| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Zarobki > Zarobki i prawo > Nagroda jubileuszowa dla funkcjonariusza celnego

Nagroda jubileuszowa dla funkcjonariusza celnego

Funkcjonariusz celny, nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu służby uprawniającego do tej nagrody.

Warto również zaznaczyć, że funkcjonariuszowi, który nabył prawo do nagrody jubileuszowej w związku z wejściem w życie przepisów umożliwiających wliczenie do okresów służby uprawniających do nagrody jubileuszowej okresów dotychczas niepodlegających uwzględnieniu przy nabyciu prawa do tej nagrody, nagrodę tę wypłaca się niezwłocznie po wejściu w życie tych przepisów. 

Zobacz również serwis: Dodatki i nagrody

Jeżeli w dniu wejścia w życie przepisów, osiągnięty okres służby uprawnia jednocześnie do dwóch lub więcej nagród jubileuszowych, funkcjonariuszowi wypłaca się tylko jedną nagrodę najwyższą.

Ponadto funkcjonariuszowi, który w dniu wejścia w życie przepisów, ma okres dłuższy niż wymagany do nagrody jubileuszowej danego stopnia, a w ciągu 12 miesięcy od tego dnia upłynie okres uprawniający go do nabycia jubileuszowej nagrody wyższego stopnia, nagrodę jubileuszową niższą wypłaca się w pełnej wysokości, a w dniu nabycia prawa do nagrody jubileuszowej wyższej różnicę między kwotą nagrody jubileuszowej wyższej a kwotą nagrody jubileuszowej niższej.

Zasady powyższe stosuje się odpowiednio w przypadku gdy w dniu, w którym funkcjonariusz udokumentował swoje prawo do nagrody jubileuszowej, był uprawniony do nagrody wyższego stopnia oraz w razie gdy pracownik prawo to nabędzie w ciągu 12 miesięcy od tego dnia.

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej.
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 13 maja 2010 r. w sprawie sposobu obliczania i wypłacania nagrody jubileuszowej funkcjonariuszom celnym.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Podstawę obliczenia wysokości nagrody jubileuszowej stanowi miesięczne uposażenie funkcjonariusza, przysługujące funkcjonariuszowi w dniu nabycia prawa do nagrody jubileuszowej.
Podstawę obliczenia wysokości nagrody jubileuszowej stanowi miesięczne uposażenie funkcjonariusza, przysługujące funkcjonariuszowi w dniu nabycia prawa do nagrody jubileuszowej.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK