| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > Najprawdopodobniej w piątek debata Kaczyński – Komorowski

Najprawdopodobniej w piątek debata Kaczyński – Komorowski

Jarosław Kaczyński wezwał Bronisława Komorowskiego do debaty na temat służby zdrowia. Propozycja została wstępnie przyjęta. Najprawdopodobniej debata odbędzie się w piątkowy wieczór.

Gotowość do debaty z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości zgłosiła minister zdrowia Ewa Kopacz, jednak Kaczyński stwierdził, że jest zainteresowany tylko debatą z kandydatem platformy na prezydenta.

Zaproszenie do debaty padło na wiecu wyborczym przed tarnobrzeskim szpitalem. Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się tam z pracownikami szpitala i dyskutował o przyszłości służby zdrowia w Polsce.

Temat służby zdrowia został wywołany po tym, jak Jarosław Kaczyński przegrał proces w trybie wyborczym z Bronisławem Komorowskim przed Sądem Okręgowym w Warszawie. 

Sąd zobowiązał Jarosława Kaczyńskiego do sprostowania w mediach nieprawdziwych informacji, jakoby Bronisław Komorowski chciał prywatyzacji służby zdrowia. Ma też zakaz dalszego rozpowszechniania tej informacji na ten temat. Wyrok ten nie jest prawomocny, sztab Kaczyńskiego już złożył apelację.
Kandydat PIS-u na prezydenta zapowiedział jednak, że jeżeli orzeczenie drugiej instancji będzie również dla niego niekorzystne, to wtedy wykona prawomocny wyrok.

Zobacz też: Zapadł wyrok w procesie Kaczyński - Komorowski

Propozycja Kaczyńskiego została wstępnie zaakceptowana przez sztab Komorowskiego. Sławomir Nowak zaproponował, debatę w piątek o 21:30. Miejscem dyskusji obu polityków byłby Gdańsk, gdzie obaj kandydaci na najważniejszy urząd w państwie planują zakończyć swoje kampanie. 

Jeżeli oba sztaby wyborcze uzgodnią wszystkie szczegóły to kampania prezydencka powinna zakończyć się mocnym akcentem.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2010

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK