| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem

Prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem

"Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc" to nowa kampania Ministerstwa Sprawiedliwości. Ma na celu zwrócenie uwagi na prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W całej Polsce pojawiło się 2300 billboardów.

„Pokrzywdzeni przestępstwem mają swoje prawa” – to hasło jakie pojawia się na plakatach. Billboardy pojawiły się w całej Polsce. W dużych miastach i mniejszych miejscowościach. Odsyłają też do strony Ministerstwa Sprawiedliwości www.pokrzywdzeni.gov.pl. To tam każdy zainteresowany znajdzie niezbędne informacje o działających na terenie całego kraju Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, zapozna się z treścią informatora dla osób pokrzywdzonych czy też znajdzie wzór pisma procesowego.

- Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem to temat, któremu w naszych pracach poświęcamy szczególne miejsce – mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

– Jednym z priorytetów Ministerstwa Sprawiedliwości jest nie tylko umacnianie praw tych osób, ale także promocja wiedzy o już przysługującym im uprawnieniach. To także cel realizowanej przez nas z sukcesem kampanii, którą stale poszerzamy – dodaje.

Zobacz serwis: Sprawy karne

Dotychczas, w ramach realizacji kampanii „Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc” m.in. w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych wyemitowane zostały bezpłatnie spoty telewizyjne. Realizowany jest także cykl audycji radiowych na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

Narzędzia

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »