REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Spoofing

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak chronić dane transakcyjne w świecie tradycyjnych i cyfrowych walut?

Świat finansów ewoluuje, a wraz z nim sposób, w jaki przechowujemy i wykorzystujemy pieniądze. Od gotówki po kryptowaluty – każda forma wymaga stosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, które pozwolą chronić dane transakcyjne. W jaki sposób zabezpieczać te dane w świecie walut tradycyjnych i cyfrowych?

Spoofing

Spoofing (ang. spoof – naciąganie, szachrajstwo) to technika używana w sieci, polegająca na udawaniu czegoś innego, w celu zdobycia zaufania, omijania zabezpieczeń lub dostępu do systemu. Oszust "maskuje" się jako ktoś zaufany. 

Zwalczanie nadużyć w komunikacji elektronicznej już wkrótce

Zwalczanie nadużyć w komunikacji elektronicznej to cel projektu ustawy, który ma 14 lutego trafić pod obrady Rady Ministrów. Ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej ma penalizować takie nadużycia w komunikacji elektronicznej jak m.in. tworzenie sztucznego ruchu, CLI spoofing czy wysyłanie smishingu.

Jak zwalczać spoofing?

Spoofing jest jedną z form nadużyć w komunikacji elektronicznej, którym ma przeciwdziałać ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Ustawa, nad projektem której pracuje rząd, nałoży na przedsiębiorców telekomunikacyjną obowiązek przeciwdziałania spoofingowi.  Jego sprawcy narażą się na odpowiedzialność karną i finansową.

REKLAMA

Spoofing, smishing i inne nadużycia w komunikacji elektronicznej będą zwalczane

Spoofing, smishing, sztuczny ruch, nieuprawniona zmiana danych adresowych. Takie pojęcia ma wprowadzić do systemu prawnego ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej, nad projektem której pracuje rząd. Co one oznaczają?

REKLAMA

REKLAMA