| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Odszkodowania > Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - WZÓR PISMA

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela - WZÓR PISMA

Odwołanie to pismo uprawnionej do odszkodowania osoby, w którym zgłasza ona zastrzeżenia co do treści decyzji ubezpieczyciela w przedmiocie wypłaty odszkodowania.


………………………………. (miejscowość), dnia ……………………….

………………………………………………..

………………………………………………..

………………………………………………..

………………………………………………..
nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego

19.90 złEmerytury - Raporty INFOR - PDF


Ubezpieczony:

…………………………………………………………..

…………………………………………………………..

……………………………………………………………

Nr szkody: …...................

Polisa nr: ….....................


Odwołanie od decyzji

W związku z doręczoną decyzją o likwidacji szkody i ustaleniu wysokości odszkodowania na kwotę …............ zł – wnoszę o ponowne rozpatrzenie mojej sprawy.

W mojej ocenie wartość rynkowa pojazdu, wskazana w decyzji, została w sposób istotny zaniżona. W związku z powyższym stwierdzam, iż przy prawidłowym dokonaniu wyceny, wartość przedmiotu ubezpieczenia powinna być określona na kwotę  ………………….. zł.


Uzasadnienie

W uzasadnieniu wskazuję, iż w chwili zawarcia umowy ubezpieczenia z dnia ……………………. pojazd był wyceniany na kwotę  ……………………. zł, co zostało potwierdzone w polisie ubezpieczeniowej nr …………… .

Informuję, że od daty zawarcia umowy nie wystąpiły żadne zdarzenia, mogące stanowić podstawę do znacznego obniżenia wartości wskazanej w umowie. Aktualna wycena jest niezrozumiała również przy dokonaniu analizy porównawczej cen rynkowych, za pojazdy znajdujące się adekwatnym stanie.

Jedynym powodem utraty wartości przez pojazd mógł być wzrost przebiegu. Przy dystansie  ………………… km, jaki pokonał pojazd od zawarcia umowy, stwierdzam, iż zmiana wartości pojazdu, jaka wynika z wyceny dokonanej w umowie oraz ze skarżonej decyzji, w sposób rażący przekracza współczynniki utraty wartości pojazdu, przyjęte na rynku.

Tym samym skarżona decyzji, w kwestii oceny wartości przedmiotu ubezpieczenia, nie ma oparcia w rzeczywistości. W przypadku braku uwzględnienia mojego wniosku zmuszony będę skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.

W związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.

Z poważaniem,

……………………………………………………..

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR:  Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

PAŹ21
TydzieńPWŚCPSN
40293012345
416789101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102

Ostatnio na forum

Narzędzia

Eksperci infor.pl

Emil Kowalski

www.asib.pl

Zostań ekspertem Infor.pl »