| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Aktualna sytuacja powodziowa - 25 maj

Aktualna sytuacja powodziowa - 25 maj

O ile sytuacja na południu stabilizuje się, to w północnej części kraju walka z żywiołem wchodzi w decydującą fazę. Szczególnie trudna sytuacja jest w województwach: wielkopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim. 

W powiecie nowodworskim w związku z pracami mającymi na celu wzmocnienie wałów przeciwpowodziowych wstrzymany jest komunikacyjny na obwodnicy miasta Nowy Dwór Mazowiecki na odcinku od ulicy Łęcznej do wyjazdu przy moście.

W powiecie warszawsko - zachodnim wały wzdłuż Łomianek są systematycznie monitorowane. Pojawiające się przesiąknięcia z gruntu są na bieżąco zabezpieczane workami z piaskiem. Sytuacja jest stabilna.

W powiecie płockim wysadzono część wału w okolicach Dobrzykowa, by ochronić tamtejsze tereny. Obecnie lewobrzeżna dzielnica Płocka - Radziwie nie jest zagrożona podtopieniem.

Na płockim osiedlu Borowiczki na bieżąco usuwane są przesiąknięcia w wałach. Poziom wody na ulicy Gmury obniżył się.

Zapewniony jest swobodny przepływ wód przez budowle hydrotechniczne. Monitorowane są śluzy i przepusty wałowe.

Sytuacja stabilizuje się. Zapowiadane do końca tygodnia przelotne opady deszczu nie powinny stanowić kolejnego zagrożenia powodziowego.

Stan sanitarno - epidemiologiczny jest dobry, nie występuje zagrożenie chorobami zakaźnymi. Tam, gdzie zalane zostały studnie, woda jest dostarczana mieszkańcom beczkowozami lub w butelkach.

W większości zbiorników retencyjnych, w tym w największym w Goczałkowicach, rezerwa przeciwpowodziowa została odbudowana.

W 8 miejscach w województwie, na rzekach Gostynie, Wiśle, Wapienicy i Liswarcie zostały uszkodzone wały. Trwa ich naprawa.

Nadal zablokowana jest droga nr 52 z Bielska-Białej do Krakowa na moście w Kobiernicach oraz droga nr 81, tzw. "wiślanka", między Skoczowem i Ochabami, gdzie osunęła się skarpa.

Pięć odcinków dróg wojewódzkich jest uszkodzonych. Ruch w tych miejscach jest ograniczony lub są zorganizowane objazdy. Najważniejsze szlaki kolejowe w ruchu pasażerskim są czynne. Nie jeżdżą nadal pociągi osobowe między Pszczyną i Radostowicami oraz Rydułtowami i Suminą. Liczne są utrudnienia i wyłączenia pojedynczych torów na szlakach towarowych.
Trwa akcja odpompowywania wody. W pierwszej kolejności odpompowywana jest woda z budynków mieszkalnych oraz dróg, w drugiej kolejności – z terenów rolniczych.

Śląscy strażacy zostali również skierowani do zabezpieczenia i odbudowywania wałów w innych regionach dotkniętych powodzią (Bydgoszcz, Poznań).

Z magazynów województwa śląskiego przekazano też 50 tys. worków na piasek dla województwa mazowieckiego, kolejnych 70 tys. przekaże producent z Bielska - Białej.

Zobacz też: Woda powoli opada, czas liczyć straty

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Turek

Ewa Turek ekspert komunikacji, trener biznesu, mediator. Od 20 lat doradza w świecie biznesu wspierając w rozwoju osobistym i zawodowym. Pracuje z zarządami, managerami, uczelniami, startupami. Pomaga w skutecznej komunikacji na scenie, w pracy, w życiu. Od 1996 roku działa w branży doradztwa personalnego. Pamięta czasy bez internetu i telefonów komórkowych. Technologia się zmienia, pozostaje człowiek. Mówca na konferencji TEDx. Od lat związana z międzynarodową organizacją edukacyjną Toastmasters International gdzie uzyskała najwyższy tytuł - Distinguished Toastmasters. Wicemistrz Polski Toastmasters. Od lat wspiera innych w rozwoju jako mentor, wykładowca, trener. Przedsiębiorca, prowadzi firmę konsultingową Innova Consulting, której hasło przewodnie brzmi – „Świadoma komunikacja – realny wpływ”

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK