REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sprzedaż techniczna - jakich pracowników poszukują pracodawcy?

Consultant, Goldman Recruitment Krystian Nowak
Sprzedaż techniczna - jakich pracowników poszukują pracodawcy? / fot. Shutterstock
Sprzedaż techniczna - jakich pracowników poszukują pracodawcy? / fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Sektor sprzedaży technicznej rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz większe znaczenie odgrywa customizacja produktów, czyli dostosowywanie ich do unikalnych potrzeb klientów. Jakich pracowników, handlowców poszukują pracodawcy?

Sprzedaż techniczna - trendy

REKLAMA

Sprzedaż techniczna to bardzo dynamicznie rozwijający się sektor. Firmy intensywnie inwestują w działania marketingowe, by skutecznie docierać do grup docelowych. Coraz większe znaczenie mają produkty customizowane, projektowane pod kątem unikalnych potrzeb klientów. Dostępność takiej oferty buduje przewagę konkurencyjną. Producenci rozwijają nowoczesne narzędzia obsługi klienta, np. platformy zakupowe. To intuicyjne, proste w obsłudze i dające możliwość stałego podglądu zakupów rozwiązania. Dzięki nim klienci, którzy wybrali ofertę danej firmy i zaufali jej, mogą samodzielnie dokonywać zakupów. Pozwala to sprzedawcom skoncentrować się na pozyskiwaniu nowych klientów. Takie narzędzia, wsparte dobrym, odpowiednio wycenionym produktem wysokiej jakości, pozwalają firmie osiągnąć sukces.

REKLAMA

Pracodawcy coraz częściej dają wolną rękę specjalistom w kwestii doboru metod sprzedaży. Najlepsi, doświadczeni sprzedawcy znają rynek i wiedzą, w jaki sposób realizować założone cele.

Aktywna sprzedaż relacyjna

Wciąż silny jest trend inwestowania w aktywną sprzedaż relacyjną, która jest mocno skoncentrowana na potrzebach klienta. Ma ona na celu zbudowanie trwałej, opartej na solidnych fundamentach, wręcz przyjacielskiej więzi z partnerem. Taka relacja procentuje w postaci lojalnej, cyklicznej sprzedaży.

Zapotrzebowanie na handlowców

W 2018 r. zapotrzebowanie na najlepszych handlowców w branży nieustannie rosło i trend ten utrzyma się. Pracodawcy poszukują osób otwartych i komunikatywnych, potrafiących szybko zbudować relację z rozmówcą. Ważną cechą jest umiejętność słuchania, analizowania potrzeb drugiej strony i odpowiedniego reagowania na nie. Ceniona jest rzetelność i słowność – cechy, które budują wzajemne zaufanie. Od kandydatów wymaga się elastyczności, kreatywności, niekonwencjonalnego podejścia i zdolności do pracy pod presją czasu. Pracodawcy doceniają nieszablonowe myślenie, zaangażowanie i silną motywację. Kluczową cechą jest doskonała znajomość rynku i jego specyfiki oraz aktywne śledzenie zmian na nim zachodzących.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Benefity

2018 był rokiem wzrostu wynagrodzeń w branży, zwłaszcza w przypadku osób mających doświadczenie i doskonałą wiedzę merytoryczną w danej dziedzinie technicznej oraz dysponujących rozbudowaną siecią kontaktów. W jaki sposób pracodawcy próbują przekonać kandydatów? Wysoka podstawa wynagrodzenia, dobry system premiowy czy bazowy pakiet świadczeń pozapłacowych nie wystarczają. Pracownicy oczekują więcej – np. dodatkowego urlopu, dofinansowania do edukacji, szkoleń i kursów językowych, dodatkowych dni opieki nad dziećmi lub też konkursów dla najlepszych pracowników z nagrodami w postaci ekskluzywnych, drogich wycieczek. Pracodawcy muszą wykazać się kreatywnością w tworzeniu dodatkowych zachęt, by wyprzedzić konkurencję.

Źródło: Goldman Recruitment

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
2300 zł dla rodziców najmłodszych dzieci. Już od 1 października 2024 r. Sprawdź, jak dostać świadczenia.

2300 zł dla rodziców najmłodszych dzieci już od 1 października 2024 r. Rząd pracuje nad nowym programem. Przy uwzględnieniu 800 plus, zapewni on 2300 zł wsparcia co miesiąc.

Opłata za psy i inne zwierzęta domowe wzrośnie o połowę. Jest projekt rozporządzenia

Zwiększą się koszty utrzymania zwierząt domowych. Właściciele, którzy chcą podróżować ze swoimi pupilami, będą musieli uiścić wyższą opłatę.

Od 1 czerwca 2024 r. wyższe limity dorabiania do niektórych emerytur i rent

Od 1 czerwca 2024 r. zmienią się tzw. progi graniczne, o których powinni pamiętać pracujący seniorzy. W przeciwnym razie Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawiesi lub zmniejszy świadczenie. Limity nie dotyczą jednak wszystkich emerytów i rencistów.

Urlop proporcjonalny a zmiana pracy. Co mówią przepisy?

Kiedy stosuje się urlop proporcjonalny? Co w przypadku zmiany pracy? Prezentujemy najważniejsze zasady.

REKLAMA

5000,00 zł na wakacje dla dzieci w wieku szkolnym. Tym razem nie tylko dla dzieci rolników. Sprawdź, kto skorzysta.

5000,00 zł na wakacje dla dzieci w wieku szkolnym. Sprawdź, kto skorzysta z wakacyjnej AktywAKCJI. Tym razem nie jest to program skierowany jedynie do dzieci rolników.

Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?

Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Aktywnie w żłobku - dla kogo nowe świadczenie? 1500 lub 1900 zł miesięcznie na dziecko

Aktywnie w żłobku - dla kogo? To nowe świadczenie w wysokości 1500 lub 1900 zł miesięcznie na dziecko ma przysługiwać na dofinansowanie kosztów objęcia dziecka opieką w żłobku, klubie dziecięcym albo sprawowaną przez dziennego opiekuna. Na jakich warunkach będzie przyznawane?

Co ukrywał w domu Zbigniew Ziobro? Ruszy śledztwo

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, ogłosił, że prokuratura rozpoczyna śledztwo w związku z ukryciem akt nadzoru wytworzonych w byłej Prokuraturze Generalnej. Dokumenty te dotyczą nadzoru nad postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowcu Świętokrzyskim w sprawie narażenia ojca byłego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Umowa zlecenia wliczana do stażu pracy? Ważne zmiany w Kodeksie pracy

To będzie ważna nowelizacja. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce dodać do kodeksu pracy nowy przepis, zgodnie z którym do stażu pracy będzie się liczyły m.in. okresy wykonywania pracy na podstawie umowy zlecenia i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej. Projekt nowelizacji ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów i wpłynąć do Sejmu w III kwartale 2024 r. 

Najwyższa emerytura w Polsce wynosi niemal 50 000 zł. Ile najniższa i od czego to zależy?

Najniższa emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wynosi zaledwie 1 grosz. Wysokość emerytur i tzw. emerytury groszowe budzą sporo wątpliwości. Od czego zależy wysokość świadczeń?

REKLAMA