REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dyrektor ds. sprzedaży (branża FMCG) - zarobki, obowiązki 2019 r.

Dyrektor ds. sprzedaży - zarobki, obowiązki. / fot. Shutterstock
Dyrektor ds. sprzedaży - zarobki, obowiązki. / fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dyrektor do spraw sprzedaży w branży FMCG tworzy długoterminową politykę handlową przedsiębiorstwa i nadzoruje jej wykonywanie. Od efektywności działu, którym zarządza, zależy rentowność całej firmy. Co należy do obowiązków dyrektora ds. sprzedaży? Ile zarabia się na tym stanowisku w Polsce w 2019 r.? Na jakie premie można liczyć?

Dyrektor  ds. Sprzedaży (branża FMCG)

Dyrektor ds. sprzedaży odpowiada za tworzenie długoterminowej polityki handlowej przedsiębiorstwa oraz nadzorowanie jej realizacji. W wykonaniu tych zadań współpracuje bezpośrednio z zarządem spółki. Rola dyrektora ds. sprzedaży jest kluczowa dla przedsiębiorstwa, ponieważ od poziomu efektywności działu, którym zarządza, zależy rentowność całej organizacji, a co za tym idzie – również jej pozycja na rynku. 

REKLAMA

Zakres obowiązków

 • kreowanie oraz wdrażanie strategii handlowej; 
 • ocena oraz rozwój nowych możliwości biznesowych;
 • projektowanie oraz nadzór nad realizacją założeń sprzedażowych;  
 • efektywne zarządzanie podległym działem sprzedaży; 
 • tworzenie budżetu oraz ścisła kontrola nad jego realizacją;  
 • negocjowanie, zawieranie umów handlowych oraz koordynacja ich realizacji;  
 • stały monitoring oraz analiza danych rynkowych danego segmentu oraz otoczenia konkurencyjnego; 
 • raportowanie wyników pracy podległego departamentu.

Profil

Osoba ubiegająca się o stanowisko dyrektora ds. sprzedaży musi posiadać wykształcenie wyższe ekonomiczne lub managerskie. Wyjątek stanowią branże techniczne, gdzie mile widziane są osoby po studiach inżynierskich. Dodatkowym atutem kandydata może być dyplom MBA. Bardzo istotne jest kilkuletnie doświadczenie w danej branży, znajomość technik negocjacyjnych oraz sprzedażowych, a także doskonałe umiejętności zarządzania zespołem. Poza tym kandydat powinien charakteryzować się wysokim poziomem kompetencji komunikacyjnych, samodzielnością oraz decyzyjnością, a także myśleniem strategicznym. Ważne jest również kreatywne podejście do rozwiązywania problemów oraz duże zaangażowanie w wykonywane obowiązki.  

Polecamy: Wideoszkolenie: Ustawa wdrażająca RODO – uwaga na zmiany obowiązujących przepisów

Zarobki i premie dyrektora ds. sprzedaży w 2019 r.

Dyrektor do spraw sprzedaży - zarobki, <a class=premie."/>

Dyrektor do spraw sprzedaży - zarobki, premie.

Goldman Recruitment

Perspektywy rozwoju

Rozwój kariery w przypadku dyrektora sprzedaży jest skorelowany z wynikami osiąganymi przez podległy mu dział. Najlepsi mają szansę na awans pionowy i przejście bezpośrednio do zarządu spółki na stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż lub sprzedaż i marketing. Nie jest to jedyna możliwość rozwoju. Wielu kandydatów otrzymuje propozycje na stanowiska analogiczne w organizacjach konkurencyjnych. Kolejną alternatywą może być objęcie stanowiska w organizacji będącej w fazie start-up,  co daje możliwość uczestnictwa w budowaniu nowej  marki na rynku.

Źródło: Raport płacowy Goldman Recruitment

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zakaz trzymania psów na uwięzi od 2025 roku. Tylko 2 wyjątki. Także minimalne powierzchnie kojców [projekt nowelizacji]

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa posłów Koalicji Obywatelskiej, wprowadzający zakaz trzymania psów na uwięzi. Ten zakaz będzie miał dwa wyjątki: będzie można tymczasowo trzymać psa na smyczy podczas spaceru i w transporcie. Zmiana przepisów mają wejść w życie sześć miesięcy po dniu publikacji w Dzienniku Ustaw.

Opieka nad chorym rodzicem: Zwolnienie od pracy i zasiłek

Jeżeli pojawi się konieczność sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny, pracownik może skorzystać ze zwolnienia od pracy, a przy tym skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Kiedy będzie to możliwe oraz jakie formalności są niezbędne?

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami. Można łatwo zyskać dni wolne od pracy, bo pracodawca nie może odmówić.

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku. Inwestycje mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się ASF. Wnioski trzeba składać elektronicznie.

REKLAMA

Świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnościami. Ile wynosi, dla kogo, kiedy, jak wystąpić?

Świadczenie wspierające jest formą pomocy dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Jego przyznanie nie jest zależne od kryterium dochodowego, a od określonego poziomu potrzeby wsparcia. Jak uzyskać świadczenie wspierające? Ile ono wynosi?

Waloryzacja emerytur i rent w 2025 roku. Rząd proponuje podwyżkę o 6,78%

W dniu 17 lipca 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów opublikowano założenia projektu rozporządzenia w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 r. Rząd zaproponował, by wskaźnik ten pozostał na poziomie ustawowego minimum.

Będzie kolejny dodatek do emerytury dla matek z rodzin wielodzietnych? Jest wniosek. Zdaniem resortu to ciekawa propozycja

Będzie kolejny dodatek do emerytury dla matek z rodzin wielodzietnych? Jest wniosek. Zdaniem resortu to ciekawa propozycja. Chodzi o kobiety pracujące w gospodarstwach rolnych, które tworzą rodziny wielodzietne.

Ważny termin dla osób urodzonych po 1968 r. Decyzja tylko do końca lipca

Tylko do końca lipca trwa okno transferowe. Osoby, które urodziły się po 1968 r., mogą zdecydować, gdzie ma trafiać część składki emerytalnej – na subkonto w ZUS czy do OFE.

REKLAMA

Nowe wzory dokumentów składanych do ZUS. Zmiana od 1 września 2024 r.

Zmienią się wzory dokumentów składanych do ZUS. Nowe wzory zawiera projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego. Chodzi m.in. o dostosowanie formularzy do nowych przepisów dotyczących wprowadzenia wcześniejszej emerytury dla nauczycieli.

1500 zł kary za wezwanie karetki w tych przypadkach. Kto zapłaci? Czy powinniśmy się obawiać wezwania pogotowia? Sprawdź.

1500 zł kary za nieuzasadnione wezwanie pogotowia. Kto zapłaci? Czy powinniśmy się obawiać wezwania karetki? Nieuzasadnione wezwanie pogotowia w 2022 roku miało miejsce 2 mln razy.Jak zidentyfikować nagłe pogorszenie zdrowia?

REKLAMA