reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - telekomunikacja > Sąd podtrzymuje karę dla TP SA

Sąd podtrzymuje karę dla TP SA

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał karę dla Telekomunikacji Polskiej, nałożoną przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Polski operator zapłaci 33 mln zł.

Kara jest efektem niewykonania decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącej zmiany projektu oferty ramowej. O prawomocnym wyroku poinformował UKE.

Początek całej sprawy miał miejsce w sierpniu 2007 r., kiedy to Urząd nałożył 33 mln zł kary na operatora za niewykonanie decyzji nakazującej zmianę oferty określającej ramowe warunki umów o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej i związanych z nim udogodnień. Ukarana spółka złożyła od tej decyzji odwołanie, które w czerwcu 2009 r. zostało oddalone przez warszawski Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Telekomunikacja Polska jako dominujący operator na rynku usług telefonicznych oraz na rynku dzierżawy łączy telekomunikacyjnych została zobowiązana przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej do opracowania i przedłożenia ramowych warunków podłączenia do sieci innych operatorów telekomunikacyjnych.

Jest to o tyle istotne, jako że są to minimalne warunki umów, które TP SA ma zawierać z operatorami chcącymi świadczyć swoje usługi telekomunikacyjne abonentom. Sama oferta dotyczy zarówno operatorów publicznych, czyli takich działających na podstawie posiadanego zezwolenia, jak również operatorów niepublicznych, działających na podstawie zgłoszenia działalności telekomunikacyjnej.

Zobacz również serwis: Pozwolenia

Dla samych abonentów kwestia oferty ramowej jest istotna z powodu tego, iż zobowiązuje Telekomunikację do zawierania z innymi podmiotami świadczącymi usługi telekomunikacyjne na warunkach nie gorszych od tych zatwierdzonych przez UKE, w tym również stawek pobieranych za udostępnianie łączy. Tym samym oferta ramowa rzutuje na wysokość cen usług oferowanych przez pozostałych operatorów.

Zobacz również serwis: Konsument - telekomunikacja

Źródło:

Urząd Komunikacji Elektronicznej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Majczak-Górecka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama