| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Grypa w szkole - dyrektorzy poinformują sanepid

Grypa w szkole - dyrektorzy poinformują sanepid

Dyrektorzy szkół i przedszkoli mają informować sanepid o panującej w ich placówkach grypie. Takie zalecenia wystosowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W liście do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek MEN ostrzega przed możliwością wystąpienia w szkołach zwiększonej zachorowalności na grypę A/H1N1. W związku z tym placówki te powinny zadbać o edukację dzieci w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji. Uczniom należy przypominać zwłaszcza o częstym myciu rąk.

Dyrektorzy szkół, w których absencja chorobowa przekroczy 20% uczniów oraz dyrektorzy przedszkoli, gdzie zachoruje ponad 40% dzieci, mają fakt ten zgłosić do właściwej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Zalecenia dla szkół w związku z grypą znajdują się na stronie internetowej men.gov.pl w zakładce Uczniowie i rodzice/Profilaktyka problemów dzieci i młodzieży w artykule pt. „Grypa A/H1N1 – zalecenia dla szkół”.

Zobacz również serwis: Edukacja

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dyrektorzy szkół i przedszkoli mają drogą elektroniczną w każdy czwartek do godz. 14:00 wysłać do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej informacje o chorobie wśród dzieci.
Dyrektorzy szkół i przedszkoli mają drogą elektroniczną w każdy czwartek do godz. 14:00 wysłać do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej informacje o chorobie wśród dzieci.

Gazeta Samorządu i Administracji518.40 zł

Narzędzia

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »