REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kiedy debata prezydencka 2025? Gdzie oglądać? O której godzinie Jacek Prusinowski poprowadzi ostatnie spotkanie Trzaskowskiego z Nawrockim? [Debata na żywo YouTube]

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
debata prezydencka 23 maja 2025 kiedy gdzie oglądać o której godzinie
Debata prezydencka 23 maja 2025: kiedy, gdzie oglądać, o której godzinie, debata na żywo youtube
YouTube

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy będzie debata prezydencka przed drugą turą wyborów w 2025 roku? Gdzie można obejrzeć debatę? Ostatnie spotkanie Trzaskowskiego z Nawrockim poprowadzi Jacek Prusinowski, dziennikarz SE i Radia Plus. Oto link do debaty prezydenckiej II tura.

rozwiń >

Kiedy debata prezydencka? II tura wyborów 2025

Debata między kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim oraz popieranym przez PiS Karolem Nawrockim odbędzie się w piątek 23 maja 2025 r. i będzie polegała na wzajemnym zadawaniu sobie pytań w sześciu blokach tematycznych - ustaliły we wtorek ich sztaby. Moderatorem debaty będzie Jacek Prusinowski, dziennikarz Super Expressu i Radia Plus.

REKLAMA

O ustaleniach ze strony sztabu Trzaskowskiego poinformowała szefowa sztabu Wioletta Paprocka oraz posłowie KO Patryk Jaskulski i Agnieszka Pomaska, zaś ze strony sztabu Nawrockiego - wicerzecznik PiS Mateusz Kurzejewski oraz posłowie PiS Marcin Horała i Andrzej Śliwka.

O której godzinie debata prezydencka?

Ostatnia debata prezydencka Rafała Trzaskowskiego z Karolem Nawrockim rozpocznie się o godzinie 20:00. Spotkanie będzie trwało 90 minut.

Jacek Prusinowski poprowadzi debatę prezydencką

Na stronie wirtualnemedia.pl czytamy, że dziennikarz Jacek Prusinowski absolutnie nie spodziewał się propozycji poprowadzenia w pojedynkę ostatniej debaty prezydenckiej. We wtorek 20 maja 2025 r. rano otrzymał telefon z pytaniem czy byłby zainteresowany. Zgodził się, a wszystkie strony debaty zaakceptowały taki wybór. Uznano Jacka Prusinowskiego za uczciwego i rzetelnego moderatora debaty. Sam zainteresowany twierdzi, że nie zamierza komentować wypowiedzi kandydatów na Prezydenta Polski. Będzie dążył do tego, aby rozmowa była merytoryczna i uczciwa.

Gdzie można obejrzeć debatę prezydencką?

REKLAMA

Debata zostanie zorganizowana przez trzy główne telewizje informacyjne, nad czym ubolewali przedstawiciele sztabu Nawrockiego. Według Kurzejewskiego "niestety, po raz kolejny Telewizja Polska w likwidacji, TVN24 i sztab Rafała Trzaskowskiego wykazali się brakiem szacunku dla widzów, dla wyborców". "Chcieliśmy jednej dużej debaty, będziemy mieli debatę organizowaną przez trzy stacje telewizyjne, tym TVP w likwidacji i TVN24" - ocenił. Wbrew początkowym ustaleniom debata nie odbędzie się w środę, ale w piątek. Zorganizowana zostanie w studiu TVP na ul. Woronicza, rozpocznie się o godz. 20 i potrwa 90 minut.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z deklaracji przedstawicieli sztabu Trzaskowskiego wynikało, że piątkowa debata może być jedyną przed drugą turą. "Padła zapowiedź, że to ma być jedyna wielka debata. Sygnał z tej debaty będzie udostępniony wszystkim telewizjom, więc wszystkie media, które będą zainteresowane tym, żeby pokazać Polkom i Polakom debatę, będą mogły z tego skorzystać" - powiedział Jaskulski. Poseł PiS Andrzej Śliwka dodał, że nie wie, czy będą inne debaty, ale zaznaczył, że jest "wiele zaproszeń". Prezes zarządu spółki Telewizja Republika Tomasz Sakiewicz informował na portalu X, że jego stacja zamierza sama zorganizować odrębną debatę w środę o godz. 18., jeśli TVP nie zgodzi się na udział ich stacji.

  • Debata będzie transmitowana w: TVP1, TVP Info, Polsat News, TVN24, Polsat News Polityka.

Podajemy też bezpośredni link do debaty prezydenckiej II tura: https://www.youtube.com/watch?v=WS8-dfk77yw

Debata Nawrocki - Trzaskowski 23 maja 2025 r.

Debata będzie polegała na wzajemnym zadawaniu sobie pytań przez obu kandydatów w sześciu blokach tematycznych: bezpieczeństwo, gospodarka, polityka społeczna, polityka międzynarodowa, zdrowie i światopogląd. W ramach każdego bloku tematycznego kandydaci będą zadawali sobie po trzy pytania. Moderatorem debaty będzie dziennikarz "Super Expressu" Jacek Prusinowski.

REKLAMA

"Sztab Rafała Trzaskowskiego nie zgłaszał żadnych oczekiwań co do prowadzących. Powiedzieliśmy, że zaakceptujemy każdą osobę, która będzie. W wyniku dyskusji (...) sztabu Karola Nawrockiego (....) padło nazwisko pana redaktora Prusinowskiego" - relacjonowała dziennikarzom Paprocka.

