zbudowaniu wiarygodnego wizerunku pomoże opis historii firmy i informacje o posiadanych certyfikatach. Warto także poprosić dotychczasowych klientów o referencje lub chociaż zgodę na umieszczenie ich logotypów w dziale “Nas klienci”.

Pozycja w wyszukiwarce

Gdy biuro posiada już swoją stronę WWW, można pójść o krok dalej. W zdobyciu potencjalnych klientów pomoże reklama w wyszukiwarkach internetowych. Wystarczy kilka kliknięć, by sprawdzić, jak intensywnie reklamują się w Google konkurencyjne podmioty z branży finansowo-księgowej. Wpisanie hasła takiego jak “biuro rachunkowe Warszawa” pokazuje nam w pierwszej kolejności reklamy, a dalej najlepiej wypozycjonowane firmy. Nie dzieje się to samoistnie – po pomoc w pozycjonowaniu należy się udać do agencji SEO, która zatrudnia specjalistów posiadających wiedzę o tym, jak zaistnieć na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google.


Agencje mogą nam też doradzić w wykupieniu skutecznych reklam – nie jest to bowiem takie proste. Możliwości precyzyjnego kierowania linków sponsorowanych i bannerów są dziś naprawdę zaawansowane i niezwykle precyzyjne. Dzięki odpowiednim ustawieniom reklama może wyświetlić się osobom zamieszkałym np. w danej dzielnicy, które wpisały w wyszukiwarkę tak ogólne hasło jak “dobra księgowa”.

Wzrost cen usług księgowych z powodu Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK)

Włączaj się w dyskusje

Bardzo ciekawym sposobem na dotarcie do klientów w Internecie jest tzw. social media listening, czyli wyszukiwanie dyskusji, w których pojawia się określona fraza, dajmy na to „szukam sprawdzonej księgowej”. Jak do nich dotrzeć? Można w tym celu wykorzystać narzędzia do monitoringu Internetu, które pozwalają na włączanie się w dyskusje na forach i w mediach społecznościowych. Tę formę zdobywania klientów wykorzystują obecnie najbardziej liczące się marki i zdecydowanie warto się taką możliwością zainteresować. Każda z platform do monitoringu daje możliwość utworzenia konta testowego i wypróbowania skuteczności tej usługi.

Wyróżnij się

Warto też dać swoim klientom coś więcej, niż oferuje konkurencja – nowocześni przedsiębiorcy z pewnością docenią biuro idące z duchem czasu i posiadające nowoczesne oprogramowanie finansowo-księgowe, które umożliwia w pełni zdalną współpracę. Takie narzędzia to również szansa dla biura na obsługę firm z całej Polski.

Pokaż klientom, w jaki sposób, dzięki współpracy z Twoim biurem, będą mogli zaoszczędzić czas. Kurier, który odbiera od klienta faktury, to świetne udogodnienie, pozwalające uwolnić zabieganego biznesmena od dodatkowego obowiązku. By jednak całkowicie wyeliminować konieczność dowożenia do biura zapomnianych lub opóźnionych rachunków, warto zupełnie zmienić podejście do sposobu przekazywania dokumentów.

Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w rozliczeniach podatkowych

Wybaw klienta od obowiązku drukowania wszystkich faktur, jakie dostaje w e-mailach w formacie PDF. Jak? Przecież może wysyłać pliki od razu do Twojego biura. Ty, za pomocą aplikacji OCR, odczytasz z nich dane i zajmiesz się księgowaniem.

- Aplikacja do OCR faktur przyda się również do ewidencji papierowych dokumentów. Po zeskanowaniu i odczytaniu kluczowych treści trafią one do elektronicznego archiwum dokumentów. Takie archiwum stanowi dodatkowe zabezpieczenie interesów przedsiębiorcy, ale jest też w pełni funkcjonalnym narzędziem, pozwalającym na szybkie wyszukiwanie danych z potrzebnych faktur. Klienci, którym dasz dostęp do archiwum, z pewnością ucieszą się z tego, że biuro dba o ich wygodę – tłumaczy Edyta Piekarska, analityk biznesowy w SaldeoSMART.

Dowiedz się więcej z naszej publikacji
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych z aktywnymi drukami online
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych z aktywnymi drukami online
Tylko teraz
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Biura rachunkowe
  1 sty 2000
  19 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Własna księgowa czy zewnętrzne biuro rachunkowe?

  Księgowość. Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkami sprawozdawczości rachunkowej i podatkowej. Często wielu przedsiębiorców chce się skupić na swoich obszarach biznesowych, a kwestie księgowe powierzyć innemu podmiotowi. Wybór dostawców usług księgowych na rynku jest duży. Można się również zdecydować na zatrudnienie własnej księgowej. A może alternatywą będzie księgowość on-line? Podejmując decyzję, warto rozważyć wszystkie plusy i minusy każdego z rozwiązań.

