REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sąd polubowny: gdzie odbędzie się rozprawa przeciwko operatorowi?

Rozprawa przeciwko operatorowi może odbyc się w Warszawie jak i w 15 innych delagaturach UKE.
Rozprawa przeciwko operatorowi może odbyc się w Warszawie jak i w 15 innych delagaturach UKE.

REKLAMA

REKLAMA

Spory z operatorem telekomunikacyjnym mogą być rozstrzygane przez powołany do tego sąd polubowny. Czy jednak sprawa może odbyć się wyłącznie w siedzibie sądu w Warszawie?

Odpowiedź na tak postanowione pytanie jest przecząca. Sama rozprawa może się odbyć zarówno w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie przy ul. Kasprzaka 18/20, jak również w jednej z Delegatur Urzędu, która znajduje się blisko miejsca zamieszkania konsumenta.

REKLAMA

Takie Delegatury znajdują się w Bydgoszczy, Szczecinie, Zielonej Górze, Gdyni, Białymstoku, Siemianowicach Śląskich, Kielcach, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Lublinie, Opolu, Rzeszowie.

Rozprawa przed sądem

Rozprawa odbywa się jeżeli wnioskodawca dokona wpłaty, do której został wezwany, jeżeli wpłata nie zostanie dokonana rozprawa się nie odbędzie.

Sąd orzekający rozpoznaje sprawę na rozprawie w składzie dwóch arbitrów i jednego superarbitra, którzy jest jednocześnie przewodniczącym. Z przebiegu rozprawy jest spisywany protokół.

Jej odbycie nie jest uzależnione od stawiennictwa stron, także będzie miała miejsce nawet wtedy, gdy żadna ze stron nie przybędzie. Wyjątkiem będzie sytuacja, w której co najmniej jedna ze stron przed rozpoczęciem rozprawy wniosła o jej nieprzeprowadzenie i wykazała, że nie może stawić się z przyczyn od niej niezależnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również serwis: Sądy polubowne

Porządek postępowania

REKLAMA

Rozprawa odbywa się w ten sposób, że po wywołaniu sprawy, superarbiter udziela głosu najpierw wnioskodawcy, następnie stronie przeciwnej. Strony ustnie zgłaszają swe żądania i wnioski oraz przedstawiają dowody na ich poparcie. W razie nieobecności strony czy też obu stron, superarbiter przedstawia ich wnioski, twierdzenia i dowody jakie znajdują się w aktach sprawy.

Po wstępnym wyjaśnieniu stanowisk stron superarbiter podejmuje czynności skłaniające strony do zawarcia ugody. Warunki zawarcia ugody ustalają strony. Sporządzona ugoda zostaje podpisana przez obie strony. Jeżeli strony nie chcą zawrzeć ugody, stwierdzenie to wpisane zostaje do protokołu.

Gdy sąd uzna sprawę za dostatecznie wyjaśnioną superarbiter zamyka rozprawę. Przed zamknięciem rozprawy superarbiter udziela jeszcze głosu stronom.

Zadaj pytanie: Forum konsumenta

Po zamknięciu rozprawy sąd odbywa naradę, po której wydaje wyrok. Wydanie wyroku następuje w ciągu trzech dni od dnia zamknięcia rozprawy. Wyrok zapada większością głosów.

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zasiłek pogrzebowy w 2024 roku. Wniosek, kwota, warunki uzyskania. Od kiedy podwyżka do 7000 zł?

W jakich sytuacjach i kto może dostać zasiłek pogrzebowy. Ile wynosi w 2024 roku ten zasiłek? Od kiedy podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł? Jak i gdzie złożyć wniosek?

Zmiany w Kodeksie pracy. Nowelizacja uchwalona przez Sejm dotyczy kilkuset tysięcy pracowników

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu pracy, która wdraża dyrektywę UE ws. ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów. Dyrektywa rozszerza ich wykaz o substancje reprotoksyczne, czyli szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych.

Babciowe coraz bliżej. Senat nie wprowadził poprawek, teraz czas na prezydenta. Do wzięcia max. 1900 zł miesięcznie na dziecko

Babciowe przechodzi kolejny etap legislacyjny. Senat nie wprowadził poprawek do ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic", która zakłada trzy rodzaje świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Renta socjalna 2024

Kto się może ubiegać o rentę socjalną? Jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać? Ile wynosi renta socjalna 2024? 

REKLAMA

Bez jakiejkolwiek podwyżki w zasiłkach w 2025 r.? Niskie kwoty: 674 zł, 95 zł, 215,84 zł, 400 zł. Ktoś się tym zajmie? [świadczenia rodzinne]

Są cztery przyczyny braku waloryzacji i podwyżki świadczeń rodzinnych. "Poszkodowani" to: zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego; świadczenia opiekuńcze: zasiłek pielęgnacyjny; zapomogi i świadczenia wypłacane przez gminy; jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka; 5) świadczenie rodzicielskie.

Czy Boże Ciało jest dniem wolnym w Austrii?

W Polsce Boże Ciało należy do dni ustawowo wolnych od pracy. W tym roku wypada 30 maja. A jak jest w Austrii?

Wakacje składkowe bez poprawek. Jeszcze tylko podpis Prezydenta RP

W dniu 23 maja 2024 r. Senat zaakceptował bez poprawek ustawę wprowadzającą tzw. wakacje składkowe dla przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do Prezydenta RP do podpisu.

Dokarmiasz tu gołębie? Grożą za to drakońskie kary, nawet 50.000 zł

Od 1 sierpnia w Hong Kongu zmienia się prawo. Osoby, które będą dokarmiać dzikie zwierzęta, w tym miejskie gołębie, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 100 000 dolarów hongkońskich (50,5 tys. złotych), i więzieniem na okres roku. 

REKLAMA

Chcesz zmienić miejsce głosowania? Możesz to zrobić za pomocą telefonu

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że z pomocą aplikacji mObywatel 2.0 można jednorazowo zmienić miejsce głosowania. Jak to zrobić?

Do 31 maja 2024 r. powiadomienie ZUS o zarobkach osób pobierających świadczenie przedemerytalne

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć powiadomienie ZUS o zarobkach osób pobierających świadczenie przedemerytalne. Na tej podstawie ZUS ustali, czy wypłacił Twoje świadczenie w prawidłowej wysokości, czy też powinno być zmniejszone lub zawieszone.

REKLAMA