REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł 4 ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy Prawo energetyczne nakłada na gazownię obowiązek aktualizacji wszystkich umów sprzedaży paliwa gazowego zawartych przed 1 lipca 2007 roku. Na przepisanie umów gazownia i klienci mają czas do końca 2009 roku. Obowiązek wynika stad, że zmieniły się unijne i polskie przepisy. Nowe umowy - z punktu widzenia odbiorców - niczego nie zmieniają. Są konieczne - bo wymagają tego nowe przepisy.

Wraz z nowymi wzorami umów gazownia wdraża nowe standardy obsługi, dopasowane do potrzeb poszczególnych grup Klientów.

REKLAMA

Kiedy zawieramy umowę

Okoliczności, w których Klient powinien zawrzeć Umowę Kompleksową Dostarczania Paliwa Gazowego:

  • po realizacji umowy o przyłączenie do sieci, jeśli Klient po raz pierwszy rozpoczyna pobór paliwa gazowego w nowym lokalu, domu lub obiekcie;
  • po nabyciu własności do lokalu, domu lub obiektu, który jest już przyłączony do sieci, a Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe;
  • po zawarciu umowy najmu, dzierżawy lub użyczenia dotyczącej lokalu, domu lub obiektu, a Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe. Jeśli umowę sprzedaży paliwa gazowego w danym punkcie odbioru ma wynajmujący, wydzierżawiający lub użyczający, przed zawarciem umowy z Gazownią należy uzyskać zgodę na jej rozwiązanie przez poprzedniego Odbiorcę;
  • po wejściu w posiadanie lokalu, domu lub obiektu bez tytułu prawnego, jeśli Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe zawierana jest umowa na czas określony;
  • w przypadku śmierci dotychczasowego Odbiorcy, jeśli osoby przebywające w lokalu, domu lub obiekcie chcą i mogą odbierać paliwo gazowe;
  • gdy nastąpi zmiana danych Odbiorcy zawartych w umowie.

Zawieranie umowy w Biurze Obsługi Klienta

Klient po zakończeniu realizacji umowy o przyłączenie do sieci gazowej lub obejmujący w użytkowanie mieszkanie lub dom, w którym będzie lub jest już doprowadzone paliwo gazowe zobowiązany jest zgłosić się do najbliższego Biura Obsługi Klienta w celu zawarcia Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego. Dla Klienta deklarującego odbiór paliwa gazowego w ilości większej niż 10 m3/h umowa jest indywidualnie przygotowywana w Dziale Obsługi Klienta Biznesowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wygląda to następująco:

1. Najpierw Odbiorca zgłasza się do Biura Obsługi Klienta z wymaganymi do zawarcia umowy dokumentami:

  • dowodem osobistym lub innym dokumentem stwierdzającym tożsamość;
  • oświadczeniem dotyczącym tytułu prawnego do korzystania z lokalu / obiektu / nieruchomości zlokalizowanego(ej), do którego ma być doprowadzone paliwo gazowe;
  • zgłoszeniem o gotowości wewnętrznej instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym w przypadku budowy lub rozbudowy instalacji gazowej;
  • protokołem zdawczo - odbiorczym podpisanym przez zdającego i przejmującego lub sporządzony przez administratora budynku (dokument jest wymagany w sytuacji gdy jest przepisanie umowy).

2. Następnie pracownik Biura Obsługi Klienta wypełnia dwa egzemplarze Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego oraz dołącza Ogólne Warunki Umowy.

Ogólne warunki umowy

Ogólne warunki umowy stanowią integralną część Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego zawieranej pomiędzy Sprzedawcą a Odbiorcą zużywającym paliwo gazowe. Podpisany egzemplarz umowy zostanie Klientowi wręczony na miejscu.

Znajdują się w nich szczegółowe zasady określające:

  • obowiązki Sprzedawcy i Odbiorcy,
  • sposób rozliczeń z tytułu zawartej umowy i świadczonych Odbiorcy usług,
  • tryb składania reklamacji faktury lub noty obciążeniowej,
  • wstrzymanie i ograniczenie dostarczania paliwa gazowego do Odbiorcy.

Zawarcie umowy w trybie korespondencyjnym

REKLAMA

Klient obejmujący w użytkowanie mieszkanie lub dom, do którego jest już doprowadzone paliwo gazowe i deklaruje odbiór paliwa gazowego w ilości nie większej niż 10 m3/h może dokonać aktualizacji Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego w trybie korespondencyjnym w następujący sposób:

1. Najpierw Odbiorca powinien wydrukować dwa egzemplarze Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego.
Integralną częścią każdej umowy są Ogólne Warunki Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego, przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z ich treścią, ponieważ podpisanie umowy oznacza zapoznanie się z powyższymi warunkami.

2. Następnie należy dokładnie przeczytać umowę i ogólne warunki oraz dwa egzemplarze umowy wypełnione i podpisane odesłać do Biura Obsługi Klienta wraz z wymaganymi dokumentami:

  • kserokopią stron dowodu osobistego zawierających dane osobowe, PESEL, adres zameldowania oraz serię i numer dowodu,
  • oświadczeniem dotyczącym tytułu prawnego do korzystania z lokalu / obiektu / nieruchomości zlokalizowanego(ej), do którego ma być doprowadzone paliwo gazowe,
  • protokołem zdawczo - odbiorczym podpisanym przez zdającego i przejmującego lub sporządzonym przez administratora budynku ze wskazaniem zużycia gazomierza na dzień przekazania (dokument jest wymagany w sytuacji, gdy jest przepisanie umowy).

3. Na koniec Klient otrzyma pocztą jeden egzemplarz Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego podpisany przez Sprzedawcę wraz z Ogólnymi Warunkami Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynagrodzenie chorobowe a zasiłek chorobowy 2024 - różnice: wysokość, terminy, składki, podatek, podstawa wymiaru

Wynagrodzenie chorobowe jak i zasiłek chorobowy to świadczenia pieniężne, które przysługują ubezpieczonemu za czas niezdolności do pracy spowodowanych:
- chorobą, 
- odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, 
- wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy, 
- chorobą przypadającą w czasie ciąży,
- poddaniem się niezbędnym badaniom lekarskim przewidzianym dla kandydatów na dawców komórek, tkanek, narządów oraz poddaniem się zabiegowi pobrania komórek, tkanek i narządów.

Świadczenia te różnią się przede wszystkim okresem niezdolności do pracy ale również stroną je finansującą oraz oskładkowaniem i opodatkowaniem danego świadczenia.

Czy oskładkowanie umów cywilnoprawnych da wyższe emerytury w przyszłości? Polacy w to nie wierzą, chcą renegocjacji KPO

Aż 71,5% Polaków nie wierzy, że przyszła państwowa emerytura pozwoli im na godne życie, wynika z najnowszych badań dla Useme.com. Za to coraz więcej rodaków zaczyna oszczędzać na emeryturę poza systemem ZUS. Co więcej, Polacy oczekują od rządu renegocjacji z Komisją Europejską kamienia milowego KPO dot. oskładkowania umów cywilnoprawnych.

12 rat dla powodzian. Rząd pomoże spłacić kredyt hipoteczny, ale szykuje też ulgi dla powodzian w spłatach innych zobowiązań

Rząd zapowiedział możliwości wsparcia dla kredytobiorców poszkodowanych w wyniku powodzi. Rozwiązanie zakłada, że Fundusz Wsparcia Kredytobiorców spłaci 12 rat kredytu hipotecznego dla powodzian. Rząd pracuje też nad wprowadzeniem ulg dla powodzian w spłatach także innych zobowiązań – nie tylko tych hipotecznych.

Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko. Do 60 dni w roku. ZUS przypomina, który rodzic może dostać te pieniądze. Sprawdź zasady

Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko. Do 60 dni w roku. ZUS przypomina, że każdy może dostać te pieniądze. Jest to informacja szczególnie istotna dla osób z terenów dotkniętych powodzią, na których zajęcia w przedszkolach i szkołach zostały zawieszone.

REKLAMA

ZUS: Świadczenia na zalanych terenach wypłacane są na bieżąco

Rzecznik Prasowy ZUS Paweł Żebrowski poinformował, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych na bieżąco wypłaca świadczenia na terenach dotkniętych powodzią, w tym 14 emerytury. Obecnie około 85 proc. emerytów w ZUS otrzymuje emeryturę bezpośrednio na rachunek bankowy

MON: Ubrać szpiega - kwoty na zakup cywilnego ubrania przez funkcjonariuszy Służby Wywiadu Wojskowego

Zmieni się wysokość równoważnika pieniężnego i kwota na zakup ubrania typu cywilnego w zamian za umundurowanie przyznawanego funkcjonariuszom Służby Wywiadu Wojskowego. W Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace nad nowelizacją przepisów.

Rewolucja w szkołach! Czy biologia, chemia i geografia znikną ze szkół podstawowych? MEN stawia sprawę jasno

Rewolucja w szkołach! Czy biologia, chemia i geografia znikną ze szkół podstawowych? Ministerstwo Edukacji Narodowej stawia sprawę jasno. Założenia dotyczące profilu absolwenta przedszkola i szkoły podstawowej są już przygotowane.

Lex Kamilek: Niespójne przepisy powodują problemy organizacyjne w szkołach. Środowisko pedagogiczne skupia się na biurokracji

Ustawa Kamilka, lub inaczej lex Kamilek, wywołała pewne zamieszanie w kręgach m.in. nauczycieli i dyrektorów szkół. Ich wątpliwości budzi m. in. przepis o konieczności przedstawienia zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego. Ten fragment ustawy pozostawia szerokie pole do interpretacji.

REKLAMA

Wcześniejsze emerytury dla tych pracowników w 2025 r.

Wcześniejsze emerytury dla tych pracowników w 2025 r. Kto może liczyć na wcześniejszą emeryturę w 2025 r.? Czy pracownik musi osiągnąć powszechny wiek emerytalny, by uzyskać prawo do emerytury? Co z emeryturami stażowymi?

Zmiany w wypłatach emerytur. Niektórzy szybciej dostaną pieniądze. Może się zmienić sposób wypłaty. Sprawdź zasady.

Zmiany w procesie wypłat emerytur. Wiele osób szybciej dostanie pieniądze. Może się też zmienić sposób wypłaty. Wcześniejsza wypłata i specjalne punkty poboru świadczeń – sprawdź, czy to dotyczy również ciebie.

REKLAMA