| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Zasiłki zagraniczne > Jak otrzymać brytyjski zasiłek Income Support?

Jak otrzymać brytyjski zasiłek Income Support?

Przy wypełnianiu formularza wniosku mogą pomóc lokalne biura Jobcentre Plus. Gdy nie zgadzasz się z decyzją, możesz żądać ponownego rozpatrzenia wniosku.

Formularz do ubiegania się o Income Support i szczegółowe informacje na ten temat można pobrać ze strony Department for Work and Pensions: Income Support Booklet (64 stron PDF, 508 KB, en)

Nawet jeśli wybierzesz formę aplikowania online, powinieneś skontaktować się z Jobcentre Plus za pomocą bezpłatnego numeru 0800 055 66 88 (telefon czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00), by upewnić się że nie przegapiłeś żadnej formalności i ustalić datę spotkania z urzędnikiem. Dla osób mających problemy ze słuchem lub mową funkcjonuje telefon tekstowy: 0800 023 48 88. 

Zobacz również: Komu przysługuje brytyjski zasiłek Income Support?

Jeśli masz problem z wypełnieniem wniosku lub masz pytania, które chciałbyś zadać urzędnikowi bezpośrednio, udaj się do najbliższego biura Jobcentre Plus

Jeśli nie zgadzasz się z decyzją urzędnika

Jeśli w odpowiedzi na wniosek o przyznanie zasiłku otrzymasz decyzję odmowną lub nie zgadzasz się z wysokością przyznanego świadczenia, masz prawo domagać się wyjaśnień lub powtórnego rozważenia Twojego wniosku.

Szczegółowe wskazówki na temat postępowania w takiej sytuacji dostarcza przewodnik Jobcentre Plus: If you think our decision is wrong (28 stron PDF, 194 KB, en). Dokument zawiera również odpowiedni formularz, który osoba składająca odwołanie powinna wypełnić i przedstawić w lokalnym biurze Jobcentre Plus nie później niż miesiąc po otrzymaniu decyzji.

Zobacz również serwis: Pomoc społeczna

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeśli masz problem z wypełnieniem wniosku lub masz pytania, które chciałbyś zadać urzędnikowi bezpośrednio, udaj się do najbliższego biura Jobcentre Plus.
Jeśli masz problem z wypełnieniem wniosku lub masz pytania, które chciałbyś zadać urzędnikowi bezpośrednio, udaj się do najbliższego biura Jobcentre Plus.

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Trivago

Porównywarka internetowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »