Wyższy podatek od dodatkowych mieszkań coraz bliżej

REKLAMA
REKLAMA
Projekt przepisów dotyczących opodatkowania dodatkowych mieszkań planujemy wkrótce przedłożyć pod obrady rządu – zapowiedział w środę 18 stycznia premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że chodzi przede wszystkim o fundusze, które skupują z rynku mieszkania i przez to – jego zdaniem – podnoszą ceny.
Wyższy podatek od ilu mieszkań?
„Od jakiej ilości mieszkań, czy to będzie siedem czy dziesięć mieszkań posiadanych przez inwestora, zamierzamy taką opłatę wprowadzić, jeszcze dzisiaj tego nie potwierdzę” – przyznał Morawiecki. „Ale na pewno przede wszystkim chodzi nam o fundusze, które w celach inwestycyjnych, spekulacyjnych skupują z rynku mieszkania i przez to podnoszą ceny, zmniejszają podaż i utrudniają dostęp mieszkań dla mieszkańców” – mówił premier.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