Podczas gdy Pomaska przekonywała, że sztabowi Karola Nawrockiego zależało na debacie w Telewizji Republika na ich własnych warunkach, Horała ocenił, że "właśnie dzięki temu, że dziennikarze w TVP w likwidacji nie będą zadawali pytań", debata ma szansę mieć "jakieś znamiona obiektywizmu".

Druga tura wyborów - 1 czerwca 2025 r.

Druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się kandydat KO Rafał Trzaskowski oraz popierany przez PiS Karol Nawrocki, odbędzie się 1 czerwca.(PAP)

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Renta wdowia: ZUS rusza z decyzjami, już wkrótce wszystko będzie jasne

Prezes ZUS zapowiedział, że od 13 czerwca rozpocznie się automatyczne wydawanie decyzji w sprawie renty wdowiej. Z dotychczasowych danych wynika, że aż 75% złożonych wniosków rokuje pozytywnie. Problemy pojawiają się w co piątym przypadku – brakuje danych o drugim świadczeniu. Część wniosków zostanie też odrzucona.

4 sposoby oszustw „na ZUS”. Jak się nie dać oszukać? Emeryt i rencista musi wiedzieć, czego pracownik ZUS nie ma prawa zrobić

Podszywanie się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to niestety coraz częstsza metoda oszustów, by wyłudzać pieniądze lub dane osobowe. ZUS ostrzega swoich klientów i zachęca, by próby oszustw zgłaszali na policję. Jakie są najczęstsze sposoby (typy) takich oszustw? Wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Nawrocki u Mentzena - kiedy? [NA ŻYWO YOUTUBE]

Karol Nawrocki będzie u Sławomira Mentzena na kanale youtube już dziś o godzinie 13:00. Oto link do rozmowy na żywo "Mentzen grilluje: Karol Nawrocki".

5. punkt deklaracji Mentzena groźny dla Polski? Opinia wiceszefa MON

Wiceszef MON ocenia, że 5. punkt deklaracji Mentzena jest groźny dla Polski. To jedno z głównych żądań Putina. Czy Ukraina powinna być w NATO?

REKLAMA

Pozew o podwyższenie alimentów [WZÓR]

Rolą alimentów jest zaspokajanie usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego, w szczególności małoletniego dziecka. Kiedy można żądać podwyższenia alimentów? Jak wnieść o podwyższenie alimentów? Co powinno znaleźć się w pozwie?

QUIZ Polscy prezydenci. Dasz radę zdobyć 10/10?
Ile lat w dniu wyborów musi mieć kandydat na prezydenta? Kto był pierwszym prezydentem RP? Ile lat trwa kadencja? Sprawdź swoją wiedzę o przed drugą turą wyborów.
Darowizna od matki w kwocie 4 mln złotych: Jak przekazać legalnie i bez podatku?

Darowizna na kwotę 4 milionów złotych może brzmieć jak zaproszenie do kontroli skarbowej. Tymczasem obowiązujące przepisy ustawy o podatku od spadków i darowizn nie tylko dopuszczają taką transakcję bez podatku, ale wręcz jasno określają, jak to zrobić legalnie i bezpiecznie. W najnowszej interpretacji indywidualnej skarbówka potwierdził, że nawet wielomilionowe darowizny mogą być zwolnione z podatku, jeśli spełnione zostaną trzy kluczowe warunki. Jakie? Sprawdzamy.

Zasiłek dla tracących świadczenie pielęgnacyjne (stare). Opiekunowie osób niepełnosprawnych (stopień znaczny) z problemem

Sądy wykryły trzecią lukę w przepisach o świadczeniu wspierającym. Pierwsza luka dotyczy wątpliwości, czy opiekunowie osób niepełnosprawnych powinni oddawać świadczenie pielęgnacyjne (stare) za okres rozpatrywania wniosku o określenie poziomu potrzeby wsparcia (liczba punktów w WZON po teście sprawności). Druga luka dotyczy utraty ubezpieczenia zdrowotnego przez opiekunów za okres rozpatrywania wniosku przez WZON. I teraz jest odkryta trzecia luka.

REKLAMA

Świadczenie wspierające i pielęgnacyjne do poprawy. Trzy wady przepisów

Prawie 1,5 roku obowiązywania ustawy o świadczeniu wspierających pokazało trzy słabe punkty tej ustawy. Są to 1) zwroty świadczenia pielęgnacyjnego 2) składki ubezpieczeniowe (zdrowotna i emerytalna) na rzecz opiekuna 3) zasiłek dla bezrobotnych dla opiekuna (daje czas na dostosowanie się do rynku pracy po utracie świadczenia pielęgnacyjnego.

Więzi rodzinne w świetle ochrony dóbr osobistych

Więzi rodzinne opierają się na emocjach i wspólnie budowanych przez lata relacjach. W sytuacjach konfliktowych – takich jak rozwód, spory o kontakty z dzieckiem czy alimenty – więzi te mogą zostać poważnie naruszone. Warto wtedy pamiętać, że prawo może nas realnie chronić w takich przypadkach. Jak to działa w praktyce?

REKLAMA