  Czy biuro rachunkowe musi udzielić komornikowi informacji o klientach?

  Biuro rachunkowe a komornik. Wielu właścicieli biur rachunkowych dostaje od komornika wezwanie do złożenia wyjaśnień / udzielenia informacji o klientach swojego bura. Podstawą prawną na którą powołują się komornicy to art. 761 kodeksu postępowania cywilnego. Dostając takie wezwanie zastanawiają się, czy powinni udostępniać informacje dotyczące majątku i dochodu swoich klientów. W wezwaniu od komornika możemy przeczytać, iż wzywa on do udzielenia informacji niezbędnych do prowadzenia postępowania oraz że za nieuzasadnioną odmowę udzielenia informacji może zostać nałożona grzywna do 2000,00 zł. Czy księgowi mogą odmówić komornikowi uzasadniając to tajemnicą zawodową lub nawet Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych RODO? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania właścicieli biur rachunkowych w tym zakresie.

  Nowoczesny księgowy w dobie cyfryzacji – konferencja 8-9 października w Warszawie

  Zmiany w podatkach i nieuchronna cyfryzacja biur rachunkowych

  Jak przygotować biuro rachunkowe na cyfrową księgowość?

  Biuro rachunkowe a cyfrowa księgowość. Zdecydowana większość polskich firm (prawie 65%) zleca prowadzenie księgowości zewnętrznym biurom rachunkowym. Pozwala to ograniczyć koszty zatrudnienia, wydatki na szkolenia i rekrutację pracowników czy przenieść odpowiedzialność za naliczanie podatków na biuro. Ostatnio pojawiła się jeszcze jedna ważna korzyść, wynikająca bezpośrednio z digitalizacji.

  Pranie pieniędzy – ważne zmiany dla biur rachunkowych od 31 lipca 2021 r.

  Pranie pieniędzy. Od 31 lipca 2021 r. na wszystkich biurach rachunkowych, a nie tylko zajmujących się usługowym prowadzeniem pełnej księgowości, będą ciążyć obowiązki w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Sprawdź jakie wynikają z tego obowiązki.

  Czy księgowość jest kobietą?

  Tak, z pewnością w Polsce, gdzie w odróżnieniu od innych krajów, zawód księgowych został prawie całkowicie sfeminizowany. Czy oznacza to, że w pracy tej lepiej sprawdzają się panie?

  Przegląd zmian w VAT od 1 lipca 2021 r.

  Polecamy e-booka "Przegląd zmian w VAT od 1 lipca 2021 r.", czyli 11 zmian z krótkim i praktycznym komentarzem ekspertów INFORLEX. Pobierz bezpłatnie.

  Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych – merytoryczna wiedza i nowoczesne rozwiązania

  Współczesna księgowość to nie tylko słupki, faktury i żmudne wyliczenia na podstawie dokumentów dostarczanych przez klientów. Biura rachunkowe to nowoczesne przedsiębiorstwa szukające rozwiązań, które podwyższą jakość oferty, przyspieszą pracę, ale także sprawią, że usługi świadczone przez księgowe wkroczą na wyższy poziom. Zapraszamy na Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych, któremu patronuje medialnie Infor.pl.

  Humor biur rachunkowych - zabawne historie z życia księgowych

  W zawodzie księgowego, oprócz wymagających skupienia i wytężonej pracy chwil, bardzo często zdarzają się też sytuacje zaskakujące i komiczne, które przez długi czas wywołują uśmiech na twarzy. Z okazji przypadającego 9 czerwca Dnia Księgowego firma CashDirector S.A. zebrała zabawne historie z życia pracowników biur rachunkowych zrzeszonych w OSCBR (Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych) i udowadnia, że wbrew licznym stereotypom praca ta wcale nie musi być nudna.

  Kontrola biur rachunkowych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy

  Kontrola biur rachunkowych - przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Biura rachunkowe podlegają kontroli wykonywania obowiązków w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Zasady tej kontroli są określone w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dalej u.p.p.p. lub ustawa).

  Przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML). Biuro rachunkowe jako instytucja obowiązana

  Przeciwdziałanie praniu pieniędzy - biuro rachunkowe. Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dalej u.p.p.p. lub ustawa) zawiera zamknięty katalog podmiotów zobowiązanych do wypełniania obowiązków przewidzianych ustawą, tj. instytucje obowiązane. Wśród nich są podmioty prowadzące działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

  OC biur rachunkowych w 2021 roku

  OC biur rachunkowych w 2021 roku. Ustawa o rachunkowości wprost nakłada na przedsiębiorców wykonujący działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) za szkody wyrządzone w związku z prowadzoną działalnością. W 2021 r. minimalna suma gwarancyjna ubezpieczenia OC, w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki objęte są umową ubezpieczenia, wynosi 45 485 zł (jest zatem wyższa o niemal 3 tyś zł niż w 2020 r.).

  Wzór oceny ryzyka prania pieniędzy w biurze rachunkowym

  Obowiązki biur rachunkowych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Identyfikacja i ocena ryzyka przez biura rachunkowe – wzór oceny ryzyka prania pieniędzy w biurze rachunkowym.

  Umowa biura rachunkowego z klientem – na co zwrócić uwagę?

  Umowa biura rachunkowego z klientem. Przed podpisaniem umowy warto zwrócić uwagę na postanowienia sprzeczne z dobrymi obyczajami oraz postanowienia niekorzystne dla biura rachunkowego. Co powinna zawierać umowa biura rachunkowego na prowadzenie ksiąg rachunkowych?

  Czy biuro rachunkowe musi mieć kasę fiskalną online?

  Kasa fiskalna online w biurze rachunkowym. Czy w związku z obowiązkiem stosowania kas fiskalnych online począwszy od 1 lipca 2021 r. biuro rachunkowe jest zobligowane do jej nabycia, czy też może zaniechać stosowania kasy fiskalnej?

  Biura rachunkowe objęte ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy

  Biura rachunkowe a przeciwdziałanie praniu pieniędzy, ustawa AML. Monitorowanie i zgłaszanie podejrzeń o pranie pieniędzy będzie nowym obowiązkiem wszystkich biur księgowych.

  Biuro rachunkowe przyjazne rodzinie

  Kobiety na rynku pracy preferują pracodawców, którzy tworzą warunki dla zachowania równowagi między pracą, a życiem prywatnym, wychowywaniem dzieci. Dobrym przykładem takiej firmy jest wrocławska spółka GOBS, zajmująca się zaawansowaną obsługą księgową zagranicznych spółek.

  Jak stać się ekologicznym biurem rachunkowym?

  Biura rachunkowe a ekologia. Znaczenie ekologii w naszym życiu zdecydowanie rośnie. Spotykamy się z ekologiczną żywnością, kosmetykami, ograniczamy w naszych domach produkcję śmieci. Odnawialne źródła energii cieszą się dużą popularnością. W gospodarstwach domowych takie zmiany można wprowadzić w łatwy sposób. Jak sprawić, aby także biuro rachunkowe było bardziej eko?

  Kasa fiskalna w biurze rachunkowym - zwolnienie

  Kasa fiskalna w biurze rachunkowym. Czy biuro rachunkowe może zrezygnować ze stosowania kasy fiskalnej, gdy świadczone usługi nie stanowią doradztwa a kwota obrotu nie przekroczyła limitu 20 000 zł?

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

  Jak wybrać biuro rachunkowe? Decyzja o podjęciu współpracy z biurem rachunkowym to ważny krok w rozwoju firmy. Aby jednak przyniósł korzyści, przedsiębiorca musi wybrać takiego usługodawcę, który nie tylko spełni oczekiwania zlecającego, ale też wyprzedzi je, proponując nowości technologiczne i innowacje wspierające współpracę.

  Technologie w księgowości – co zmieni się w 2021 r.?

  Księgowość a innowacje technologiczne. Technologie leżą już od lat u podstaw wielu działań biznesowych. W przypadku niektórych branż, również księgowości, czas pandemii tylko przyspieszył procesy digitalizacji. Sprawił też, że na rynku pojawiło się więcej innowacji usprawniających codzienną pracę. Należy do nich nie tylko rozwój oprogramowania wspomagającego działania księgowych, ale także blockchain, roboty w biurach, sprawniejsza obsługa klientów oraz outsourcing rachunkowości.

  Rekomendowane Biura Rachunkowe 2020

  Odpowiednio prowadzona księgowość w firmie to bardzo ważna sprawa.

  II Webinarium Ksiegowość 4.0 Przyszłość Biur Rachunkowych już 27 października

  Już po raz drugi, zainteresowani branżą biur rachunkowych i finansów będą mogli wziąć udział w bezpłatnym Webinarium Księgowość 4.0.

  Świadczenie usług księgowych na podstawie umowy ustnej

  Czy na podstawie umowy ustnej o świadczenie usług księgowo-kadrowych można ponosić odpowiedzialność? Okazuje się, że tak. O czym przekonała się księgowa, pozwana przez klienta, tj. spółkę, którą obsługiwała.

  Limit decydujący o prowadzeniu ksiąg rachunkowych w 2021 r.

  Znamy już limit decydujący o prowadzeniu ksiąg rachunkowych w 2021 r. Obowiązek prowadzenia pełnej księgowości występuje po przekroczeniu limitu przychodów w wysokości 2.000.000 euro. Dokonując przeliczenia, według średniego kursu euro z dnia 1 października 2020 r., limit ten wynosi 9.030.600 zł. Oznacza to, że jednostki, których przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy przekroczą ten limit, zobowiązane będą do prowadzenia ksiąg rachunkowych w 2021 r.