REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wojsko Polskie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Infolinia dla żołnierzy i ich rodzin uruchomiona - wsparcie psychologiczne

29 lutego 2024 roku została uruchomiona bezpłatna i ogólnodostępna infolinia dla żołnierzy WP, pracowników resortu obrony narodowej oraz ich rodzin.

Sztab Generalny WP: od 12 lutego do końca maja 2024 r. kolumny pojazdów wojskowych na polskich drogach i autostradach. Ćwiczenia NATO Steadfast Defender 2024

Od poniedziałku 12 lutego do końca maja 2024 r. na drogach niemal całego kraju będzie zwiększony ruch pojazdów wojskowych, związany z ćwiczeniami wojsk NATO Steadfast Defender-24 i ich polską częścią Dragon-24 - zapowiedział Sztab Generalny WP, prosząc o niepublikowanie zdjęć obrazujących ruchy wojska.

Psy służące w Wojsku Polskim będą miały nadawane dożywotnio stopnie wojskowe - od szeregowego do sierżanta

Psy służące w Wojsku Polskim będą miały nadawane stopnie wojskowe. Chodzi o psy służbowe K9 - będą mogły mieć nadane stopnie od szeregowego do sierżanta (szeregowy, starszy szeregowy, kapral, starszy kapral, plutonowy i sierżant). Pies służbowy może otrzymać pierwszy stopień (szeregowy) jeżeli ukończy tzw. kurs podstawowy, zda egzamin po tym kursie i dostanie specjalny atest. Rozkaz w tym zakresie już obowiązuje.

Obowiązkowa zasadnicza służba wojskowa. MON przygotował projekt nowego rozporządzenia w sprawie sposobu jej odbywania. Dlaczego?

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej aktualnie obowiązek odbywania obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej jest zawieszony i nie ma planów jego przywrócenia. Dlaczego więc resort ten przygotował 16 października 2023 r. projekt nowego rozporządzenia określającego sposób odbywania obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej?

REKLAMA

Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej

Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej stanowią zbrojne ramię Rzeczypospolitej Polskiej, służące obronie niepodległości i nienaruszalności jej terytorium oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i niepodległości państwa polskiego. Mają za zadanie bronić suwerenności, integralności terytorialnej oraz interesów Rzeczypospolitej Polskiej.

Nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego. Zdjęcia z otwarcia!

13 sierpnia na warszawskiej Cytadeli otwarto Muzeum Wojska Polskiego. Nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego to nowoczesny pawilon, który wykorzystuje najnowsze możliwości techniczne i rozwiązania architektoniczne. Obejrzyj zdjęcia z otwarcia!

Defilada 15 sierpnia 2023 r. Program, trasa, wydarzenia

Już 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego. Sprawdź program defilady w 2023 r.!

Defilada 15 sierpnia 2023 r. Utrudnienia w ruchu w Warszawie

W Święto Wojska Polskiego, 15 sierpnia, Wisłostradą przemaszerują dwa tysiące żołnierzy. Towarzyszyć im będzie najnowszy sprzęt wojskowy. Defiladę poprzedzi próba generalna w nocy z soboty na niedzielę. Organizacja obu wydarzeń będzie wiązała się z dużymi zmianami w organizacji ruchu. Trasy zmieni kilkanaście linii autobusowych.

REKLAMA

Wojskowe Targi Służby i Pracy – sprawdź, co da ci wojsko

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają 17 - 18 marca 2023 r. (piątek - sobota) na pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy w Olsztynie oraz w 15 miastach. To szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby) lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu.

Ćwiczenia wojskowe 2023 a ubezpieczenie. Odszkodowanie za wypadek na ćwiczeniach

W 2023 roku nawet 200 tys. rezerwistów otrzyma wezwanie na ćwiczenia wojskowe. Czy podczas tych ćwiczeń rezerwiści mają ochronę ubezpieczeniową? Czy za wypadek na ćwiczeniach wojskowych należy się odszkodowanie?

Niemcy przekażą Polsce systemy rakietowe Patriot? Przekonamy się wkrótce

Niemiecka deklaracja o przekazaniu Polsce systemów obrony przeciwlotniczej Patriot szybko zmieniła się z informacji medialnej w temat polityczny. Czy zapowiedź zamieni się w czyny?

Mniejsze obawy Polaków o wojnę z Rosją [SONDAŻ]

Wraz z upływem czasu zmniejszają się obawy Polaków przed wojną z Rosją. Taki wniosek ujawnia sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM

Polska kupi satelity obserwacyjne, aby obszar państwa był bardziej bezpieczny

Ministerstwo obrony finalizuje umowę na zakup satelitów obserwacyjnych. Nastąpi przełom, gdyż do tej pory Polska nie miała takich zdolności.

Art. 4. i art. 5. NATO. Czy możemy się czuć bezpiecznie?

Wybuchy rakiet w Przewodowie obiły się echem na całym świecie. Pojawiły się pytania na ile Polska może liczyć na wsparcie NATO. Czy traktat północnoatlantycki daje nam gwarancję bezpieczeństwa na wypadek podobnych zdarzeń?

Kampania rekrutacyjna do Wojska Polskiego m.in. na autobusach i tramwajach

Reklamy, będące częścią kampanii rekrutacyjnej do Wojska Polskiego, pojawiły się m.in. na wybranych autobusach i tramwajach Zarządu Transportu Metropolitalnego. Kampania, oparta o grafiki na zewnątrz pojazdów i plakaty oraz rekruterów wewnątrz, ma potrwać do 30 listopada.

Tylko jeden okręt podwodny w polskiej armii

Okręty podwodne są istotną formacją jednak w ciągu kilku lat z czterech został jeden. Czy polska armia zaniedbała rozwój sektorowo?

Modernizacja polskiej armii - fakty i mity [OPINIA]

Armia zaraz będzie silna i liczna, a środki, jakie na nią przeznaczamy, są rekordowe – tak w skrócie i uproszczeniu można podsumować narrację Prawa i Sprawiedliwości na temat obronności. A jak wygląda rzeczywistość?

Piła będzie centrum logistycznym polskiego wojska

W Pile zostanie wybudowany wielkopowierzchniowy magazyn wojskowy. To efekt zmiany strategii, która zakłada że zamiast dziesiątków niewielkich magazynów, wojsko będzie stawiać na magazyny wielkopowierzchniowe.

REKLAMA