| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Odszkodowania > Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - WZÓR PISMA

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - WZÓR PISMA

Odwołanie to pismo uprawnionej do odszkodowania osoby, w którym zgłasza ona zastrzeżenia co do treści decyzji ubezpieczyciela w przedmiocie wypłaty odszkodowania.


………………………………. (miejscowość), dnia ……………………….

………………………………………………..

………………………………………………..

………………………………………………..

………………………………………………..
nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego

89,00 złOchrona konsumentów w umowach ubezpieczenia


Ubezpieczony:

…………………………………………………………..

…………………………………………………………..

……………………………………………………………

Nr szkody: …...................

Polisa nr: ….....................


Odwołanie od decyzji

W związku z doręczoną decyzją o likwidacji szkody i ustaleniu wysokości odszkodowania na kwotę …............ zł – wnoszę o ponowne rozpatrzenie mojej sprawy.

W mojej ocenie wartość rynkowa pojazdu, wskazana w decyzji, została w sposób istotny zaniżona. W związku z powyższym stwierdzam, iż przy prawidłowym dokonaniu wyceny, wartość przedmiotu ubezpieczenia powinna być określona na kwotę  ………………….. zł.


Uzasadnienie

W uzasadnieniu wskazuję, iż w chwili zawarcia umowy ubezpieczenia z dnia ……………………. pojazd był wyceniany na kwotę  ……………………. zł, co zostało potwierdzone w polisie ubezpieczeniowej nr …………… .

Informuję, że od daty zawarcia umowy nie wystąpiły żadne zdarzenia, mogące stanowić podstawę do znacznego obniżenia wartości wskazanej w umowie. Aktualna wycena jest niezrozumiała również przy dokonaniu analizy porównawczej cen rynkowych, za pojazdy znajdujące się adekwatnym stanie.

Jedynym powodem utraty wartości przez pojazd mógł być wzrost przebiegu. Przy dystansie  ………………… km, jaki pokonał pojazd od zawarcia umowy, stwierdzam, iż zmiana wartości pojazdu, jaka wynika z wyceny dokonanej w umowie oraz ze skarżonej decyzji, w sposób rażący przekracza współczynniki utraty wartości pojazdu, przyjęte na rynku.

Tym samym skarżona decyzji, w kwestii oceny wartości przedmiotu ubezpieczenia, nie ma oparcia w rzeczywistości. W przypadku braku uwzględnienia mojego wniosku zmuszony będę skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.

W związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.

Z poważaniem,

……………………………………………………..

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR:  Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

avatar

2014-01-14 18:45 Zgłoś

bcgbvfhbchbbvfhvgvnc

avatar

2013-12-07 20:38 Zgłoś

Tutaj ważne jakie ubezpieczenie posiadał mechanik, bo jeśli posiadał OC deliktowe z rozszerzeniem na mienie powierzone to jak najbardziej należy się Panu odszkodowanie. Podejrzewam, że tak było, a od wandalizmu mechanik nie miał ubezpieczonych budynków/ruchomości co tutaj nie gra żadnej roli. Jeśli jednak mechanik nie miał OC działalności to rzeczywiście nie będzie możliwości uzyskania odszkodowania od PZU. W razie pytań jestem służę pomocą: pavvel@onet.eu

avatar

2013-12-04 16:41 Zgłoś

Oj ,z nerwów nie opisałem dokładniej,sory. Auto dałem do naprawy do mechanika ,było tak ponad dwa tygodnie. I to u mechanika na placu ktoś mi pociął opony,Myślałem ,że skoro jemu powierzyłem swoje auto to on za nie odpowiada.Ale PZu tak nie uznało!

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP29
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia

Eksperci infor.pl

Małgorzata Bryła

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem Infor.pl »