reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Kolejne ograniczenia w handlu i przemieszczaniu się

Kolejne ograniczenia w handlu i przemieszczaniu się

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w handlu i przemieszczaniu się. W sklepach spożywczych będą mogły być obecne maksymalnie trzy osoby na jedną kasę, w weekendy mają zostać zamknięte wszystkie sklepy budowlane, wprowadzone będą godziny otwarcia sklepów tylko dla osób starszych.

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w handlu i przemieszczaniu się

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w handlu i przemieszczaniu się - poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. W sklepach spożywczych będą mogły być obecne maksymalnie trzy osoby na jedną kasę, w weekendy mają zostać zamknięte wszystkie sklepy budowlane, wprowadzone będą godziny otwarcia sklepów tylko dla osób starszych.

Polecamy: Darowizny, testamenty, spadki (PDF)

"Wprowadzamy limit osób przebywających w sklepie do maksymalnie 3 osoby na jedną kasę. (...) W urzędach pocztowych (...) jest limit ograniczony do 2 osób na jedno okienko" - powiedział premier.

"W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane, pozostaną otwarte sklepy spożywcze, drogerie i apteki. (...) Sklepy spożywcze, drogerie, apteki w godzinach od 10 do 12 są otwarte tylko dla osób starszych powyżej 65 r. życia" - dodał.

Premier poinformował, że zamknięte zostaną wszystkie punkty kosmetyczne, usługowe, fryzjerskie, gabinety tatuażu czy piercingu.

Na bazarach, targowiskach również wprowadzone zostanie ograniczenie: do 3 osób na jeden stragan, stoisko.

Wprowadzone zostaną również ograniczenia dostępu do parków, bulwarów, skwerów, miejsc rekreacji, plaż oraz zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich.

Wprowadzony ma zostać także obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepów.

Premier poinformował ponadto, że osoby niepełnoletnie będą mogły przebywać w przestrzeni publicznej tylko w towarzystwie osoby dorosłej. (PAP Biznes)

tus/ ana/

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Barnik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama