REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Konto Mieszkaniowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Bezpieczny kredyt 2 proc. Czy będzie więcej mieszkań na rynku?

Bezpieczny kredyt 2 proc. to program, który ma na celu wsparcie Polaków przy zakupie pierwszego mieszkania. Jakie korzyści przynosi program zarówno dla kredytobiorców, jak i dla całego sektora mieszkaniowego? Jakie banki włączyły się w jego realizację i jakie są pierwsze efekty jego działania?

Oszczędności bez podatku. Konto mieszkaniowe już w 3 bankach

Konto mieszkaniowe to drugi, obok Bezpiecznego kredytu 2 proc., element programu "Pierwsze mieszkanie". Konto mieszkaniowe obecnie jest dostępne w Banku Pekao,Alior Banku i od 10 sierpnia także w PKO BP.  Na koncie mieszkaniowym osoby uprawnione mogą odkładać między 500 zł a 2 tys. zł miesięcznie przez maksymalnie 10 lat. Systematyczne wpłaty (co najmniej 11 wpłat rocznie w kwocie co najmniej 500 zł) będą uprawniać do corocznej dodatkowej premii mieszkaniowej z budżetu państwa. Oszczędności na koncie mieszkaniowym są też zwolnione z tzw. podatku Belki.

1000 zł co miesiąc odkładane na Koncie Mieszkaniowym. Ile można zyskać? Czy lepsze są obligacje?

Korzyści z oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym pokazuje na przykładzie i porównuje z oszczędzaniem w obligacje skarbowe indeksowane inflacją, dr Piotr Zegadło, finansista z Akademii Leona Koźmińskiego.

Konto Mieszkaniowe – opłacalność, korzyści dla oszczędzających

Konto Mieszkaniowe jest częścią programu Pierwsze Mieszkanie, której media poświęcają wyraźnie mniej uwagi niż Bezpiecznemu Kredytowi 2%. Beneficjentów Konta Mieszkaniowego, odkładających na zakup nieruchomości w przyszłości, potencjalnie może być bardzo wielu. Warunek? Zdolność do odkładania w perspektywie 3-10 lat co miesiąc kwoty pomiędzy 500 a 2000 zł. Raz do roku można wpłatę pominąć bez utraty korzyści płynących z programu.

REKLAMA

Konto mieszkaniowe od 13 lat

Młodzież po ukończenia 13 roku życia może założyć konto mieszkaniowe. Okres oszczędzania na nowym koncie mieszkaniowym wynosi od 3 do 10 lat. 

12 000 zł wpłaty na Konto Mieszkaniowe, to premia 624 zł plus odsetki. A potem premia może wzrosnąć do 5328 zł. Bez PIT

Osoby planujące skorzystanie z "Bezpiecznego Kredytu 2%" za kilka lat, mogą oszczędzać na zakup mieszkania na Koncie Mieszkaniowym. 

40 tys. kredytów mieszkaniowych rocznie z dopłatą do rat. Czy Bezpieczny Kredyt 2% i Konto Mieszkaniowe podbiją ceny mieszkań?

Rządowe programy mieszkaniowe “Bezpieczny Kredyt 2%” i “Konto Mieszkaniowe” już wystartowały. Dają niezłe możliwości wielu młodym Polakom na łatwiejsze sfinansowanie pierwszego własnego mieszkania. Kto skorzysta z pomocy od państwa i systemu dopłat? Czy te nowe programy rządowe podbiją ceny mieszkań?

Bezpieczne kredyty 2% dostępne w PKO BP i Pekao SA od 3 lipca 2023 r.

Od 3 lipca "bezpieczne kredyty" będą dostępne w PKO BP i Pekao SA; pięć kolejnych banków finalizuje zawarcie umowy z BGK ws. obsługi produktu - ogłosił w czwartek minister rozwoju Waldemar Buda. Konto mieszkaniowe będzie w ofercie Pekao od 10 lipca; w PKO BP zostanie wprowadzone do grudnia.

REKLAMA

Kredyt 2 proc. od 1 lipca. Nowy program mieszkaniowy przyjęty przez rząd

Ustawa wprowadzająca program Pierwsze Mieszkanie, zawierająca Bezpieczny Kredyt 2 proc. i Konto Mieszkaniowe, została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformował na konferencji prasowej 14 marca premier Mateusz Morawiecki. Program ma ruszyć od 1 lipca. 

Program pomocy państwa w oszczędzaniu na mieszkanie - stanowisko ZPP

Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe (UD 479).

Pomoc państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe – założenia projektu

Projekt ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe został wpisany do wpisany do wykazu prac rządu. Co zakłada?

Dopłaty do kredytów mieszkaniowych, kredyt 2 procent, Konto Mieszkaniowe - projekt ustawy

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji został opublikowane 3 lutego 2023 r. projekt ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. W projekcie znalazły się w szczególności zasady 3 podstawowych rozwiązań: (1) dopłat do rat kredytów, (2) wsparcia systematycznego oszczędzania na cele mieszkaniowe (Konto Mieszkaniowe), (3) dodatkowych dopłat do oprocentowania kredytu udzielanego w programie SBC (społeczne budownictwo czynszowe). 
Jeszcze w I kwartale 2023 roku projekt tej ustawy ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów i skierowany do prac legislacyjnych w Sejmie. Większość przepisów tej ustawy ma wejść w życie 1 lipca 2023 r.

Program Pierwsze Mieszkanie. Czy ożywi rynek nieruchomości?

Program Pierwsze Mieszkanie ma pobudzić popyt na zakup mieszkań. Skierowany jest do osób, które chcą nabyć swoją pierwszą nieruchomość i zakłada wsparcie w dwóch wariantach: kredyt 2% oraz Konto Mieszkaniowe.

Rynek kredytów hipotecznych w 2022 roku - podsumowanie

Kończący się 2022 rok nie był łatwym rokiem dla kredytobiorców. 11 podwyżek stóp procentowych na przestrzeni roku , a także galopująca inflacja, która doszła już do poziomu 17,9% zdecydowanie pogorszyły sytuację finansową Polaków.

Kredyt 2% z dopłatą i Konto Mieszkaniowe z premią. Program "Pierwsze Mieszkanie"

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało system wsparcia dla osób, które chcą kupić pierwsze mieszkanie – Program Pierwsze Mieszkanie. Pierwsze rozwiązanie to system dopłat do kredytu na zakup pierwszego mieszkania. Drugie to konto oszczędnościowe na jego zakup. Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii zapowiedział 16 grudnia 2022 r., że Program Pierwsze Mieszkanie powinien wystartować 1 lipca 2023 r.

Konto Mieszkaniowe - nowe wcielenie książeczki mieszkaniowej?

Konto Mieszkaniowe to nowe rozwiązanie, które proponuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, w ramach pomysłu pt. Program Pierwsze Mieszkanie. Umożliwi oszczędzanie pieniędzy na zakup mieszkania, za co wypłaci Premię Mieszkaniową. Na jakich zasadach ma to działać?

W. Buda: nowy program mieszkaniowy "Pierwsze Mieszkanie" dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie

Program Pierwsze Mieszkanie. Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda zapowiedział nowy program dla chcących kupić swoje pierwsze mieszkanie pt. "Pierwsze Mieszkanie". Założeniem jest kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 2 proc. Różnica będzie podlegała dopłacie przez Państwo.

REKLAMA