| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Mniej posterunków policji

Mniej posterunków policji

W marcu w samym województwie mazowieckim zamknięto kilkanaście posterunków policji. Brakuje dokładnych danych ile posterunków zniknęło od początku roku.

W ubiegłym tygodniu, po protestach samorządów, cicha reforma administracyjna policji została wstrzymana. Ale – jak ustalił „DGP” – nie na długo. Ruszy na nowo po wyborach. Wtedy policja w ramach oszczędności zamknie prawdopodobnie kilkadziesiąt kolejnych posterunków w całym kraju.

Samorządy są oburzone. Boją się wzrostu przestępczości i przypominają, że same łożyły na utrzymanie policji. – Tylko w ubiegłym roku dołożyliśmy im 50 tys. zł, kupiliśmy nawet nowy radiowóz. Teraz likwidują jedyny posterunek w gminie, która ma 171 kilometrów kwadratowych. 36 sołectw zostanie bez nawet jednego policjanta – wylicza Sylwester Dymiński, wójt gminy Maciejowice w województwie mazowieckim.

Zobacz serwis: Policja

Podobnych argumentów używają inni samorządowcy, zwracając uwagę, że gdy politycy w Warszawie w ostatnich latach mocno ścinali budżet na wydatki rzeczowe policji, gminy i powiaty same finansowały np. zakup paliwa do radiowozów. Władze wielu samorządów inwestowały w remonty komisariatów, a nawet kupowały papier do drukarek i komputery, aby funkcjonariusze mieli na czym pracować.

– Tymczasem niedawno przyjechał do nas komendant wojewódzki i na radzie powiatu ogłosił zamknięcie posterunków w kilku gminach. Gdy próbowaliśmy odwieść go od pomysłu, stwierdził, że decyzje już zapadły na górze – mówi samorządowiec z 10-tysięcznej gminy na Podhalu.

Pełny tekst: Posterunki policji zaczną znikać po wyborach

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »