reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Umowa kupno-sprzedaż > Umowa sprzedaży udziałów spółki - WZÓR UMOWY

Umowa sprzedaży udziałów spółki - WZÓR UMOWY

Wspólnik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może sprzedać swoje udziały, ich część lub część udziału innej osobie. Umowa sprzedaży udziałów musi być zawarta na piśmie z podpisami notarialnie poświadczonymi.


UMOWA SPRZEDAŻY UDZIAŁÓW

Umowa zawarta w dniu ................................ (data podpisania umowy) pomiędzy:

1. ..................................................... (imię i nazwisko sprzedającego) zamieszkałym w .......................................  (miejscowość) przy ul. ................................ (ulica, numer domu, numer mieszkania), legitymującym się dowodem osobistym ................................ (seria i numer dowodu osobistego), zwanym dalej SPRZEDAJĄCYM,

a

2. ..................................................... ..................................................... (imię i nazwisko kupującego) zamieszkałym w .......................................  (miejscowość) przy ul. ................................ (ulica, numer domu, numer mieszkania), legitymującym się dowodem osobistym ................................ (seria i numer dowodu osobistego), zwanym dalej KUPUJĄCYM.


Strony oświadczają, co następuje:

1. Sprzedający oświadcza, że jest Wspólnikiem w Spółce ..................................... (nazwa spółki) Sp. z o.o z siedzibą w ...................................... (miejscowość), zarejestrowanej w ................................... (adres sądu rejestrowego), pod nr KRS ......................... (numer KRS)

2. Kapitał zakładowy Spółki w dniu podpisania niniejszej umowy wynosi ............................ (słownie: ......................................) złotych i dzieli się na ................ (ilość udziałów) udziałów o wartości nominalnej .................... (słownie: ........................) złotych każdy.

3. Sprzedający posiada w powołanym kapitale zakładowym wszystkie ...............(ilość udziałów) udziałów o wartości nominalnej .................... (słownie: ........................) złotych każdy, o łącznej wartości .................... (słownie: ........................) złotych.

4. Sprzedający oświadcza, że dnia ...................................... (data dzienna) roku Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Spółki ...................................... (nazwa spółki) Sp. z o.o podjęło uchwałę o wyrażeniu zgody na zbycie przez Sprzedającego posiadanych przez niego udziałów w kapitale zakładowym Spółki.

5. Strony zgodnie oświadczają, że nie ma żadnych ograniczeń do zawarcia niniejszej umowy.


Ustalono, co następuje:


Art. 1. Przedmiot umowy.

Przedmiotem niniejszej umowy jest przeniesienie przez Sprzedającego na rzecz Kupującego prawa własności ....................(słownie: ..................) udziałów o wartości nominalnej ....................(słownie: ..................) złotych każdy, o łącznej wartości ....................(słownie: ..................) złotych, posiadanych przez Sprzedającego w kapitale zakładowym Spółki .................................... (nazwa spółki)Sp. z o.o.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama