REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Windykacja długów i kontrowersyjna kara. Świrski ściga Radio ZET

Studio radiowe, radio, mikrofon
Studio radiowe, radio, mikrofon
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zlecił windykację kary pieniężnej w wysokości 476 000 zł od spółki Eurozet Radio na rzecz Skarbu Państwa. Kara ta została nałożona za nieuiszczenie zobowiązań mimo wcześniejszego upomnienia.

Według doniesień "Gazety Wyborczej", Świrski wymierzył karę Radiu ZET za informację, która według niego propagowała dezinformację. Informacja ta dotyczyła rzekomego utraty zaufania amerykańskich służb do polskich służb, co miało skutkować przemytem prezydenta Zełenskiego do USA przez terytorium Polski bez wiedzy polskich służb.

REKLAMA

Samodzielne dochodzenie przewodniczącego

Zwrócono uwagę, że gdyby informacje podane przez Radio ZET były nieprawdziwe, służby mogłyby wysłać do redakcji sprostowanie. W przypadku odmowy publikacji przez redakcję, sąd mógłby rozstrzygnąć, czy nadawca musi je opublikować. To było jednak samodzielne dochodzenie przewodniczącego.

Kolejna akcja Świrskiego

"Gazeta Wyborcza" zauważyła, że to kolejna taka akcja Świrskiego. Ściąga on nałożone przez siebie kary, mimo że sprawa nie jest jeszcze ostatecznie rozstrzygnięta, ponieważ stacje odwołały się od jego decyzji do sądu.

Przypadek stacji TVN

Przypomniano o przypadku stacji TVN, gdzie chodziło o reportaż "Franciszkańska 3" na temat pedofilii w kościele i Janie Pawle II. Kara w wysokości 550 tys. zł została nałożona za brak obiektywizmu i narrację dopasowaną do wcześniej postawionej tezy. Mimo odwołania się spółki do sądu 12 kwietnia, Świrski ściągnął te pieniądze.

Kara dla TOK FM

Podobnie postąpił w przypadku kary nałożonej na TOK FM. Stacja została ukarana kwotą 88 tys. zł za pięć audycji, w których pojawiły się sformułowania znieważające, poniżające i naruszające godność najważniejszych osób w państwie, w tym Prezydenta Rzeczypospolitej. 

REKLAMA

Źródło: Gazeta Wyborcza

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pracownik sezonowy przed szczytem sezonu. W tym roku rekordowa 1/3 firm zatrudni dorywczo w wakacje

Zatrudnienie pracowników sezonowych to ratunek dla wielu pracodawców w sezonie letnim. Gdzie zatrudnia się najwięcej pracowników tymczasowych? Dlaczego rekrutację do pracy sezonowej należy zaplanować z wyprzedzeniem? Od czego zacząć i jak napisać ofertę pracy?

Ukraina na drodze do UE. Negocjacje rozpoczęte. Historyczna data 25 czerwca

Unia Europejska we wtorek 25 czerwca 2024 r. w Luksemburgu zainaugurowała negocjacje akcesyjne z Ukrainą. "To historyczny moment dla nas wszystkich i kamień milowy w naszych stosunkach" - powiedziała szefowa MSZ Belgii Hadja Lahbib, wypowiadając się w imieniu UE. Początek negocjacji w sprawie akcesji Ukrainy do Unii Europejskiej to historyczny dzień; Ukraina nigdy nie zboczy z drogi integracji Europejskiej – oświadczył tego samego dnia prezydent Wołodymyr Zełenski.

Sygnaliści 2024. Odpowiedzi na najważniejsze pytania

24 czerwca 2024 r. została opublikowana ustawa o ochronie sygnalistów. Czy każdy może być sygnalistą? O jakich terminach warto pamiętać? Co z karami za brak procedur? Odpowiadamy na podstawowe pytania.

Wystawienie faktury w walucie obcej przed otrzymaniem zaliczki. Jaki kurs przeliczeniowy stosować dla celów VAT?

W dniu 9 maja 2024 r. podatnik wystawił fakturę zaliczkową w euro na poczet eksportu towarów. Zaliczkę, na którą opiewa ta faktura, podatnik otrzymał 13 maja 2024 r. Według jakiego kursu należy w takim przypadku przeliczyć dla celów VAT kwotę zaliczki?

REKLAMA

Ile i jak można dorobić do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego od czerwca do sierpnia 2024 r.?

ZUS informuje, że nauczyciele, którzy skorzystali z możliwości przejścia na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, nie muszą rezygnować z aktywności zawodowej. Ale jeżeli chcą ponownie podjąć pracę, powinni przestrzegać pewnych ograniczeń, by ZUS nie zawiesił czy nie zmniejszył wypłacanego świadczenia. 

Sygnaliści – nareszcie mamy ustawę

Sygnaliści - nareszcie jest ustawa. Publikacja ustawy o ochronie sygnalistów w Dzienniku Ustaw miała miejsce 24 czerwca 2024 r. Kim może być sygnalista i co może zgłaszać? Co to są działania odwetowe i jakie mogą być ich przykłady? Co przysługuje pracownikowi sygnaliście za działania odwetowe pracodawcy?

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Zarabiasz do 6 tys. zł brutto? Nie zapłacisz podatku dochodowego. Od kiedy?

W rozmowach polityków pojawia się temat obietnicy podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Szef klubu Koalicji Obywatelskiej, Zbigniew Konwiński, podkreślił, że nie wycofują się z tej obietnicy i chcą ją zrealizować w obecnej kadencji Sejmu.

Komisja Europejska: Microsoft naruszył przepisy UE. Chodzi o narzędzie Teams

Komisja Europejska wszczęła 25 czerwca 2024 r. nowe postępowanie antymonopolowe przeciwko Microsoftowi. Jej zdaniem amerykański koncern naruszył unijne przepisy, wiążąc swój produkt do komunikacji Teams ze swoimi popularnymi aplikacjami do zwiększania produktywności zawartymi w pakietach dla firm Office 365 i Microsoft 365.

REKLAMA

Jaki język najlepszy do pracy?

Jaki język jest najlepszy do pracy? Okazuje się, że nie język angielski, którego znajomość staje się obowiązkowa, ale czeski, duński czy koreański są językami, które warto znać planując karierę zawodową.

Od 1 lipca 2024 r. nie założysz zbiórki charytatywnej na Facebooku i Instagramie. Jak sobie poradzić?

Od 1 lipca 2024 r. Facebook i Instagram przestaną umożliwiać zakładanie zbiórek charytatywnych. Będą za to kierowały użytkowników do zewnętrznych serwisów ze zbiórkami. W praktyce oznacza, że organizacje powinny obecnie przenosić swoje zrzutki na serwisy crowdfundingowe takie jak Pomagam.pl. W tym wyzwaniu jest ogromna szansa dla organizacji pozarządowych na rozwój profesjonalnych działań crowdfundingowych. Sprawdź, jak przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA