| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Jak wygląda kurs prawa jazdy kategorii B?

Jak wygląda kurs prawa jazdy kategorii B?

Aby uzyskać prawo jazdy należy ukończyć kurs a następnie zdać państwowy egzamin. Jak przebiega kurs na prawo jazdy dla samochodów osobowych?

Kurs na prawo jazdy kategorii B składa się z dwóch części. Jest to część teoretyczna i praktyczna.

Część teoretyczna

Szkolenie teoretyczne obejmuje co najmniej 30 godzin lekcyjnych. Są to godziny lekcyjne, także jedna godzina to 45 minut. Część teoretyczna przeprowadzana jest w formie wykładów i ćwiczeń w zakresie podstaw kierowania pojazdem i uczestnictwa w ruchu drogowym, obowiązków i praw kierującego pojazdem oraz naukę udzielania pierwszej pomocy przeprowadzoną w formie wykładów i zajęć praktycznych.

Wykłady mogą być również prowadzone w formie nauczania na odległość z wykorzystaniem technik komputerowych i Internetu. Nadzór nad takim szkoleniem prowadzi ośrodek szkolenia kierowców.

Część praktyczna

Szkolenie praktyczne trwa 30 godzin zegarowych i jest prowadzone specjalnie od tego przystosowanym pojazdem – popularną ‘elką’. Nauka jazdy może się rozpocząć dopiero po przeprowadzeniu zajęć teoretycznych. Część praktyczna przeprowadzana jest na placu manewrowym, w ruchu miejskim oraz w ruchu poza obszarem zabudowanym. Instruktorzy stopniowo wprowadzają kolejne elementy jazdy zgodnie z poziomem zaawansowania i rozwoju umiejętności kursanta. Kursant nie może się nastawiać, że już na pierwszych zajęciach praktycznych będzie jeździł po mieście.

Zajęcia praktyczne mogą być prowadzone pod warunkiem posiadania przy sobie przez osobę szkoloną karty przeprowadzonych zajęć.

Instruktor prowadzący zajęcia praktyczne nie może szkolić jednocześnie więcej niż jednej osoby.

Zobacz: Jaki jest minimalny wiek aby zostać kierowcą? Nowe kategorie prawa jazdy 2013.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK