reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Nowe testy na prawo jazdy

Nowe testy na prawo jazdy

Sejm pracuje nad komisyjnym projektem nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Głównym celem projektu jest doprecyzowanie przepisów dotyczących systemów teleinformatycznych używanych w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego (WORD). Czy oznacza to wprowadzenie nowych testów na prawo jazdy?

Jednolity system teleinformatyczny w WORD-ach

Projekt nakłada na WORD-y przeprowadzające egzaminy obowiązek wyboru jednolitego systemu teleinformatycznego.

Polecamy: Samochód po zmianach od 1 kwietnia 2014 - multipakiet

Nadzór ministra ds. transportu

Projekt przywraca też zasadę merytorycznej odpowiedzialności ministra zajmującego się sprawami transportu za treść pytań egzaminacyjnych oraz nadzór nad nimi. Pytania będzie układać państwowa komisja.

Baza pytań egzaminacyjnych

Zgodnie z projektem, baza pytań egzaminacyjnych stosowanych na egzaminach na prawo jazdy oraz egzaminach dla kandydatów na instruktorów i egzaminatorów nie będzie informacją publiczną, a tym samym nie będzie możliwe zapoznanie się z nią.

Zobacz również: Okres próbny młodego kierowcy

Uprawnienia instruktora i wykładowcy

Projektowana nowelizacja wprowadza też nowy 3-miesięczny okres karencyjny na ponowny wpis do ewidencji instruktorów jazdy dla tych instruktorów, którzy w ciągu danego roku nie odbyli wymaganego ustawą szkolenia zawodowego. Każdy instruktor przed ponownym wpisem do ewidencji będzie musiał ukończyć zaległe warsztaty szkoleniowe.

Projekt wprowadza też uproszczenie dla osób posiadających zarówno uprawnienia instruktora, jak i wykładowcy. Będą one zobowiązane do odbycia tylko jednego obowiązkowego warsztatu szkoleniowego w roku, a nie dwóch, jak to jest obecnie.

Źródło: Sejm RP

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama