Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu zatrzymany. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące zatrzymany.
Nadużywanie kajdanek przez policję - RPO
Aktualizacja: 23.01.2020
Policja nadużywa prewencyjnego stosowania kajdanek w konwojach i podczas przesłuchań. Prawie wszyscy zatrzymani doprowadzani do komisariatu mają ręce skute z tyłu. PRO ma zastrzeżenia także do używania kajdanek zespolonych czyli na ręce i nogi. »
Prawo do obrony już od momentu zatrzymania - dyrektywa 2013/48/UE
Aktualizacja: 21.10.2019
Polska nie przestrzega dyrektywy 2013/48/UE. Nie istnieje system zapewniający prawa do obrony już od momentu zatrzymania. Wskazał na to Komitet ONZ Przeciwko Torturom. »
Zatrzymany zwolniony bez zarzutu a dostęp do akt sprawy - RPO
Aktualizacja: 24.07.2019
Zatrzymany, który następnie zostaje zwolniony bez zarzutu, nie ma dostępu do akt sprawy. Konsekwencją tego jest brak możliwości zażalenia na zatrzymanie. Zdaniem RPO dokumenty uzasadniające zatrzymanie powinny być jawne. »
Udział policji w rozmowie adwokata z zatrzymanym
Aktualizacja: 29.09.2014
Udział policji w rozmowie adwokata z zatrzymanym stanowi przedmiot projektu rozporządzenia Rady Ministrów ws. sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów. Zgodnie z nim policjanci będą musieli uzasadniać swoją obecność podczas rozmowy zatrzymanego z adwokatem. »
Areszt i prawa zatrzymanego w UK
Aktualizacja: 29.05.2012
Każdej osobie zatrzymanej przysługuje prawo do darmowej porady adwokata przed i podczas przesłuchania. Policja ma prawo zatrzymać podejrzanego na 24 godziny. »
Zatrzymanie w postępowaniu karnym skarbowym
Aktualizacja: 18.04.2012
Zatrzymanie stanowi jeden z środków przymusu procesowego uregulowanego w kodeksie postępowania karnego. Jego celem jest zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania poprzez ograniczenie prawa do wolności i nietykalności osobistej. »
Jakie urzędy pomogą nam za granicą?
Aktualizacja: 08.07.2011
Zanim wyjedziemy na wakacje za granicą, warto dowiedzieć się, gdzie, w razie pewnych zdarzeń, szukać pomocy. Przede wszystkim należy więc pamiętać, że poza ambasadą czy konsulatem polskim, możemy zgłosić się do placówek innych państw członkowskich UE, z racji, iż jesteśmy obywatelami Unii. »
Zostałem zatrzymany, co dalej?
Aktualizacja: 07.02.2012
Policja ma prawo Cię zatrzymać, jeżeli zostaniesz uznany za osobę podejrzaną i jeżeli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że popełniłeś przestępstwo, przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe, a zachodzi obawa, że możesz uciec lub ukryć się albo zatrzeć ślady czynu zabronionego, bądź też policja nie może ustalić Twojej tożsamości. »
Czy można wnioskować o uchylenie aresztowania osoby najbliższej?
Aktualizacja: 19.07.2011
Tymczasowo aresztowany podszebuje pomocy bliskich. Pozostają oni bowiem na wolności i mają przez to więcej możliwości działania. Niestety nie we wszystkim mogą pomóc. »
Czym jest immunitet i kogo obejmuje w Polsce?
Aktualizacja: 14.07.2011
Immunitet chroni określoną grupę osób przed odpowiedzialnością karną a także przed zatrzymaniem i aresztowaniem. Immunitetem objęte są najważniejsze osoby w państwie. »
Jakie mam prawa podczas zatrzymania?
Aktualizacja: 19.07.2011
Osoba zatrzymana przez Policję musi zostać poinformowana o przyczynach i podstawach jej zatrzymania. Jest to podstawowa gwarancja procesowa. »
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID–19. Państwo wypłaci odszkodowanie
BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska
BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »