REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - jaka pomoc?

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - jaka pomoc?
Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - jaka pomoc?

REKLAMA

REKLAMA

Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów rusza po raz trzeci. Do wielu ośrodków wsparcia w Polsce zostanie przekazana pomoc żywnościowa.

Maląg: po raz trzeci rusza Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów

Podczas briefingu prasowego przed siedzibą Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie Maląg przypomniała, że Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów rusza już po raz trzeci.

REKLAMA

"Tym działaniem chcemy wspomóc najbardziej potrzebujących, przekazując pomoc żywnościową do wielu ośrodków wsparcia w całej Polsce. Dotychczas, w ramach akcji, przekazaliśmy blisko 3 tys. ton żywności" - poinformowała.

Jak zaznaczył prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski, czas przedświąteczny to okres, kiedy możemy podzielić się naszymi zasobami z osobami potrzebującymi wsparcia.

"Ta edycja to ponad 800 ton żywności, która w 120 transportach trafiła lub trafi w najbliższych dniach do ponad 18 magazynów 11 organizacji w całej Polsce" - poinformował.

Dodał, że w tym roku, ze względu na to, co się dzieje na wschodniej granicy Polski, "lwia część tej pomocy trafi do ośrodków, które wspierają osoby ubogie na terenach na wschodzie Polski: w woj. podlaskim i lubelskim". "Tam, gdzie jest problem z ograniczeniem pracy, z ograniczeniem możliwości obsługi i przyjmowania turystów" - zapowiedział.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Staramy się, żeby RARS zawsze była gotowa na różne sytuacje, na różne kryzysy i wspierała różne działania rządu" - zastrzegł.

REKLAMA

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki przekazał, że łączna wartość produktów żywnościowych w tej edycji wynosi 4,5 mln zł. "W całym roku to ponad 8,5 mln zł. A licząc razem z pomocą na terenie przygranicznym to 17 mln zł" - wskazał.

Ks. Ilżycki podziękował rządowym instytucjom za pomoc. "Jesteśmy po to, żeby pomagać najbardziej potrzebującym, wykluczonym, tym, którzy nie mogą sobie sami poradzić. Ta żywność trafia właśnie do tych osób. Chciałabym tuż przed świętami jeszcze raz podziękować i życzyć wszystkim zdrowych, radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia" - powiedział.

Prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Wojciech Bystry podkreślił, że w czasie zimowym i świątecznym każde wsparcie jest bardzo cenne. Zwrócił uwagę, że każdy z nas może pomóc osobom w kryzysie bezdomności, samotnym i starszym. "Reagujmy, wspierajmy, pomagajmy" - zaapelował.

Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów

Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów, komponent Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, został uruchomiony w grudniu ubiegłego roku by wesprzeć najbardziej potrzebujących – osoby starsze, osoby w kryzysie bezdomności czy też w innej trudnej sytuacji życiowej.

REKLAMA

Dzięki Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami kościelnymi, w sumie blisko 3 mln kilogramów żywności trafiło w trzech transzach do punktów magazynowych, a następnie zostało rozdysponowane do placówek zajmujących się osobami najbardziej potrzebującymi.

W ostatniej transzy wzięły udział m.in. Caritas Polska, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Urszulanek N.M.P. z Gandino, Towarzystwo Pomocy Dzieciom, Fundacja "Zielona Dobroczynność", a także Fundacja A.R.T.

Organizacjom tym, w ramach ostatniej transzy, przyznano z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych blisko 900 ton żywności.(PAP)

Autorki: Iwona Żurek, Karolina Kropiwiec
iżu/ kkr/ mir/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Zima 2023/2024 się rozkręca. Nie chcesz być chory na święta, sprawdź jakie masz prawa. Pracodawca może zapłacić 30 000 zł kary

  Upalne lato i mroźna zima to okresy, w których pracodawców obciążają dodatkowe obowiązki. To oni muszą zadbać o utrzymanie w miejscu pracy temperatury optymalnej do rodzaju wykonywanej pracy.

  1500 zł grzywny za nieodśnieżony chodnik. Odszkodowanie 70 000 zł. Kto odśnieża? Jak często? [Zima 2023/2024 r.]

  Kara wynika z art. 117 Kodeksu wykroczeń. To jej maksymalny wymiar. W praktyce jest mniej. Ale jest jeszcze problem odszkodowania cywilnego za wypadek przechodnia. 

  Jeszcze przed 2024 r. pracodawca musi udzielić pracownikom 2 dni wolnego. Jeśli nie, grozi mu grzywna do 30 000 zł

  Sprawdź komu jeszcze przed 2024 r. pracodawca musi udzielić dodatkowych dni zwolnienia od pracy. Pamiętaj, że pozostał już tylko grudzień na to, żeby je wykorzystać – później przepadną. Pracodawcy, który się nie wywiąże z obowiązku, może grozić grzywna nawet do 30 000 zł.

  Styczeń i luty 2024 r. będą najlepsze do przejścia na emeryturę. Czy ty też zyskasz więcej niż 1783,82 zł?

  Wysokość emerytury jest uzależniona przede wszystkim od stażu pracy i wysokości zarobków, które emeryt uzyskiwał pracując. Jednak nie tylko od tego. Zawsze przed podjęciem decyzji o zmianie statusu z pracownika na emeryta należy się dodatkowo zastanowić, który moment w roku będzie tym najkorzystniejszym na przejście na emeryturę, biorąc pod uwagę tablice trwania życia, waloryzację, a także tzw. trzynastki i czternastki.

  REKLAMA

  Podwyżka renty socjalnej do 4300 zł, podwyższa świadczenie wspierające do 9460 zł. Jest to realne?

  Sejm pracuje nad projektem obywatelskim ustawy wprowadzającej podwyżkę renty socjalnej do równowartości minimalnego wynagrodzenia. Od 1 stycznia 2024 r. wynosi 4242 zł, a od 1 lipca 2024 r. 4300 zł brutto.

  350 tys. godzin dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów. Jakie zmiany na lekcjach WF w 2024 r.?

  Profilaktyka prozdrowotna w szkołach bardzo ważnym zadaniem w 2024 r. MEiN i AWF będą ściśle współpracować w 2024 r.

  Zmiany w wymaganiach, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora szkoły lub przedszkola. Rozporządzenie opublikowano już w Dzienniku Ustaw

  W Dzienniku Ustaw opublikowano jednolity tekst rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce. Sprawdź co się zmienia!

  Zmiany dotyczące możliwości zwolnienia z nauki drugiego języka obcego nowożytnego na wniosek rodziców. W jakich przypadkach?

  Zmiany dotyczące możliwości zwolnienia z nauki drugiego języka obcego nowożytnego na wniosek rodziców. Sprawdź w jakich przypadkach! Nowe przepisy są już opublikowane w dzienniku ustaw. 

  REKLAMA

  Nowy zasiłek dla każdego 2024 – teraz wróci idea bezwarunkowego dochodu podstawowego i wszyscy co miesiąc dostaną przelew z ZUS?

  Gdyby nie pandemia, to stały zasiłek w określonej wielkości – w Polsce analizy wskazywały na 1 300 zł co miesiąc – prawdopodobnie trafiałby na konta wszystkich obywateli w kilku przynajmniej krajach Europy i świata. Być może także w Polsce, choć zapewne nie w całym kraju, ale tytułem eksperymentu w kilku najbiedniejszych regionach.

  Darmowe posiłki dla pracowników od 1 listopada 2023 r. do 31 marca 2024 r. Pracownik nie może z nich zrezygnować!

  Pracodawca ma obowiązek zapewnienia darmowych posiłków pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych. W okresie zimowym posiłek profilaktyczny przysługuje pracownikom wykonującym ciężką pracę fizyczną na otwartej przestrzeni.

  REKLAMA