REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Sąd, Sprzedaż

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zakaz handlu w niedziele – konieczność czy zbędny luksus?

Do sejmu trafił obywatelski projekt ustawy zakazującej handlu w niedziele. Za słusznością wprowadzenia zakazu handlu w niedziele przemawia aspekt religijny i społeczny, jednak nie gospodarczy. Jakie skutki dla gospodarki wywrze wprowadzenie zakazu handlu w niedziele?

Polski rynek motoryzacyjny: analiza SWOT

Mocne i słabe strony polskiej motoryzacji przedstawione jako analiza SWOT nakreślają obraz obecnej sytuacji naszego kraju. Czy jest szansa na nowych inwestycje w Polsce motoryzacyjnych gigantów? Jakie są największe problemy, z którymi trzeba się uporać?

Kiedy sprzedaż powinna być opodatkowana?

W sytuacji gdy podatnik sprzedaje ruchomość o znacznej wartości w okresie do pół roku od jej nabycia, powinien zachować dowody zakupu i sprzedaży tej ruchomości i rozliczyć ją w formularzu PIT. Zachowanie dowodów zakupu i sprzedaży nieruchomości jest o tyle istotne, że wówczas łatwo możemy udowodnić prawdziwość zeznania podatkowego.

BMW serii 5 autem biznesmana!

Wyniki sprzedaży za 2013 rok pokazały, że w klasie średniej wyższej BMW serii 5 było najchętniej wybieranym autem na świecie.

REKLAMA

Sprzedaż aut klasy Premium w 2013 roku – Audi, BMW i Mercedes-Benz

BMW sprzedało w 2013 roku najwięcej aut z pośród wszystkich koncernów z klasy Premium. Jak poszło to zadanie Audi i Mercedesowi?

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce i Europie w 2013 roku - podsumowanie

Wzrost sprzedaży nowych aut w Polsce, znacznie mniejsze spadki w Europie. Tak można w skrócie podsumować 2013 rok pod względem rynku samochodowego.

O czym należy pamiętać podczas zimowych wyprzedaży?

Okres wyprzedaży to czas zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów. W tym okresie należy zwracać szczególną uwagę na ceny na metkach produktów oraz przy kasie. O czym jeszcze należy pamiętać podczas zimowych wyprzedaży?

Data ujęcia zakupu towarów w KPiR

Przedsiębiorcy rozpoczynający prowadzenie działalności mają problem z określeniem momentu ujęcia dokonanych zakupów w prowadzonej księdze przychodów i rozchodów. Na fakturze widnieją zwykle data wystawienia, data sprzedaży (dostawy towarów), a także termin płatności. Która z tych dat ma znaczenie dla celów ujęcia wydatku w kosztach? Czy należy mieć również na uwadze datę faktycznego uregulowania zapłaty lub moment rzeczywistego otrzymania towarów?

REKLAMA

Sprzedaż samochodów w Polsce i UE

W porównaniu do ubiegłego roku sprzedaż samochodów w Europie zmalała. Jednak według najnowszych danych ACEA, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów, wynika, że w październiku bieżącego roku europejski rynek motoryzacyjny kontynuował wrześniowy trend wzrostowy i zamknął sprzedaż na plus 4,7%.W Polsce zarejestrowano około 19,3% więcej aut osobowych niż rok temu.

Co zrobić, jeżeli zdjęcie z fotoradaru jest niewyraźne?

W przypadku otrzymania pisma od stosownego organu w sprawie popełnienia wykroczenia, każdy ma prawo odmówić złożenia oświadczenia o zgodności wizerunku osoby prowadzącej pojazd. W szczególności sprawa jest utrudniona, gdy użytkowników pojazdu jest wielu. Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał wyrok w tej sprawie.

Sprawniejsza procedura karna – nowelizacja k.p.k.

Prezydent podpisał nowelizację kodeksu postępowania karnego, która ma znacznie usprawnić procedurę karną. Najważniejszą zmianą będzie pełnienie roli arbitra przez sąd. Inicjatywa dowodowa będzie natomiast należeć do stron postępowania.

Kontradyktoryjnośc w procesie karnym

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wprowadza kontradyktoryjność procesu karnego, czyli sytuację, w której strony są sobie równe i toczą spór przed sądem pełniącym rolę arbitra.

Jak prawidłowo wnieść zarzuty od nakazu zapłaty?

Zarzuty od nakazu zapłaty stanowią rodzaj środka zaskarżenia przewidzianego w postępowaniu nakazowym. Celem ich przedstawienia jest kwestionowanie zasadności pozwu. Jak prawidłowo wnieść zarzuty?

Polski wymiar sprawiedliwości w światowych rankingach

Polska wysoko w rankingach dotyczących praworządności i sprawiedliwości na świecie.

Sprzedaż nowych samochodów w UE w maju 2013 r.

Maj 2013 r. to kolejny miesiąc, w którym Unia Europejska odnotowuje spadek sprzedaży (o 5,9%) nowych samochodów w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Konsekwencje odmowy przyjęcia pisma z sądu

Konsekwencje odmowy przyjęcia pisma z sądu mogą być niekiedy bardzo dotkliwe. Błędnie może się wydawać, iż odmowa odebrania sądowej korespondencji dostarczonej nam przez listonosza, nie będzie rodzić wobec nas żadnych negatywnych skutków. Kodeks postępowania karnego reguluje tę kwestię jednak odmiennie.

Udział publiczności w rozprawie

Zgodnie z zasadą jawności postępowania karnego postępowanie sądowe (rozprawa) odbywa się jawnie, a tylko wyjątkowo przepisy proceduralne ograniczają jawność poprzez zarówno wyłączenie jawności rozprawy jak również poprzez ograniczenie udziału osób, które mogą uczestniczyć w rozprawie w charakterze publiczności. Niniejsze opracowanie przedstawi odpowiedź na pytanie, kto może uczestniczyć w rozprawie.

Prawo do utrwalania obrazu i dźwięku przez media

Zgodnie z kodeksowymi uregulowaniami w procesie karnym obowiązuje zasada jawności procesu karnego, której wyrazem jest nie tylko udział publiczności w rozprawie, (jeżeli nie zachodzą przewidziane prawem okoliczności wyłączenia jawności rozprawy), ale również prawo mediów do utrwalania obrazu i dźwięku z przebiegu rozprawy za zgodą sądu (który jej udziela, gdy zachodzą ku temu ustawowe przesłanki). Kiedy media mają prawo do utrwalania obrazu i dźwięku na rozprawie?

Ustalenie ojca dziecka

Ustalenie ojca dziecka może nastąpić w sądzie. Ojciec dziecka może również sam uznać swoje ojcostwo.

Rozwód czy separacja?

Zanim para zdecyduje się na ostateczny krok, pewnym rozwiązaniem okazuje się separacja. Sąd może orzec o rozwodzie tylko jeśli rozkład małżeństwa jest „zupełny” i „trwały”.

Kupno części przez Internet- kiedy przysługuje nam prawo do jej zwrotu?

Kupując części do samochodu czasem okazuje się, że nie pasują one do naszego egzemplarza albo są uszkodzone. Kiedy możemy zwrócić towar sprzedawcy? Czy sprzedawca ma obowiązek przyjąć jego zwrot?

5 sposobów na sprawdzenie autentyczności książki serwisowej

Ogromna popularność aut używanych w naszym kraju przyciąga oszustów i kombinatorów, którzy fałszują książki serwisowe sprzedawanych aut. Jak sprawdzić autentyczność książki serwisowej?

Auto od handlarza - jakie zabiegi stosuje się w celu odmłodzenia samochodu?

Szukając używanego samochodu kupujący kieruje się najczęściej przebiegiem auta oraz zużyciem poszczególnych jego elementów, zwłaszcza we wnętrzu. Jakie fortele stosują handlarze w walce o klienta?

O czym należy pamiętać zawierając umowę z komisem?

Rynek aut używanych przyciąga nieuczciwych handlarzy, którzy liczą na naiwność klientów, a także na ich niewiedzę. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać zawierając umowę kupna-sprzedaży z komisem samochodowym.

