reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Świadczenia "500 plus" i trzynaste emerytury - wypłaty nie zostaną wstrzymane

Świadczenia "500 plus" i trzynaste emerytury - wypłaty nie zostaną wstrzymane

MRPiPS zapewnia, iż wypłata świadczeń wychowawczych ("500 plus") oraz trzynastych emerytur nie zostanie wstrzymana. W budżecie zabezpieczono środki na wypłatę tych świadczeń.

Minister Maląg: „500+” i trzynasta emerytura niezagrożone

W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami kryzysem gospodarczym wielu osobom towarzyszy niepokój, a nieprawdziwe pogłoski np. o wstrzymaniu wypłat świadczenia wychowawczego czy trzynastej emerytury tylko go potęgują. – Zapewniam, że środki na te świadczenia są zabezpieczone, nie ma powodu do obaw – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Polecamy: Uprawnienia rodziców w pracy

Niepewność i niepokój to warunki wyjątkowo sprzyjające rozprzestrzenianiu się fake newsów, co mogliśmy obserwować w ostatnich tygodniach. W przestrzeni publicznej zaczynają pojawiać się głosy sugerujące, że w związku z epidemią koronawirusa i grożącym nam kryzysem gospodarczym wstrzymane zostaną świadczenia wychowawcze czy trzynasta emerytura.

– Takie pogłoski są całkowicie nieprawdziwe. Pragnę gorąco zapewnić i uspokoić – nie ma powodu do obaw, żadne świadczenie nie zostanie odebrane ani wstrzymane. W budżecie państwa zabezpieczyliśmy środki na wypłatę świadczenia „500+”, trzynastej emerytury, wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start” – wylicza minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa MRPiPS przypomina, że wiarygodnych i sprawdzonych informacji najlepiej szukać na stronach internetowych z końcówką gov.pl oraz ich profilach w mediach społecznościowych.

– Okoliczności są niecodzienne i rzeczywiście trudne, nie podsycajmy niepokoju powtarzaniem niesprawdzonych informacji. Jeszcze raz podkreślam – wsparcie dla pracowników i pracodawców przewidziane w tzw. tarczy antykryzysowej nie odbędzie się kosztem seniorów czy rodzin, a środki na wypłatę należnych im świadczeń są zabezpieczone – podkreśla minister Marlena Maląg.

Ważne

Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś rodzicem i zajmujesz się dziećmi, kiedy szkoły, przedszkola i żłobki są zamknięte? Poszukujesz informacji na temat przysługujących Ci praw i dedykowanych rozwiązań zaprojektowanych przez rząd w celu zwalczania skutków epidemii? Śledź nasze wpisy w mediach społecznościowych i informacje na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rządowe serwisy to sprawdzone i pewne źródło informacji na temat działań podejmowanych w walce z koronawirusem

Więcej informacji na: gov.pl/rodzina oraz gov.pl/koronariwus.

Polecamy serwis: 500 plus

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Zdjęcia

MRPiPS zapewnia, iż wypłata świadczeń wychowawczych ("500 plus") oraz trzynastych emerytur nie zostanie wstrzymana./Fot. Shutterstock
MRPiPS zapewnia, iż wypłata świadczeń wychowawczych ("500 plus") oraz trzynastych emerytur nie zostanie wstrzymana./Fot. Shutterstock

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Lisak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama