reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników PGNiG

Żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników PGNiG

PGNiG buduje żłobek i przedszkole dla dzieci swoich pracowników. Budynek będzie zlokalizowany na terenie firmy. Pracodawca pomaga młodym pracownikom godzić życie prywatne z zawodowym.

Budowa nowoczesnego żłobka i przedszkola dla dzieci pracowników Grupy Kapitałowej PGNiG wystartowała w październiku 2018 r. Kompleks będzie zlokalizowany w Warszawie, przy ulicy Kasprzaka - na terenie należącym do firmy.

W naszej firmie jest wielu młodych pracowników, niektórzy niedawno założyli rodziny. Chcemy pomóc im pogodzić życie prywatne i zawodowe mówi Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG SA. Przeprowadziliśmy ankietę wśród pracowników i okazało się, że jednym z wyzwań, z którymi się borykają, jest pozyskanie miejsca w żłobkach i przedszkolach – stąd pomysł realizacji tego przedsięwzięcia – dodaje Piotr Woźniak.

Projekt przedszkola i żłobka zakłada budowę nowoczesnego kompleksu przyjaznego dzieciom. Znajdą się w nim m.in. specjalne sale doświadczeń, sala do zajęć ruchowych, aula i przestrzeń gastronomiczna. Na zewnątrz powstanie plac zabaw. W żłobku będzie dostępnych około 32 miejsc dla dzieci w wieku 1 - 2,5 lat, a w przedszkolu - około 100 dla dzieci w wieku 2,5 - 6 lat.

Polecamy: Kodeks pracy 2019. Praktyczny komentarz z przykładami + PDF.

- Opracowując koncepcję inwestycji, złożyliśmy, że nie tylko budynki będą nowoczesne, ale także samo podejście do edukacji ma być innowacyjne – zauważa Prezes Piotr Woźniak. Dlatego w naszym żłobku i przedszkolu nauka będzie prowadzona według metody projektów badawczych, tak aby przedszkolaki angażowały się w 100% w to, co robią i czego się uczą.

Budowa przedszkola i żłobka jest realizowana przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Harmonogram inwestycji zakłada, że dzieci będą mogły rozpocząć naukę od września 2019 roku.

GK PGNiG jest jednym z największych pracodawców w Polsce zatrudniających ponad 24 tyś osób. Firma prowadzi liczne działania skierowane do pracowników, m.in. dofinansowuje zajęcia kulturalno-sportowe, a także wspiera rodziny wielodzietne i emerytów. Budowa przedszkola i żłobka to kolejne przedsięwzięcie, które wpisuje się w prospołeczne zaangażowanie GK PGNiG.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Zdjęcia

Żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników PGNiG. / fot. Shutterstock
Żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników PGNiG. / fot. Shutterstock

Prawa i obowiązki dyrektora szkoły. Powierzenie stanowiska. Kompetencje. Zadania. Odwołanie71.20 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Sawarska

Ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama