reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Ulgi dla pasażerów zostaną przedłużone na 2020 r.

Ulgi dla pasażerów zostaną przedłużone na 2020 r.

Przedłużenie istnienia ulg do biletów komunikacji zbiorowej na rok 2020 przewiduje nowelizacja ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2020 r.

Senacka komisja za przedłużeniem ulg do biletów komunikacji na 2020 r.

Senacka komisja infrastruktury rekomenduje przyjęcie bez poprawek nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, która przewiduje przedłużenie istnienia ulg do biletów komunikacji zbiorowej na rok 2020.

"Prosimy o to, aby dokonać zmiany, która polega na tym, by ulgi w komunikacji mogły nadal istnieć, aby od 1 stycznia 2020 roku w sposób płynny, niezakłócony, pasażerowie, osoby niepełnosprawne, studenci, dzieci mogli korzystać z ustawowych ulg. Aby przewoźnicy mieli świadomość, że takie ulgi muszą firmować, natomiast urzędy marszałkowskie - że takie ulgi muszą rozliczać, a Ministerstwo Finansów - takie ulgi refundować" - powiedział na posiedzeniu komisji wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

"Istotą tego projektu jest kontynuacja ulg, które w tej chwili przysługują części pasażerom. (...) Chcąc, aby te ulgi istniały, aby w sposób niezakłócone były refundowane przewoźnikom i przez przewoźników realizowane, prosimy Wysoką Izbę o pozytywną opinię do tego projektu" - dodał.

Nowelizacja ustawy o publicznym transporcie zbiorowym zakłada ponadto przedłużenie ważności na przyszły rok zezwoleń na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie zbiorowym.

Zmiana ustawy o publicznym transporcie zbiorowym nie powoduje skutków finansowych, gdyż środki na ten cel zostały zaplanowane w projekcie ustawy budżetowej na 2020 r.

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2020 r. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

Polecamy serwis: Ulgi dla seniora

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Od 1 stycznia 2020 roku pasażerowie, osoby niepełnosprawne, studenci, dzieci będą mogli nada korzystać z ustawowych ulg.
Od 1 stycznia 2020 roku pasażerowie, osoby niepełnosprawne, studenci, dzieci będą mogli nada korzystać z ustawowych ulg.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama