REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Usługi telekomunikacyjne, Rozwiązanie umowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

UOKiK wyraża zgodę na przejęcie Polkomtela

Jedna z największych transakcji biznesowych ostatnich lat zmierza ku końcowi. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie Polkomtela (operatora sieci Plus) przez spółkę Zygmunta Solorza.

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych - WZÓR UMOWY

Wzór umowy wypowiedzenia o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Wezwanie do usunięcia wad - WZÓR PISMA

Jeżeli przyjmujący zamówienie wykonywa dzieło w sposób wadliwy albo sprzeczny z umową, zamawiający może wezwać go do zmiany sposobu wykonania i wyznaczyć mu w tym celu odpowiedni termin.

Zawiadomienie związku o zamiarze rozwiązania umowy - WZÓR PISMA

Pracodawca, zanim rozwiąże z pracownikiem umowę bez wypowiedzenia, musi wcześniej zasięgnąć opinii związku zawodowego, który reprezentuje pracownika lub podjął się obrony jego praw.

REKLAMA

Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę - WZÓR PISMA

Umowa o pracę może ulec rozwiązaniu na podstawie porozumieniu pracodawcy i pracownika. W porozumieniu strony określają termin rozwiązania umowy. Pobierz wzór pisma.

Rozwiązanie umowy o pracę przez pracodawcę bez wypowiedzenia - WZÓR PISMA

Zgodnie z przepisami prawa pracy umowę o pracę można rozwiązać na mocy porozumienia stron, przez wypowiedzenie albo przez rozwiązanie bez wypowiedzenia. W tym ostatnim wypadku jedną z przesłanek jest ciężkie naruszenie obowiązków przez pracownika lub pracodawcę.

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia - WZÓR PISMA

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia może dokonać się z inicjatywy pracownika. Art. 55 Kodeksu pracy daje pracownikowi możliwość rozwiązania umowy bez wypowiedzenia z winy pracodawcy. Pobierz wzór pisma.

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron - WZÓR PISMA

Zgodnie z przepisami prawa pracy każdą umowę o pracę można rozwiązać za porozumieniem stron. W takim wypadku strony umawiają się kiedy ulega rozwiązaniu stosunek pracy i od kiedy pracownik nie musi świadczyć pracy.

REKLAMA

Przedawnienie roszczeń z umowy z operatorem – cz. 2

Roszczenia operatora względem abonentów przedawniają się po upływie trzech lat. Jak jednak obliczyć ten okres? Jakie okoliczności mogą wpływać na okres przedawnienia roszczenia?

Przedawnienie roszczeń z umowy z operatorem

Roszczenia operatora podlegają przedawnieniu. Początek biegu okresu przedawnienia wyznacza data wymagalności roszczenia o zapłatę rachunku.

Umowa rozwiązująca - WZÓR UMOWY

Na mocy odrębnej umowy strony mogą za obopólnym porozumieniem rozwiązań poprzednio obowiązującą umowę. Dochodzi do tego na podstawie umowy rozwiązującej.

To będzie koniec loteryjnych sms-ów?

Operatorzy będą blokować numery, z których wysyłane są loteryjne sms-y na każde żądanie abonenta. Takie założenia przyjęto przy projekcie zmian prawa telekomunikacyjnego.

Rozwiązanie umowy o pracę - vademecum

Jak można rozwiązać umowę o pracę, jakie mogą być przyczyny zwolnienia pracownika w trybie natychmiastowym, czy zawsze możliwe jest porozumienie stron i jak obliczyć okres wypowiedzenia umowy?

Jakie są sposoby rozwiązania stosunku pracy?

W zależności od rodzaju podstawy nawiązania stosunku pracy, a także powodu rozwiązania, może być on rozwiązany wskutek: porozumienia stron, wypowiedzenia, oświadczenia jednej ze stron o rozwiązaniu stosunku pracy ze skutkiem natychmiastowym, z upływem czasu, na jaki był zawarty, z wykonaniem pracy, do wykonania której był zawarty, wskutek odwołania (stosunek pracy na podstawie powołania) albo wygaśnięcia mandatu (stosunek pracy na podstawie wyboru).

Po rozwiązaniu umowy trzeba wykorzystać urlop

Po rozwiązaniu umowy o pracę trzeba wykorzystać urlop wypoczynkowy. Ustanie stosunku pracy, czy to przez rozwiązanie, czy przez wygaśnięcie powoduje konieczność uregulowania kwestii związanych z urlopem wypoczynkowym pracownika.

Ważne terminy przy rozwiązaniu umowy o pracę

Rozwiązanie umowy o pracę wiąże się z wieloma terminami, które muszą zostać zachowane, aby wypowiedzenie było skuteczne. Na co więc zwrócić uwagę rozwiązując umowę?

Jak udowodnić, że nie zawieraliśmy umowy z konsultantem telefonicznym?

Nasz operator może umożliwić nam zmianę warunków umowy przez telefon. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy mimo odmowy na nasz adres przyjdzie potwierdzenie zawarcia umowy?

Co warto wiedzieć o umowie zawieranej z konsultantem telefonicznym?

Zawarcie umowy przez telefon jest prawnie dopuszczalne. Prawo telekomunikacyjnego dozwala również na zmianę warunków umowy przez telefon.

Czy możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia?

Możliwość rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia stanowi uprawnienie stron stosunku pracy. Polega na złożeniu oświadczenia w formie pisemnej, w którym jedna strona wyraża wolę natychmiastowego rozwiązania umowy i wskazuje przyczyny jej rozwiązania.

UOKiK karze Polkomtela na 130 mln złotych

130 mln złotych – taką karę operatorowi sieci Plus wymierzył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Operator skutecznie uniemożliwił urzędnikom przeprowadzenie kontroli. Teraz przyjdzie mu za to zapłacić, chyba że odwoła się do sądu.

Rozwiązanie umowy o pracę za 7-dniowym uprzedzeniem

Rozwiązanie stosunku pracy przez pracownika bez wypowiedzenia, za siedmiodniowym uprzedzeniem jest szczególnym sposobem zakończenia stosunku pracy. Pracownik może z niego skorzystać w sytuacji przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę.

Co może spowodować wygaśnięcie stosunku pracy?

Zakończenie stosunku pracy może spowodować oprócz rozwiązania umowy o pracę, również wygaśnięcie stosunku pracy.

Ekspert radzi: Loterie SMS-owe naruszają zbiorowe interesy konsumentów

Sugerowanie pewności wygranej, wprowadzenie w błąd co do ceny usługi – takie zarzuty można postawić wielu loteriom SMS-owym. UOKiK takie działania uznaje za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów.

Operator odpowiada za przerwy w dostępie do internetu

Dostarczanie internetu odbywa się na podstawie umowy o świadczeniu usług. Dostawca internetu odpowiada więc względem swojego klienta za straty spowodowane przerwą w dostępie do sieci. Odpowiedzialność ta nie może być całkowicie wyłączona.

Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem

Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem to jeden ze sposobów rozwiązania stosunku pracy. Każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę o pracę zawartą na okres próbny oraz na czas nie określony. Rozwiązanie umowy o pracę następuje z upływem okresu wypowiedzenia.

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia to jeden ze sposobów zakończenia stosunku pracy.

Umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych

Świadczenie usług telekomunikacyjnych odbywa się na podstawie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej [Prezes UKE]

Prezes UKE jest organem regulacyjnym w dziedzinie rynku usług telekomunikacyjnych i pocztowych. Prezes UKE jest centralnym organem administracji rządowej.

Czy po utracie zatrudnienia mogę pobierać zasiłek dla bezrobotnych i macierzyński?

Internautka pyta:

Jestem w dziewiątym miesiącu ciąży. W obecnym miejscu pracy jestem zatrudniona niecałe 2 lata, na podstawie umowy na czas określony. Moja umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu. Wiem, że gwarantuje mi to prawo do pobierania zasiłku macierzyńskiego również po rozwiązaniu umowy. Czy w związku z tym, że pracowałam dotychczas na pełnym etacie, otrzymam jednocześnie zasiłek dla bezrobotnych?

Czy za ponowne przyłączenie do internetu trzeba płacić?

Zaleganie z regulowaniem rachunków za dostęp do internetu może w ostateczności spowodować, że usługodawca odetnie nam dostęp do sieci. Czy jednak ma ona prawo pobierać ekstra opłatę za ponowne przyłączenie? Czy jest to niedozwolona klauzula umowna?

Konkursy SMS-owe: interwencja UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej zainteresował się konkursami SMS-owymi i wysłał list do operatorów telekomunikacyjnych. Urząd jest szczególnie zaniepokojony praktyką operatorów, którzy nie chcą brać żadnej odpowiedzialności za konkursy SMS-owe.

Konksurs SMS-owy ERY: komentarz redakcyjny

Sprawa konkursu SMS-owego jednego z największych polskich operatorów komórkowych jest znacznie poważniejsza, by ograniczyć ją jedynie do prostego zbadania, czy zostały naruszone prawa konsumenta.

Abonenci szykują pozew zbiorowy przeciwko sieci ERA

Abonenci, którzy czują się nabici w butelkę przez swojego operatora zamierzają wystąpić przeciwko niemu z pozwem grupowym do sądu. Sprawą konkursu SMS-owego „Czy stałeś się dzisiaj milionerem?” zainteresował się również Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Jak przenieść numer do innego operatora?

Przeniesienie numeru komórkowego do innego operatora jest bezpłatne. Wszelkie formalności załatwi za nas nowy operator, działając na podstawie udzielonego przez nas pełnomocnictwa. Przeczytaj co zrobić, by zmienić operatora.

Automatyczne przedłużenie umowy z operatorem

W wielu wzorcach umownych bardzo często operatorzy wpisują klauzulę, które automatycznie przedłużają umowę klienta, jeżeli ten nie złoży odpowiedniego oświadczenia woli. Czy to zgodne z prawem?

Emerytura pomostowa a rozwiązanie umowy o pracę

Osoby uprawnione do emerytury pomostowej nie są objęte ochroną trwałości stosunku pracy przewidzianą w Kodeksie pracy. Wieku, w którym powstaje prawo do emerytury pomostowej, nie można bowiem uznać za „normalny” wiek emerytalny, tj. 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Mobilny Internet. Można zrezygnować, gdy brak zasięgu w domu?

Kilka miesięcy temu zawarłem umowę na Internet mobilny. Niedawno przeprowadziłem się do nowego mieszkania, w którym nie mam zasięgu. Czy w takiej sytuacji mogę zrezygnować z umowy?

Jak przenieść numer telefonu?

Zmiana operatora z zachowaniem dotychczasowego numeru to prosta i bezpłatna usługa, która może się ograniczyć do jednej wizyty w salonie telekomunikacyjnego dostawcy.

Kiedy pracodawca może rozwiązać umowę ze względu na chorobę pracownika?

Co do zasady pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia. Jeśli jednak okres choroby pracownika przedłuża się, pracodawca w pewnych sytuacjach może rozwiązać umowę o pracę w trybie natychmiastowym, bez wypowiedzenia.

Zwrot nakładów

Najemca rzeczy może w pewnych sytuacjach żądać zwrotu poniesionych na przedmiot najmu kosztów. Żądanie zwrotu wartości poniesionych nakładów i ulepszeń jest zależne od tego, jaki był ich koszt i rozmiar.

Za wysoki rachunek telefoniczny – co mam zrobić?

Podstawowym krokiem każdego abonenta, któremu, jego zdaniem, operator telekomunikacyjny naliczył zawyżony rachunek powinno być żądanie przesłania bilingu.

Czy zmiana oferty programowej kablówki uprawnia do wypowiedzenia umowy?

Zmiana oferty programowej stanowi zmianę treści umowy i daje abonentowi możliwość rozwiązania umowy. Przeciwne postanowienia są niedozwolone.

Sąd polubowny: gdzie odbędzie się rozprawa przeciwko operatorowi?

Spory z operatorem telekomunikacyjnym mogą być rozstrzygane przez powołany do tego sąd polubowny. Czy jednak sprawa może odbyć się wyłącznie w siedzibie sądu w Warszawie?

Czy spory z operatorem telekomunikacyjnym można załatwić polubownie?

Spory z operatorem telekomunikacyjnym można rozstrzygnąć na drodze postępowania polubownego. Stosuje je sąd polubowny działający przy Prezesie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Jak rozwiązać umowę z operatorem?

Masz telefon komórkowy u jednego z operatorów, ale chcesz rozwiązać umowę? Tutaj dowiesz się co należy zrobić.

Czy po wygaśnięciu umowy zapis na sąd polubowny jest także skuteczny?

Zawarłem z moim kontrahentem umowę, w której spory oddaliśmy pod rozstrzygnięcie sądu polubownego. Czy po wygaśnięciu umowy nadal muszę korzystać z arbitrażu?

Przywrócenie pracownika do pracy a obowiązek zawarcia nowej umowy o pracę

W przypadku bezprawnego wypowiedzenia umowy o pracę przez pracodawcę oraz w razie niezgodnego z prawem rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, pracownikowi przysługuje roszczenie o przywrócenie do pracy. Po przywróceniu pracownika do pracy przez sąd nie trzeba zawierać nowej umowy o pracę. Stosunek pracy zostaje bowiem odtworzony mocą samego orzeczenia sądu.

Jakie są formy rozwiązania umowy o pracę?

Ustanie stosunku pracy następuje w drodze jego rozwiązania lub wygaśnięcia. Rozwiązanie jest następstwem czynności prawnych jednej lub obydwu stron stosunku pracy, natomiast wygaśnięcie następuje z mocy prawa z powodu innych zdarzeń niż czynności prawne.

Czy neostrada wchodzi w skład usługi powszechnej

Telekomunikacja Polska odmówiła mi podłączenia neostrady z powodu braku warunków technicznych. Czy może tak postąpić skoro świadczy usługę powszechną?

Od 1 lipca nowe stawki maksymalne roamingu

Zabierając telefon komórkowy na wakacyjne wojaże po Unii Europejskiej warto poznać zasady roamingu. Od roku operatorzy obowiązkowo nasze rozmowy rozliczają w systemie sekundowym, a opłaty nie mogą być większe od stawek maksymalnych, obowiązujących w UE. Od 1 lipca 2010 r. będą one niższe.

REKLAMA