Auto z cofniętym licznikiem kupione w komisie. Co robić?

Jeśli po zakupie auta w komisie okazało się, że licznik przebiegu został przestawiony wstecz, należy bezzwłocznie zebrać i zabezpieczyć wszystkie dowodu oszustwa. W poniższej poradzie wyjaśniamy, co należy zrobić jeśli okaże się, że auto kupione w komisie miało cofnięty licznik.

Co zrobić po zakupie auta z przekręconym licznikiem przebiegu?

Przekręcanie liczników w autach przed sprzedażą to bardzo popularna praktyka stosowana nie tylko w komisach samochodowych, ale także wśród prywatnych sprzedawców. Co zrobić po zakupie auta z przekręconym licznikiem przebiegu?

Pozew zbiorowy przeciwko Allegro

Powodzenie ewentualnego pozwu zbiorowego przeciwko Allegro.pl może zależeć od tego, czy grupa, która się ewentualnie wykształci wśród niezadowolonej rzeszy użytkowników, będzie umiała rzeczowo uargumentować fakt poniesienia straty, jej wysokość, a także powiązanie z tym wszystkim serwisu Allegro.pl. Wbrew pozorom, może to nie być takie łatwe.

Zwiększenie alimentów jest możliwe

Zwiększenie kwoty zasądzonych alimentów następuje na mocy wyroku sądu. Podczas formułowania pozwu najistotniejszą kwestią jest sprecyzowanie dlaczego wnosimy o zmianę wysokości świadczenia alimentacyjnego.

Jak kupić używany samochód z Niemiec?

Przed zakupem używanego samochodu z Niemiec upewnijmy się, że sprzedawca jest wiarygodny, a przed sporządzeniem umowy dokonajmy tłumaczenia otrzymanych dokumentów.

PayPal koniecznym narzędziem płatności internetowych?

System Pay Pal został stworzony, aby umożliwić komfortowe dokonywanie i odbieranie płatności online. Oferuje klientom indywidualnym i firmom nowoczesne rozwiązania płatnicze. Jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i całkowicie bezpieczny. Na całym świecie liczba aktywnych kont w systemie przekroczyła już 100 milionów. Jak zdobywa się takie zaufanie?

Nowe terminy zapłaty w transakcjach handlowych

Zmniejszenie opóźnień w zapłacie należności przez dłużników oraz zachęcenie stron do stosowania krótszych terminów rozliczeń to główne założenia ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Ustawa wchodzi w życie 28 kwietnia 2013 r.

Co to jest faktoring i kiedy się go stosuje?

Faktoring funkcjonuje na polskim rynku od ponad 15 lat i jest sposobem na uporanie się z problemem zaległych płatności. Na czym dokładnie polega faktoring?

Jak dealerzy dbają o flotowców?

Program flotowy danego importera i liczba placówek ASO to najważniejsze elementy decydujące o zakupie aut do firmy. Ta zasada jest znana nawet początkującemu opiekunowi aut służbowych. Postanowiliśmy sprawdzić ilu dealerów prowadzi sprzedaż zbiorową i serwis w niektórych markach działających na naszym rynku.

Jak wyegzekwować dług?

Gdy dłużnik unika kontaktu, nie stosuje się do ponawianych wezwań do zapłaty, a kolejne monity nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, wtedy koniecznym jest wejście na drogę sądową. Celem postępowania sądowego jest bezwzględne uzyskanie tytułu egzekucyjnego, stanowiącego podstawę do dalszego ubiegania się o zwrot długu.

Wyniki grupy Renault w Polsce w 2012 r.

Ogólna sprzedaż samochodów grupy Renault (Renault i Dacia) w Polsce wzrosła w stosunku do roku 2011. Na polskim rynku Renault jest liderem w sprzedaży samochodów specjalistycznych, a marka Dacia odnotowała najwyższy wzrost sprzedaży.

Sprzedaż Audi w Polsce

Rok 2012 był jak dotąd, najlepszym w kwestii wolumenu sprzedaży samochodów Audi w Polsce. Firma zanotowała m.in. rekordowy - 1,91 % - udział w polskim rynku.

Opinia prawna dotycząca reorganizacji małych sądów

Ministerstwo Sprawiedliwości wydało oficjalny komunikat w sprawie reorganizacji małych sądów.

Wyniki sprzedaży FIAT Auto Poland - marki premium w górę

W roku 2012 r. Fiat uplasował się na trzecim miejscu w rankingu marek, które sprzedają najwięcej samochodów na polskim rynku. Z kolei Fiat Professional uplasował się na miejscu pierwszym.

Informacje z Krajowego Rejestru Karnego szybciej w sądzie

Od 15 stycznia 2013 r. działa system komunikacyjny łączący Krajowy Rejestr Karny z sądem rejestrowym.

Utrata wartości pojazdu. Część II

Utrata wartości pojazdu jest uzależniona m.in. od wieku auta. Im auto nowsze, tym utrata wartości auta wyższa. Na utrzymanie lub utratę wartości auta mają wpływ także inne czynniki. Poniżej wyjaśniamy, od czego uzależniona jest utrata wartości pojazdu.

Utrata wartości pojazdu. Część I

Utrata wartości pojazdu jest uzależniona m.in. od wieku auta. Im auto nowsze, tym utrata wartości auta wyższa. Na utrzymanie lub utratę wartości auta mają wpływ także inne czynniki. Poniżej wyjaśniamy, od czego uzależniona jest utrata wartości pojazdu.

Sprzedajesz auta w salonie dilerskim lub komisie samochodowym? Wypromuj swoją firmę w Internecie

Jest nowe miejsce w Internecie, gdzie w prosty sposób można wypromować swój salon samochodowy lub komis. Profesjonalny serwis internetowy dla dealerów samochodowych i autokomisów jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących.

Zniesienie najmniejszych sądów rejonowych już 1 stycznia 2013 r.

1 stycznia 2013 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie zniesienia niektórych sądów rejonowych. Przepisami niniejszego rozporządzenia 1 stycznia 2013 r. 79 najmniejszych sądów rejonowych, czyli takich w których pracuje do 9 sędziów włącznie, zostanie przekształconych w wydziały zamiejscowe sąsiednich sądów rejonowych.

Doskonała sprzedaż Audi

Mimo kryzysu niektóre firmy sprzedające dobra z segmentu premium odnotowują rekordowe zyski. Jednym z przykładów jest Audi, którego sprzedaż utrzymuje się na rekordowym poziomie.

Rząd zapowiada przyspieszenie postępowań cywilnych

Przyspieszenie postępowań sądowych, a przede wszystkim postępowania rozpoznawczego i egzekucyjnego, dalsza informatyzacja postępowania cywilnego oraz uproszczenie niektórych czynności procesowych to jedne z najważniejszych postulatów przedstawionych w przyjętych przez rząd założeniach do projektu nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego.

Informacje z KRK szybciej trafią do sądu

Przyjęty przez Radę Ministrów projekt Ministerstwa Sprawiedliwości zakłada przepływ elektronicznych odpowiedników dokumentów pomiędzy sądami powszechnymi a Krajowym Rejestrem Karnym.

7 porad na podwojenie sprzedaży świątecznej

Sprzedaż świąteczna to czas wysokich obrotów. Oto 7 punktów, które już dziś pomogą ci ulepszyć twój sklep tobie ułatwiając sprzedaż, a klientom - zakupy.

Zwrot koszów poniesionych przez świadka w procesie cywilnym

Stawiennictwo w sądzie cywilnym w charakterze świadka może wiązać się z koniecznością poniesienia przez niego wydatków. Na zwrot których z nich możemy liczyć i jak się o niego ubiegać?

Zmiany w Kodeksie postępowania karnego

Nowelizacja kodeksu postępowania karnego zobowiąże sądy oraz prokuratorów do zwracania się o informację co do prowadzonych postępowań karnych przez inne państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Zmiany w postępowaniu karnym

Projekty Ministerstwa Sprawiedliwości zakładają m. in. możliwość reprezentowania oskarżonych przez radców prawnych oraz ograniczenie inicjatywy dowodowej sądu.

REKLAMA