| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Zasiłki zagraniczne > Jak otrzymać brytyjski zasiłek Income Support?

Jak otrzymać brytyjski zasiłek Income Support?

Przy wypełnianiu formularza wniosku mogą pomóc lokalne biura Jobcentre Plus. Gdy nie zgadzasz się z decyzją, możesz żądać ponownego rozpatrzenia wniosku.

Formularz do ubiegania się o Income Support i szczegółowe informacje na ten temat można pobrać ze strony Department for Work and Pensions: Income Support Booklet (64 stron PDF, 508 KB, en)

Nawet jeśli wybierzesz formę aplikowania online, powinieneś skontaktować się z Jobcentre Plus za pomocą bezpłatnego numeru 0800 055 66 88 (telefon czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00), by upewnić się że nie przegapiłeś żadnej formalności i ustalić datę spotkania z urzędnikiem. Dla osób mających problemy ze słuchem lub mową funkcjonuje telefon tekstowy: 0800 023 48 88. 

Zobacz również: Komu przysługuje brytyjski zasiłek Income Support?

Jeśli masz problem z wypełnieniem wniosku lub masz pytania, które chciałbyś zadać urzędnikowi bezpośrednio, udaj się do najbliższego biura Jobcentre Plus

Jeśli nie zgadzasz się z decyzją urzędnika

Jeśli w odpowiedzi na wniosek o przyznanie zasiłku otrzymasz decyzję odmowną lub nie zgadzasz się z wysokością przyznanego świadczenia, masz prawo domagać się wyjaśnień lub powtórnego rozważenia Twojego wniosku.

Szczegółowe wskazówki na temat postępowania w takiej sytuacji dostarcza przewodnik Jobcentre Plus: If you think our decision is wrong (28 stron PDF, 194 KB, en). Dokument zawiera również odpowiedni formularz, który osoba składająca odwołanie powinna wypełnić i przedstawić w lokalnym biurze Jobcentre Plus nie później niż miesiąc po otrzymaniu decyzji.

Zobacz również serwis: Pomoc społeczna

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeśli masz problem z wypełnieniem wniosku lub masz pytania, które chciałbyś zadać urzędnikowi bezpośrednio, udaj się do najbliższego biura Jobcentre Plus.
Jeśli masz problem z wypełnieniem wniosku lub masz pytania, które chciałbyś zadać urzędnikowi bezpośrednio, udaj się do najbliższego biura Jobcentre Plus.

PKWiU - Nowa matryca stawek VAT – Usługi178.00 zł

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »