Kategorie

Wybory, Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Za załamanie ciszy wyborczej podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego grożą surowe kary. Głosowanie odbędzie się 26 maja 2019 r.
Osoby, które w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r. chciałyby zagłosować poza miejscem swojego zameldowania mogą zrobić to na trzy sposoby. Jakie?
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019 r. Kto i jak może głosować? Kiedy nasz głos będzie nieważny?
Zarobki członków komisji wyborczych w 2019 r. będą wyższe. Zastępcy przewodniczących i członkowie obwodowych komisji wyborczych otrzymają o ponad 100% wyższą dietę za czas wykonywania czynności związanych z wyborami.
Dopisanie się do spisu wyborców jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy w wyborach do Parlamentu Europejskiego chcieliby zagłosować poza miejscem swojego zameldowania na pobyt stały. Wybory odbędą się 26 maja 2019 r. Do kiedy należy złożyć odpowiedni wniosek?
Znamy już termin wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. Postanowienie w tej sprawie zostało podpisane przez Prezydenta.
Kto może głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 r.? Czy głos można oddać przez pełnomocnika?
Kiedy odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.? Jak ustalany jest termin wyborów?
W maju 2019 r. odbędą się w Polsce kolejne wybory do Parlamentu Europejskiego. Jakie zasady obowiązują w tych wyborach? Kto może kandydować, a kto wybierać?