REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ulga, Bilet

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ulga na złe długi w CIT - nowe warunki dla wierzycieli i dłużników

Ulga na złe długi w CIT znajduje zastosowanie jedynie do wierzytelności lub zobowiązań wynikających z płatności za transakcje handlowe, jeżeli przynajmniej u jednego z podmiotów biorących udział w tej transakcji określa się przychody lub koszty podatkowe. Zastosowanie ulgi wiąże się z różnymi konsekwencjami dla wierzyciela oraz dłużnika danej płatności.

ZUS skontroluje dane przekazane przez przedsiębiorców we wnioskach o pomoc w ramach Tarczy antykryzysowej

ZUS we współpracy z Krajową Administracją Skarbową będzie weryfikował prawdziwość danych przekazanych we wnioskach o przyznanie świadczenia postojowego oraz o zwolnienie z obowiązku opłacania składek w ramach Tarczy antykryzysowej.

Rezygnacja klienta z imprezy turystycznej - kiedy możliwa i na jakich warunkach?

Sytuacja związana z pandemią koronowirusa na świecie zmienia się dość dynamicznie. Część osób zdecydowała się na podróże mimo obostrzeń z tym związanych, natomiast część klientów, którzy wykupili już wcześniej wycieczki chce zrezygnować. Kiedy i na jakich warunkach można to zrobić?

Rezerwacja biletu lotniczego u pośrednika - problemy ze zwrotem pieniędzy

Pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety lotnicze u pośrednika mają problem z uzyskaniem zwrotu pieniędzy. Co mogą zrobić w takiej sytuacji?

REKLAMA

Konsument może żądać zwrotu pieniędzy - nie musi godzić się na vouchery

Podróżni w UE mają prawo do zwrotu pieniędzy za anulowane bilety i wycieczki z powodu pandemii. To od nich zależy, czy skorzystają z voucherów - informuje KE w przedstawionym pakiecie dotyczącym turystyki. KE rekomenduje, żeby vouchery były atrakcyjniejszą alternatywą dla zwrotu kosztów.

Rozłożenie składek ZUS na raty - wniosek RSR, dokumenty

W przypadku problemów z terminowym opłacaniem składek w ZUS możliwe jest rozłożenie należności na raty. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania, należy złożyć wniosek RSR. Jakie jeszcze dokumenty należy w tym celu złożyć?

Co można zrobić z zaległościami w składkach ZUS? - rozwiązania z Tarczy i inne oferowane przez ZUS

ZUS wylicza w punktach, co można zrobić z zaległościami w opłacaniu składek ZUS. Dostępne są rozwiązania z Tarczy antykryzysowej bądź z ulgi oferowane przez sam Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę (wniosek ZUS RDO) - dla kogo, warunki

Pobierz wniosek o odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę (ZUS RDO) dla należności od stycznia 2020 r. Dla kogo możliwe jest zwolnienie z odsetek? Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pomoc?

REKLAMA

Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych i refundacja składek - koronawirus

PFRON podaje najważniejsze zmiany dotyczące dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego oraz refundacji składek na ubezpieczenia społeczne. Nowe przepisy wynikają z tarczy antykryzysowej stanowiącej pomoc publiczną dla przedsiębiorców w okresie epidemii koronawirusa.

Nienależnie pobrane dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych - ulgi w spłacie

Przy spłacie zobowiązań wynikających z nienależnie pobranego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych i refundacji składek na ubezpieczenia społeczne przysługują ulgi. Na czym polegają?

Zawieszenie i odwieszenie biletu ZTM (miesięcznego i kwartalnego) z uwagi na epidemię koronawirusa [AKTUALIZACJA]

Pasażerowie, którzy zrezygnowali w czasie epidemii koronawirusa z podróży komunikacją publiczną, mogą przez internet na stronie https://zawieswkm.wtp.waw.pl/ zawiesić i odwiesić bilet długookresowy zakodowany na karcie miejskiej.

Ulgi z ZUS dla przedsiebiorców w związku z koronawirusem - jak złożyć wniosek

ZUS przygotował specjalne rozwiązania dla przedsiębiorców, którzy borykają się z problemami finansowymi ze względu na pandemię koronawirusa. Zobacz jak złożyć wniosek o pomoc z ZUS - np. o odroczenie terminu płatności składek.

Jak uzyskać status zakładu pracy chronionej?

Pracodawca, który chce zatrudniać osoby niepełnosprawne i otrzymywać z tego tytułu wsparcie lub ulgi podatkowe, może starać się o status zakładu pracy chronionej. Sprawdź, jak go uzyskać?

Ulgi dla pasażerów zostaną przedłużone na 2020 r.

Przedłużenie istnienia ulg do biletów komunikacji zbiorowej na rok 2020 przewiduje nowelizacja ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2020 r.

Nowa ulga dla firm w 2020 r.

Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała przygotowanie na początku 2020 r. ulgi nagradzającą wzrost produkcji, czyli niższego CIT-u od dochodu osiągniętego w wyniku wzrostu produkcji.

Jak korzystać z Innovation box i ulgi B+R

Choć ulga badawczo-rozwojowa obowiązuje już od 2016 roku, a Innovation box od początku 2019 roku, to pierwszy raz ta druga zostanie rozliczona dopiero w zeznaniu rocznym. Wielu przedsiębiorców nie wie jednak, jak z nich korzystać, czy można je ze sobą łączyć, by zaoszczędzić na podatkach. Jakie przywileje wiążą się z obiema ulgami i jakie profity można z nich czerpać?

5 najważniejszych ulg dla seniora w 2020 r.

Seniorzy mogą korzystać z różnorodnych ulg i zniżek. Niektóre wynikają z poszczególnych ustaw, inne zaś z działań prowadzonych przez samorządy. O jakich ulgach warto pamiętać w 2020 r.?

Szalbierstwo - czym jest i co za nie grozi?

Szalbierstwo jest mało znanym określeniem wśród społeczeństwa, podczas, gdy praktycznie każdy słyszał określenie "wyłudzenie". W rzeczywistości szalbierstwo jest wyłudzeniem, które dotyczy określonych sytuacji i najczęściej występuje w środkach transportu, a dokładniej w środkach komunikacji.

Jazda bez biletu w komunikacji miejskiej - opłaty, uprawnienia kontrolerów

W przypadku stwierdzenia braku ważnego biletu kontroler może pobrać od pasażera na miejscu właściwą należność za przewóz wraz z opłatą dodatkową albo wystawić wezwanie do zapłaty.

Ulga IP box od 2019 r.

Prezydent podpisał nowelizację Ordynacji podatkowej zawierającą przepisy o IP Box. Do skorzystania z ulgi IP box uprawnieni będą prowadzący działalność B+R bezpośrednio związanej z wytworzeniem, rozwinięciem lub ulepszeniem prawa własności intelektualnej.

Zniżki kolejowe dla seniorów - 2018/2019 r.

Urząd Transportu Kolejowego przypomina o szeregu zniżek przysługującym seniorom. Każda osoba powyżej 60 roku życia może korzystać ze specjalnych zniżek przygotowanych przez spółki kolejowe. Poniżej zestawienie aktualnie obowiązujących zniżek dla seniorów.

Jak w JPK_VAT wykazać ulgę na złe długi

Gdy od ustalonego w umowie lub na fakturze terminu płatności minie 150 dni, a nabywca nie opłaci faktury, sprzedawca może skorygować VAT, czyli skorzystać z ulgi na złe długi. Kupujący ma natomiast obowiązek skorygować odliczony VAT z nieopłaconej faktury. Korektę tę należy wykazać zarówno w deklaracji, jak i w JPK_VAT. W ewidencji należy wprowadzić poszczególne faktury z danymi kontrahenta i kwotami „na minus”. Zdaniem MF nie można ich wprowadzać zbiorczo.

Ulga meldunkowa a oświadczenie o zameldowaniu

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, iż wymóg złożenia oświadczenia w sprawie ulgi meldunkowej należy interpretować w sposób niesformalizowany. Tym samym podzielił stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, iż skoro w przepisach podatkowych nie określono ani treści, ani też formy, w jakiej należy złożyć oświadczenie, to w dorozumiany sposób można za nie uznać np. akt notarialny przekazywany organom podatkowym za pośrednictwem notariuszy.

Ulgi w opłacie mocowej dla przedsiębiorstw energochłonnych

Czy będą ulgi Sprawa ulg dla przedsiębiorstw z branż energochłonnych w tzw. opłacie mocowej? Sprawa ta jest w dyskusji; przedłuża się m.in. wobec obecnych zysków branży – ocenił w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Reklamacje i zwroty biletów kolejowych

Opóźnienia podróży i zmiany rozkładu jazdy pociągów są często nieodłącznym elementem i zmorą PKP. Czy wskutek tych przyczyn jako pasażerowi zdarzyło Ci się przegapić kolejne, przesiadkowe połączenie? A może popadłeś w złość wobec braku miejsca siedzącego mimo dokonania jego wcześniejszej rezerwacji? Jeśli zastanawiasz się, czy z tytułu poniesionej szkody masz prawo żądać zwrotu kosztów biletu od przewoźnika, albo po prostu zmieniłeś plany podróży na 15 minut przed planowanym odjazdem, sprawdź poniżej warunki, jakie należy spełnić, by móc odzyskać pieniądze.

Zasady przewozu osób, czyli jakie prawa i obowiązki ma podróżny

Korzystając na co dzień ze środków transportu publicznego zawieramy z przewoźnikiem umowę przewozu. Jakie są formalne zasady przewozu osób i co nam grozi za jazdę bez biletu?

Ulga na zakup kasy rejestrującej

Ulga na zakup kas jest limitowana. Odliczona lub zwrócona w ramach tej ulgi może być kwota wydat­kowana na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania w wysokości 90% jej ceny zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł (art. 111 ust. 4 oraz art. 111 ust. 5 w zw. z art. 111 ust. 4 ustawy o VAT).

Kiedy bilet kolejowy jest fakturą

Jechałem pociągiem na spotkanie z kontrahentem do miasta odległego o 250 km. Poprosiłem PKP Intercity o wystawienie faktury dokumentującej zakup biletu, ale mi odmówiono argumentując, że sam bilet jest już fakturą i dlatego nie można mi wystawić dodatkowej faktury dokumentującej zakup tego biletu. Czy ta odmowa jest rzeczywiście zasadna?

Karta Dużej Rodziny - styczeń 2015

W dniu 22 grudnia 2014 roku (poniedziałek) Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Ustawowe zniżki i ulgi dla członków rodzin wielodzietnych wejdą w życie w styczniu 2015 roku.

Karta Dużej Rodziny – ustawa

Ustawa o Karcie Dużej Rodziny wejdzie w życie 1 stycznia 2015 roku. Ustawa, która została jednogłośnie przyjęta przez Sejm, gwarantuje liczne ulgi dla rodzin wielodzietnych, m.in.: zniżkę na przejazdy kolejowe. Jakie inne, ustawowe zniżki uzyskają rodziny wielodzietne?

Karta Dużej Rodziny 2015

Projekt ustawy o Karcie Dużej Rodziny został przyjęty przez rząd (w dniu 25 listopada 2014 roku). Ustawa gwarantuje rodzinom wielodzietnym zniżki m.in. na: przejazdy kolejowe i opłaty paszportowe. Ustawa o Karcie Dużej Rodziny ma wejść w życie 1 stycznia 2015 roku.

Ulga podatkowa na dziecko 2015

Ulgi podatkowe, w tym ulga na dziecko, będzie obowiązywała w 2015 roku na zmienionych zasadach. Zgodnie z głównymi założeniami polityki prorodzinnej z nowych zasad wykorzystywania ulg podatkowych na dzieci będzie można skorzystać już w rozliczeniu za rok 2014.

Karta Dużej Rodziny – dlaczego warto?

Karta Dużej Rodziny to dokument, który uprawnia do zniżek m.in.: na bilety na pociąg, do muzeów, teatrów, na zakupy, a nawet na wycieczki turystyczne dla rodzin wielodzietnych. Jakie korzyści daje Karta Dużej Rodziny? Dlaczego warto z niej korzystać?

Ulga na dziecko studiujące

Rodzicom dzieci uczących się i studiujących także przysługuje ulga podatkowa. Zdaniem niektórych ulga na dziecko studiujące powinna obowiązywać także, pomimo zawarcia przez to dziecko związku małżeńskiego, aż do czasu otrzymania przez nie dyplomu.

Zwiększenie ulg prorodzinnych

Jak wynika z planów rządowych przedstawionych przez premiera Donalda Tuska podatkowe ulgi prorodzinne na trzecie i kolejne dziecko zostaną zwiększone aż o 20 %. Ulga na trzecie dziecko wzrośnie z 1 668 do 2 000 złotych a na czwarte i kolejne z 2 224 do 2 700 złotych.

Karta Dużej Rodziny – duże zainteresowanie programem

Karta Dużej Rodziny – zgodnie z informacjami pochodzącymi z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - cieszy się dużym zainteresowaniem. Najwięcej chętnych do programu zgłasza się na Śląsku, Mazowszu i Pomorzu.

Ulga mieszkaniowa w 2014 roku

Ulga mieszkaniowa przysługuje tym, którzy chcą sprzedać nieruchomość kupioną po 2008 roku. Co istotne, do ulgi nie mają prawa osoby oddające nieruchomość jako darowiznę lub inną korzystają z innych bezpłatnych form zbycia. Na co można wykorzystać tak zwaną ulgę mieszkaniową?

Karta Dużej Rodziny – wniosek

Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać od 16 czerwca 2014 roku (poniedziałku). Karta Dużej Rodziny jest imiennym dokumentem o zasięgu ogólnokrajowym, który uprawnia do korzystania ze zniżek i ulg. Jak powinien wyglądać wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny – od 16 czerwca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny, czyli ogólnopolski program umożliwiający rodzinom wielodzietnym korzystanie z różnorodnych zniżek, wystartuje 16 czerwca 2014 roku. Od połowy czerwca można składać wnioski o bezpłatne wydanie Karty Dużej Rodziny.

Polityka senioralna 2014-2020

Polityka senioralna 2014-2020, w szczególności Program Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS, zakłada zwiększenie dotacji dla seniorów. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekaże w 2014 roku podmiotom działającym na rzecz osób starszych 40 mln zł. Z polityki senioralnej skorzystają głównie Uniwersytety Trzeciego Wieku (2,5 mln zł).

Ulga na dziecko uczące się i pracujące - konieczność modyfikacji

Ulga na dziecko uczące się i pracujące jest obliczana za każdy miesiąc kalendarzowy i brak jest uzasadnienia dla ograniczenia w postaci limitu dochodów, który odnosi się do roku podatkowego, a nie tylko do okresu, za który podatnikowi przysługuje ulga na dziecko – uważa Rzecznik Praw Obywatelskich. Konstrukcja ulgi na dziecko, które uczy się i pracuje wymaga więc modyfikacji.

Czy, kiedy i jak złożyć korektę zeznania podatkowego?

Korektę zeznania podatkowego (deklarację korygującą oraz pisemne uzasadnienie przyczyn korekty) można złożyć aż do dnia przedawnienia zobowiązania podatkowego. Zeznania podatkowe za 2013 rok można więc korygować do końca 2019 roku.

Co zrobić, gdy autobus nie zatrzymał się na przystanku?

Przewóz regularny w komunikacji publicznej związany jest z obligatoryjnym zatrzymywaniem się autobusu na przystankach, zatwierdzonych w rozkładzie jazdy. Pominięcia przystanku autobusowego nie uzasadniają ani trudne warunki drogowe lub pogodowe ani opóźnienie pojazdu.

Ulga na dzieci po zmianach

Ulga na dzieci po zmianach jest korzystna przede wszystkim dla rodzin wielodzietnych, tj. tych które wychowują troje lub więcej dzieci. Na rozliczenie z fiskusem, tym samym na skorzystanie z ulgi prorodzinnej, mamy czas tylko do końca kwietnia.

Zmiany w ulgach podatkowych w rozliczeniu za 2013 rok

Z fiskusem należy rozliczyć się do końca kwietnia 2014 roku. W 2014 roku obowiązują nowe zasady naliczania ulgi prorodzinnej oraz ulgi na internet. Jakie zmiany zaszły we wskazanych ulgach podatkowych w rozliczeniu za rok 2013?

Ulga mieszkaniowa z tytułu sprawowania opieki nad spadkodawcą

Ulga mieszkaniowa z tytułu sprawowania opieki nad spadkodawcą jest instytucją przewidzianą wprost w ustawie z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz.U. 1983 nr 45 poz. 207). Ulga mieszkaniowa z tytułu sprawowania opieki nad spadkodawcą pozwala na skorzystanie z preferencji podatkowej.

Ulga mieszkaniowa

Ulga mieszkaniowa na gruncie znowelizowanej 27 grudnia 2013 roku ustawy o podatku od spadków i darowizn rozumiana jest jako konstrukcja umożliwiająca uniknięcie zapłaty podatku od nabytej nieodpłatnie nieruchomości. Kto i na jakich warunkach może skorzystać z ulgi mieszkaniowej?

Ulga internetowa

Ulga internetowa to możliwość odliczenia od dochodu przed opodatkowaniem wydatków poniesionych w danym roku podatkowym na internet. Maksymalna wysokość ulgi internetowej to 760 zł rocznie na osobę. W 2014 roku ograniczony został krąg podmiotów uprawnionych.

Ulga na dzieci

Ulga na dzieci (tzw. ulga prorodzinna) to preferencja podatkowa przysługująca podatnikom, którzy wychowują dzieci. Pozwala na obniżenie podatku dochodowego (PIT). W przypadku wychowywania jednego dziecka ulga na dzieci za 2013 rok wynosi 1112,04 zł (92,67 zł na miesiąc).

Karta Warszawiaka – krok po kroku

Karta Warszawiaka to propozycja ze strony Urzędu Miasta Warszawy. Posiadanie Karty Warszawiaka uprawnia do wielu ulg i zniżek. Co zrobić by otrzymać i korzystać z Karty Warszawiaka? Poniżej prosty przewodnik po obowiązujących od 1 stycznia 2014 roku zasadach.

REKLAMA