reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Zasiłki zagraniczne > Zasiłek Income Support a zmiana sytuacji świadczeniobiorcy

Zasiłek Income Support a zmiana sytuacji świadczeniobiorcy

Pobierając zasiłek Income Support jesteś zobowiązany natychmiast poinformować Jobcentre Plus o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość.Pobierając zasiłek Income Support jesteś zobowiązany natychmiast poinformować Jobcentre Plus o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość.

Income Support a zmiana sytuacji świadczeniobiorcy

Pobierając zasiłek Income Support jesteś zobowiązany natychmiast poinformować Jobcentre Plus o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość. Należą do nich na przykład:

  • zmiana miejsca zamieszkania;
  • choroba lub pobyt w szpitalu;
  • rozpoczęcie lub zmiana pracy bądź zmiana wymiaru godzin pracy (nawet jeśli to wolontariat);
  • wyjazd za granicę, nawet jeśli to wyjazd tymczasowy;
  • wzrost kapitału (wliczając oszczędności, inwestycje czy na przykład otrzymanie spadku).

Wyjazd za granicę

Jeśli otrzymujesz Income Support i planujesz wyjazd poza Wielką Brytanię, powinieneś poinformować o tym Jobcentre Plus. Nie stracisz prawa do zasiłku pod warunkiem, że wyjeżdżasz na krótki okres czasu albo celem wyjazdu jest podjęcie leczenia.

Zobacz również: Komu przysługuje brytyjski zasiłek Income Support?

Jaka jest wysokość zasiłku Income Support?

Wysokość zasiłku Income Support jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników. Wśród nich są przede wszystkim wiek, dochody (w tym także inne pobierane zasiłki), oszczędności (nie tylko Twoje ale i Twojej rodziny, ewentualnie partnera z którym mieszkasz) oraz koszty utrzymania.

Oszczędności w wysokości powyżej 6 000 funtów (10 000 w przypadku osób mieszkających w domu opieki) mogą wpłynąć na wysokość Income Support. Osczędności powyżej 16 000 funtów dyskwalifikują kandydatów do zasiłku.

Co istotne – osoby, którym przysługuje Income Support, automatycznie są uprawnione do otrzymywania zasiłku Housing Benefit oraz Council Tax Benefit. Przysługuje im też darmowa opieka dentystyczna, bezpłatne leki na receptę i bezpłatne posiłki w szkole dla dzieci.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pobierając zasiłek Income Support jesteś zobowiązany natychmiast poinformować Jobcentre Plus o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość.
Pobierając zasiłek Income Support jesteś zobowiązany natychmiast poinformować Jobcentre Plus o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość.

INFORLEX Księgowość i Kadry SUPERPREMIUM - dostęp na 1 miesiąc506.01 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Echaust-Przybytniak

Deputy Legal Director, RK RODO

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama