REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa sprzedaży komisowej - WZÓR UMOWY

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem w zakresie działalności swojego przedsiębiorstwa do sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek dającego zlecenie (komitenta), lecz w imieniu własnym.


UMOWA SPRZEDAŻY KOMISOWEJ

REKLAMA

Zawarta w dniu ………………….. (data zawarcia umowy) w ……………………… (miejscowość), pomiędzy:

 ………………………….. (imię i nazwisko komisanta), synem …………………… (imię ojca) i …………………. (imię matki), zamieszkałym w………………… (miejscowość), legitymującym się dowodem osobistym seria………….. (seria dowodu osobistego), numer…………………… (numer dowodu osobistego), prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą……………….. (firma komisanta), wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez…………………….. (organ prowadzący ewidencję), pod numerem…………………………….. (numer wpisu) nazywaną dalej KOMISANTEM

Dalszy ciąg materiału pod wideo

a

……………………………… (imię i nazwisko sprzedawcy) synem/ córką ……………… (imiona rodziców) zamieszkałym w …………………… (miejscowość, ulica, numer domu, numer mieszkania) legitymującym się dowodem osobistym …………….……….. (seria i numer dowodu osobistego) nazywanym dalej KOMITENTEM


§1

Komisant, w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, zobowiązuje się do sprzedaży na zasadach komisu otrzymanych od komitenta przedmiotów:

  1.  ……………………………………………, (przedmioty oddane w komis)
  2.  ……………………………………………, (przedmioty oddane w komis)
  3.   ..…………………………………………. (przedmioty oddane w komis)

§2

Komitent oświadcza, że oddane w komis rzeczy stanowią jego własność i nie posiadają wad fizycznych i prawnych.

§3

1. Cenę sprzedaży przedmiotów opisanych w umowie strony ustalają na:

  1. ……………………….- ……… zł
  2. ……………………….-………..zł
  3. ……………………….-………..zł

2. Komisant może sprzedać przedmioty po cenach wyższych. Nie może jednak stosować cen, które hamowałyby sprzedaż i naruszały interesy komitenta.

§4

1. Komitent zobowiązuje się zapłacić komisantowi prowizję wysokości …………… (wysokość prowizji w procentach) % ceny sprzedaży.

2. Prowizja będzie płatna przy wypłacaniu komitentowi ceny w gotówce.

§5

Komitent może obniżyć ustalone w §3 ceny o ……….. (wysokość w procentach) % w wypadku gdyby nie sprzedał, określonych w §1 przedmiotów w ciągu …………. (ilość miesięcy) miesięcy.

§6

1. W razie niesprzedania przedmiotów w ciągu ……………. (ilość miesięcy) miesięcy komisant wezwie komitenta do odbioru przedmiotów w ciągu …………….. (ilość dni) dni. 

2. Jeżeli komitent nie odbierze towaru w terminie określonym w §6.1 niniejszej umowy komisant odeśle towar komitentowi na jego rachunek i ryzyko.

§7

1.W sytuacji określonej w §6 niniejszej umowy komisantowi należy się połowa prowizji określonej w  §4.1 niniejszej umowy.

2. W tym wypadku prowizja będzie płatna w terminie 14 dni od dnia odbioru przedmiotów na rachunek bankowy komisanta prowadzony w banku…………………. (nazwa banku), o numerze……………………………….. (numer rachunku)

§8

W zakresie nie uregulowanym niniejszą umową zastosowanie mają przepisy polskiego kodeksu cywilnego.

§9

Każda zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§10

1. Wszelkie spory wynikające z niniejsze umowy będą rozstrzygane w drodze mediacji.

2. Gdyby w drodze mediacji nie udało się rozwiązać sporu właściwy dla rozstrzygania sporów z niniejszej umowy będzie Sąd Rejonowy …………………….. (nazwa sądu).

§11

Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.


                            Komisant                                                                               Komitent


                 ……………………..                                                                …….………………

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa sprzedaży komisowej

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Aby mieć od stycznia więcej urlopu i wyższe wypłaty, już teraz zadbaj o dokumenty. Dotyczy wszystkich pracowników

Przed nami duża zmiana dla wszystkich pracowników. Będzie dotyczyła zarówno pracowników budżetówki, jak i sektora prywatnego. Chodzi o większe pieniądze i wyższy wymiar urlopu. Żeby skorzystać, trzeba będzie mieć dowody.

Za nowy trawnik z rolki zapłaci… dostawca prądu. Przełomowy wyrok NSA, na podstawie którego tysiące właścicieli nieruchomości będzie mogło bezkosztowo odtworzyć swoje ogrody

Niejeden właściciel nieruchomości zmagał się już na pewno z usuwaniem drzew (lub krzewów) z jego nieruchomości na wniosek właściciela urządzeń przesyłowych służących do doprowadzania energii elektrycznej, z tego względu, że drzewa te (lub krzewy) – z tymi urządzeniami kolidowały (a konkretniej – zagrażały funkcjonowaniu tych urządzeń). Okazuje się, że zgodnie z najnowszym wyrokiem NSA – w takim przypadku – odszkodowanie należne od przedsiębiorstwa energetycznego, obejmuje nie tylko wartość usuniętych drzew (lub krzewów), koszty ich wycinki, ponownego zalesienia i pielęgnacji, ale również koszty odtworzenia trawnika, który – na skutek powyższych działań – uległ zniszczeniu.

Kupując nową nieruchomość, możesz wpaść w finansową pułapkę i ponieść dodatkowy koszt rzędu nawet 50 tys. zł. Wszystko za sprawą nowych wymogów Unii Europejskiej

Dla wielu z nas zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. W związku z nowymi klimatycznymi celami Unii Europejskiej, nieruchomości ogrzewane węglem lub gazem będą musiały przejść kosztowną modernizację. W przeciwnym razie ich utrzymanie stanie się bardzo drogie.

Nowe uprawnienia PIP i wyższe kary dla firm od 2026 r. Czy dojdzie do masowej zamiany śmieciówek w umowy o pracę? Szef PIP: uszczęśliwianie etatami na siłę się nie sprawdza

Nie będziemy masowo zmieniać umów cywilnoprawnych na etaty, a jedynie działać w przypadkach niebudzących wątpliwości – powiedział PAP szef Państwowej Inspekcji Pracy, główny inspektor pracy Marcin Stanecki. Zaznaczył, że w planowanych zmianach nie chodzi o „uszczęśliwianie etatami na siłę”, tylko o reagowanie na skargi.

REKLAMA

Zmiana cen gazu. Chodzi o kwoty od 1 tysiąca, nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Kto odczuje nową taryfę?

Choć większość z nas od miesięcy żyje tematem cen energii, to dla wielu osób równie istotne są ceny gazu. A te właśnie się zmieniły. Różnica obejmie rocznie kwoty od tysiąca, nawet do kilkunastu tysięcy.

Renta wdowia 2025. ZUS wypłaca świadczenia w zbiegu [Ważne terminy]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca już wdowie renty. Jak informuje ZUS, dzięki rencie wdowiej świadczeniobiorcy zyskają średnio 359,82 zł. Dlaczego ważne jest szybkie złożenie wniosku?

Milion wniosków o rentę wdowią. ZUS: tym osobom świadczenia nie przyznamy
Dodatek pielęgnacyjny przed ukończeniem 75 lat. Ważny warunek i przykład z sądu

Po ukończeniu 75 lat Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyzna emerytowi dodatek z urzędu. Inaczej jest jednak w przypadku młodszych osób, które muszą spełnić dodatkowe warunki.

REKLAMA

W 2025 roku już 900 plus na dentystę. Może skorzystać każdy, kto opłaca składkę zdrowotną. Ale czy wiesz, jak?

Na początku 2025 roku pisaliśmy o tym, że każdy, kto opłaca składkę zdrowotną, może liczyć na 600 plus na dentystę. Co się w tym zakresie zmieniło? Głównie kwoty. Inflacja hamuje, ceny rosną, a pacjenci mają już 900 plus na dentystę.

Od 1 lipca 2025 r. dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów łatwiej o sanatorium. Rozporządzenie w mocy [NOWY WNIOSEK]

Zmieniły się zasady wystawiania skierowania na leczenie uzdrowiskowe / rehabilitację uzdrowiskową - jest nowy wzór wniosku. Według nowych zasad i przepisów rozporządzenia, które już obowiązują, także lista lekarzy, którzy mogą kierować na leczenie jest rozbudowana. Oznacza to tyle, że osoby z niepełnosprawnościami i seniorzy, którzy leczą się u lekarzy z zakresu tych specjalności będą mieli uproszczone możliwości dostania się na leczenie uzdrowiskowe. Co jeszcze się zmienia i skąd wynikają te zmiany?

REKLAMA