REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Projekt ustawy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wakacje składkowe - projekt ustawy po drugim czytaniu w sejmie

Wakacje składkowe - projekt ustawy jest już po drugim czytaniu w Sejmie. Nie było poprawek do projektu. Teraz będzie głosował cały Sejm. Dla kogo są wakacje składkowe? Jakie warunki trzeba spełnić, by móc złożyć wniosek do ZUS?

Bycie sygnalistą będzie zagrożeniem dla sygnalisty. Ustawa pozwala na bezkarne działania odwetowe pracodawcy

Bycie sygnalistą będzie zagrożeniem dla sygnalisty. Ustawa pozwala bowiem na bezkarne działania odwetowe pracodawcy i doprowadzi do niezgłaszania naruszeń prawa. Opinia doktora Jakuba Rzymowskiego na temat procedowanego projektu ustawy o ochronie sygnalistów wyraża potrzebę debaty publicznej. Pilne prace nad ustawą z powodu zwłoki w implementacji unijnej dyrektywy nie mogą rzutować na jakość prac nad projektem.

Komunikat MC: Zmiany w Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Ochrona przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni będzie wzmocniona

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Ustawa ma wzmocnić ochronę obywateli oraz instytucji przed rosnącymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Projekt został skierowany do konsultacji publicznych, które potrwają do 24 maja 2024 r.

Kasowy PIT - projekt ustawy opublikowany

Projekt ustawy o kasowym PIT został opublikowany. Od kiedy wchodzi w życie? Dla kogo jest kasowy PIT? Co to jest i na czym polega?

REKLAMA

Premier Donald Tusk: Projekt ustawy o związkach partnerskich jest gotowy

Rządowy projekt ustawy o związkach partnerskich jest gotowy – powiedział premier Donald Tusk. Projekt zostanie złożony, gdy poprą go partie, które wchodzą w skład koalicji rządzącej.

Wakacje kredytowe 2024 - projekt ustawy ustala nowe warunki

Wakacje kredytowe 2024 - ile kredytów obejmie nowa ustawa przedłużająca wakacje kredytowe? Jak zmieniają się warunki skorzystania z wakacji kredytowych? Ile razy będzie można wstrzymać opłacanie raty kredytowej i przez ile miesięcy?

Ustawa deregulacyjna: Będzie ułatwienie dla przedsiębiorców - weksel elektroniczny

Rząd pracuje nad projektem ustawy deregulacyjnej, która ma ułatwić działalność gospodarczą. Możliwość sporządzenia weksla w postaci elektronicznej jest jedną z nowości mających ułatwić życie polskim przedsiębiorcom.

Babciowe 2024 - pierwsze wypłaty po wakacjach

Wiadomo, kiedy będą pierwsze wypłaty babciowego w 2024 roku. Na najbliższym posiedzeniu rząd przyjmie projekt ustawy dotyczący babciowego. Co to jest babciowe?

REKLAMA

Rada Ministrów: Prace nad projektem ustawy deregulującej prawo gospodarcze i administracyjne. Mają być ułatwienia dla przedsiębiorców.

Rada Ministrów ma przyjąć i skierować do Sejmu projekt ustawy deregulującej prawo gospodarcze i administracyjne oraz doskonalącej zasady opracowywania prawa gospodarczego. Projekt ma na celu wprowadzenie ułatwień przy podejmowaniu pierwszych kroków w biznesie, prostsze zasady wykonywania działalności gospodarczej oraz prawo gospodarcze przyjazne przedsiębiorcom.

5 mld złotych na asystencję osobistą osób z niepełnosprawnościami. Usługa dostępna w każdym powiecie dla osób powyżej 18 lat.

5 mld zł rocznie będzie potrzebnych na asystencję osobistą osób z niepełnosprawnościami. Prezydencki projekt ustawy przewiduje dostępność usługi w każdym powiecie dla osób z niepełnosprawnościami powyżej 18 lat.

Duże firmy z nowym obowiązkiem. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości

Projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości oraz ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich i nadzorze publicznym został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Ma on wprowadzić unijne przepisy, które nakładają na duże firmy obowiązek publikacji danych o zapłaconych podatkach.

Sygnaliści 2024 r.: mec. Paweł Ludwiczak o nowych propozycjach rządu

11 stycznia 2024 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawiła się kolejna wersja projektu ustawy datowana na dzień 8 stycznia 2024 r. 

Rząd D. Tuska wprowadza "wakacje od ZUS". Jeżeli zachorujesz w czasie wakacji, otrzymasz zasiłek chorobowy [projekt ustawy]

"Wakacje od ZUS" to 3 miesiące bez płacenia składek na ubezpieczenie społeczne przez JDG. Jeżeli w tym czasie przedsiębiorca zachoruje, otrzyma zasiłek chorobowy.

Zapowiedzi: Będzie projekt ustawy dla 150 000 pracowników pomocy społecznej

Chcemy przedstawić projekt ustawy o pracownikach pomocy społecznej; będziemy starali się go tak pilotować, aby ustawa została przyjęta i wdrożona w życie - powiedziała w czwartek szefowa MRiPS Marlena Maląg. Podkreśliła, że projekt dotyczy wsparcia finansowego dla pracowników służb społecznych.

 

Europejski Akt o Dostępności w walce z wykluczeniem społecznym. Rząd przyjął projekt ustawy dostosowującej polskiego prawo do EAoD

Rząd przyjął projekt ustawy o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze. Projekt ma dostosować polskie prawo do Europejskiego Aktu o Dostępności.

Wyższy podatek od dodatkowych mieszkań coraz bliżej

Projekt przepisów dotyczących opodatkowania dodatkowych mieszkań planujemy wkrótce przedłożyć pod obrady rządu – zapowiedział w środę 18 stycznia premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że chodzi przede wszystkim o fundusze, które skupują z rynku mieszkania i przez to – jego zdaniem – podnoszą ceny.

REKLAMA