| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Zasiłki zagraniczne > Zasiłek Income Support a zmiana sytuacji świadczeniobiorcy

Zasiłek Income Support a zmiana sytuacji świadczeniobiorcy

Pobierając zasiłek Income Support jesteś zobowiązany natychmiast poinformować Jobcentre Plus o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość.Pobierając zasiłek Income Support jesteś zobowiązany natychmiast poinformować Jobcentre Plus o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość.

Income Support a zmiana sytuacji świadczeniobiorcy

Pobierając zasiłek Income Support jesteś zobowiązany natychmiast poinformować Jobcentre Plus o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość. Należą do nich na przykład:

  • zmiana miejsca zamieszkania;
  • choroba lub pobyt w szpitalu;
  • rozpoczęcie lub zmiana pracy bądź zmiana wymiaru godzin pracy (nawet jeśli to wolontariat);
  • wyjazd za granicę, nawet jeśli to wyjazd tymczasowy;
  • wzrost kapitału (wliczając oszczędności, inwestycje czy na przykład otrzymanie spadku).

Wyjazd za granicę

Jeśli otrzymujesz Income Support i planujesz wyjazd poza Wielką Brytanię, powinieneś poinformować o tym Jobcentre Plus. Nie stracisz prawa do zasiłku pod warunkiem, że wyjeżdżasz na krótki okres czasu albo celem wyjazdu jest podjęcie leczenia.

Zobacz również: Komu przysługuje brytyjski zasiłek Income Support?

Jaka jest wysokość zasiłku Income Support?

Wysokość zasiłku Income Support jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników. Wśród nich są przede wszystkim wiek, dochody (w tym także inne pobierane zasiłki), oszczędności (nie tylko Twoje ale i Twojej rodziny, ewentualnie partnera z którym mieszkasz) oraz koszty utrzymania.

Oszczędności w wysokości powyżej 6 000 funtów (10 000 w przypadku osób mieszkających w domu opieki) mogą wpłynąć na wysokość Income Support. Osczędności powyżej 16 000 funtów dyskwalifikują kandydatów do zasiłku.

Co istotne – osoby, którym przysługuje Income Support, automatycznie są uprawnione do otrzymywania zasiłku Housing Benefit oraz Council Tax Benefit. Przysługuje im też darmowa opieka dentystyczna, bezpłatne leki na receptę i bezpłatne posiłki w szkole dla dzieci.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pobierając zasiłek Income Support jesteś zobowiązany natychmiast poinformować Jobcentre Plus o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość.
Pobierając zasiłek Income Support jesteś zobowiązany natychmiast poinformować Jobcentre Plus o wszelkich nowych okolicznościach, jakie mogą mieć wpływ na jego wysokość.

Biała lista podatników VAT59.00 zł

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »