| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Nieruchomości > Czy istnieje umowa najmu wirtualnego biura

Czy istnieje umowa najmu wirtualnego biura

Zapotrzebowania związane z najmem na przestrzeni lat ulegają radykalnym zmianą. Z tego też powodu tworzą się nowe możliwości najmu np. wirtualne biuro, które stanowi węższy lub szerszy pakiet usług związanych z ulokowaniem siedziby przedsiębiorstwa.

Cechy charakterystyczne wirtualnego biura

Wirtualne biuro w najwęższym wydaniu polega na udostępnieniu danych adresowych tj. miasto, ulica oraz numer lokalu, które są niezbędne przed wszystkim do rejestracji przedsiębiorstwa z możliwością posługiwania się tym adresem w obrocie gospodarczym i prawnym. Czasami także dołączone są do danych podstawowych pakiety usług np. możliwość korzystania recepcji, faksu i odrębnego numeru telefonu, skrzynki pocztowej, możliwość otrzymania poczty za pośrednictwem biura.

Warto wiedzieć o tym, że istnieją także szersze pakiety usług, jak: odpowiadanie na telefony klientów, odpowiadanie na pocztę e-mailową i tradycyjną, niekiedy pisanie pism, korzystanie z obsługi prawnej.

Jakie korzyści może czerpać najemca z posiadania wirtualnego biura?

Wirtualne biura przeważnie są zakładane pod tzn. „dobrym adresem”. Najemca czerpie z tego tytułu korzyści, które polegają na tym, że pomimo iż nie potrzebuje pomieszczenia do wykonywania swojej działalności, dysponuje siedzibą przedsiębiorstwa za stosunkowo niewielką opłatą.

Zobacz również serwis: Najem

Idea stworzenia wirtualnego biura jest przeznaczona dla osób, które chcą zaoszczędzić na kosztach biura, którego nie potrzebują, oraz na kosztach obsługi biurowej – ze względu na zakres wykonywanej działalności. Zaleca się ten pomysł także osobom, które:

- dopiero rozpoczynają działalność biznesową i nie dysponują dużymi środkami,
- prowadzą usługi na niewielką skalę,
- zamierzają przystosować nowe usługi,
- zamierzają świadczyć w przyszłości,
- chcą prowadzić działalność w obcym państwie,
- chcą mieć adres w dobrej dzielnicy, a nie stać ich na wynajęcie biura w prestiżowej lokalizacji.

Wynajmujący wirtualne biuro nie oferuje samego biura, lecz jedynie umożliwiają korzystanie z sali konferencyjnej lub innych pomieszczeń, czy tez biurka z komputerem – choć nie jest to konieczny warunek umowy.

Czy świadczenie usług wirtualnego biura spełnia przesłanki umowy najmu lokalu?

Umowa o wirtualne biuro może być umową najmu, przechowywania lub świadczenia usług, w zależności od treści owej umowy np. najem skrzynki pocztowej – przy czym zbliża się to bardziej do wynajmu rzeczy niż lokalu, w powiązaniu z możliwością wykorzystania adresu, a nie samego adresu skrzynki pocztowej. 

Zobacz również: Najem w ogólności

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Nikolay Kirov

Od 1996 r. wykładowca i doradca w zakresie: • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie • Przywództwa, wdrażania zmian organizacyjnych i rozwiązywania konfliktów • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Budowania modelów e-Biznesu i Strategii Przez prawie 20 lat ponad 50 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. Na swoich kursach pokazuje jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Obecnie jest Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Center of Excellence - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe". Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej. Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK