REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wyjść z labiryntu uzależnień? Pomóc może Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień

  • Artykuł sponsorowany
Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - labirynt
Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - labirynt
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

W mitologii greckiej Tezeusz dzięki nici Ariadny, odnalazł drogę wyjścia z labiryntu – mrocznego miejsca, w którym czaił się potwór Minotaur. Ta opowieść od dawna jest symbolem poszukiwań ścieżki przez zawiłości i wyzwania życiowe, gdzie nić Ariadny stała się metaforą odnalezienia wyjścia z opresji i życiowych labiryntów. Często labirynt rozumiany jest jako sytuacja bez wyjścia, gęsta matnia zdarzeń lub zagmatwana plątanina ścieżek naszego życia. Dla osoby uzależnionej ten labirynt może przybierać formę chaosu myśli, skomplikowanego splotu niechcianych zachowań i wydarzeń. Zmagając się z nałogiem, taka osoba często czuje się jak w pułapce, w której każdy ruch wydaje się prowadzić jedynie głębiej w ciemność. Właśnie w takich chwilach pomóc może prywatny ośrodek leczenia uzależnień.
Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - pomoc

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - pomoc

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - pomoc

fot. materiały prasowe

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień to doświadczony przewodnik prowadzący ku wolności od nałogów.

REKLAMA

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnień świadczy profesjonalną pomoc osobom zagubionym w labiryncie wszelkiego rodzaju uzależnień. Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień, stanowi światło w tunelu dla osób, które straciły nadzieję na wydostanie się z nałogów. Prywatny ośrodek terapii uzależnień oferuje skuteczny detoks oraz indywidualnie dopasowaną terapię i wsparcie, które razem tworzą nić Ariadny, prowadzącą przez mroczny labirynt ku wyjściu i wolności od nałogów.

Decyzja o rozpoczęciu prywatnego leczenia uzależnienia jest pierwszym krokiem na drodze do odzyskania kontroli nad własnym życiem. Wiele osób zmagających się z nałogiem alkoholowym, narkotykowym czy innymi formami uzależnień, szuka skutecznego wsparcia, które zapewni im kompleksową pomoc i szansę na trwałą zmianę. Prywatny ośrodek terapii uzależnień oferuje właśnie takie rozwiązanie, łącząc profesjonalną opiekę z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.

REKLAMA

W ramach ośrodka terapii uzależnień oferujemy zarówno terapie grupowe, jak i indywidualne sesje z doświadczonymi terapeutami, którzy pomagają zrozumieć przyczyny uzależnienia. Jako prywatny ośrodek odwykowy, stawiamy na jakość usług, gwarantując pacjentom dyskrecję, bezpieczeństwo oraz komfortowe warunki leczenia. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu wykorzystuje nowoczesne metody terapii. Leczenie uzależnień w naszym ośrodku to nie tylko praca nad sobą, ale również szansa na całkowitą zmianę stylu życia. Wierzymy, że prywatne leczenie uzależnienia w naszym ośrodku może być przełomowym momentem w życiu wielu osób.

Pokonywanie labiryntu uzależnień staje się możliwe dzięki holistycznemu podejściu do leczenia, które obejmuje ciało i umysł. Wykwalifikowany personel pełni rolę przewodnika, wspierającego pacjentów na każdym etapie ich drogi do zdrowia. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień, dzięki nowoczesnym metodom terapeutycznym jest w stanie zapewnić skuteczną pomoc. Psychoterapeuci z sercem i empatią prowadzą pacjentów przez każdy etap ich walki z nałogiem. Mając za sobą lata doświadczeń i głębokie zrozumienie natury uzależnienia, a także korzystając z najnowszych osiągnięć w dziedzinie terapii, tworzymy miejsce, w którym każda osoba może odnaleźć ścieżkę do swojego prawdziwego „ja”, odkrywając na nowo zdrowie i życiową radość. Opieka w prywatnym ośrodku terapii uzależnień rozciąga się na szerokie spektrum uzależnień behawioralnych – od hazardu, przez seksoholizm, zakupoholizm, po uzależnienia od Internetu i gier komputerowych. Nasze metody leczenia są tak różnorodne jak unikalne potrzeby i historie naszych pacjentów. W naszej pracy terapeutycznej stosujemy zarówno sprawdzone techniki poznawczo-behawioralne, program 12 kroków, terapie w modelu Minnesota jak i sesje terapeutyczne w formie indywidualnej oraz grupowej. To holistyczne podejście pozwala nam na efektywne wsparcie pacjentów w ich walce z uzależnieniami i budowaniu fundamentów zdrowego, pełnego życia.

Uzależnienia, zarówno te związane z substancjami psychoaktywnymi, jak i behawioralne, rzucają cień nie tylko na życie osób bezpośrednio dotkniętych problemem, ale również ich bliskich. Uzależnienie jest problemem wielowymiarowym, dotykającym zarówno ciała, jak i ducha, a jego przezwyciężenie wymaga wspólnych działań osoby uzależnionej, jej otoczenia oraz doświadczonych terapeutów z ośrodka leczenia uzależnień. Celem jest nie tylko powrót do zdrowia fizycznego, ale przede wszystkim jest to walka o odzyskanie kontroli nad swoim życiem. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - detoks

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - detoks

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - detoks

fot. materiały prasowe

Podczas terapii w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień detoks to pierwszy krok ku wolności 

Detoksykacja to fundament leczenia, inicjujący proces zdrowienia, bezpieczne oczyszczanie organizmu z substancji uzależniających, prowadzone pod ścisłym nadzorem doświadczonych terapeutów. To pierwszy etap, który przygotowuje pacjentów do leczenia, umożliwia start z pozycji większej równowagi fizycznej i psychicznej. Skuteczny detoks przynosi ulgę w objawach odstawienia i przywraca równowagę niezbędną do rozpoczęcia dalszej terapii w prywatnym ośrodku odwykowym.

W naszych ośrodkach realizujemy różnorodne programy detoksykacji, dostosowane indywidualnie do potrzeb oraz specyfiki uzależnień naszych pacjentów, w tym:

  • Detoks alkoholowy ukierunkowany na osoby z uzależnieniem od alkoholu, ułatwia bezpieczne przezwyciężenie uzależnienia, minimalizując ryzyko wystąpienia symptomów abstynencyjnych. To pierwszy etap odtruwania, który stosują wszystkie dobre ośrodki leczenia alkoholizmu.
  • Detoks narkotykowy dedykowany jest osobom walczącym z uzależnieniem od narkotyków, takich jak heroina, kokaina, amfetaminy czy marihuana, pozwala na usunięcie z organizmu substancji psychoaktywnych.
  • Detoks lekowy, który przeznaczony jest dla osób zależnych od leków na receptę oraz dostępnych bez recepty, ten proces ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania poważnym komplikacjom zdrowotnym, które mogą wyniknąć z nagłego przerwania przyjmowania niektórych leków.

Każdy z tych programów jest starannie zaprojektowany, by maksymalizować efektywność i bezpieczeństwo leczenia, jednocześnie łagodząc objawy odstawienie i przygotowując pacjentów na dalsze etapy terapii uzależnień. Nasi pacjenci otrzymują stałe wsparcie od doświadczonego personelu medycznego, co zapewnia najwyższy standard opieki przez cały czas trwania detoksu w naszym prywatnym ośrodku odwykowym.

Skuteczna terapia uzależnień jest jak mapa labiryntu, dzięki której obieramy właściwy kierunek 

Terapia indywidualna i grupowa pozwala pacjentom zrozumieć głębokie przyczyny ich uzależnienia, identyfikując trudności i ucząc zdrowych sposobów radzenia sobie z nimi. Psychoterapia jest jak mapa, która pomaga znaleźć drogę przez skomplikowany labirynt uzależnień do życia pełnego sensu i satysfakcji. W naszych ośrodkach podróż ku wolności od uzależnienia zaczyna się od głębokiego zrozumienia wielu problemów i dobraniu właściwej terapii. Profesjonalna i dobrze prowadzona terapia uzależnień to sesje indywidualne jak i grupowe. Leczenie uzależnień obejmuje wszechstronne podejście do różnorodnych rodzajów nałogów, od alkoholizmu i lekomanii po bardziej subtelne formy, jak uzależnienie od zakupów, internetu, czy social mediów. Każda forma terapii jest precyzyjnie dostosowana do sytuacji i potrzeb naszych pacjentów, niezależnie od natury ich uzależnienia.

Współpraca z terapeutą pozwala na nowo definiować życiowe cele i wartości, ukazując abstynencję jako klucz do ich realizacji i skutecznego leczenia uzależnień. Uczestnictwo w terapii grupowej, gdzie każdy uczestnik szczerze dzieli się swoją historią, wprowadza w życie program 12 kroków, ucząc się zarządzania emocjami, budowania samooceny, asertywności, a także kształtowania nowych, zdrowych nawyków. To wszystko składa się na kompleksową i profesjonalną terapię, jaką powinien oferować każdy dobry ośrodek leczenia uzależnień.

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - odzyskaj życie

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - odzyskaj życie

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień - odzyskaj życie

fot. materiały prasowe

Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień wyróżnia profesjonalizm, empatia i holistyczne podejście do procesu terapii. 

Nasza filozofia pracy kładzie fundamenty na empatii, profesjonalizmie oraz skrojonym na miarę podejściu do każdej osoby, którą wspieramy. Dążymy nie tylko do przezwyciężenia nałogów, ale również do odbudowy więzi z rodziną. Misja naszych ośrodków jest zakorzeniona w przekonaniu o nieocenionej wartości holistycznego leczenia, traktującego ciało, umysł i ducha jako integralne części procesu zdrowienia. Aspirujemy do tego, by dla każdej osoby otoczonej mrokami uzależnienia, stać się promieniem światła prowadzącym przez trudności, oferując wsparcie, głębokie zrozumienie i najwyższej klasy opiekę w najcięższych chwilach.

”Jako terapeuci staramy się by wszystkie nasze działania były odzwierciedleniem głębokiej empatii i nadziei, pomagając każdemu krok po kroku odnaleźć drogę powrotną do życia pełnego i wolnego od uzależnień” - tak o zespole psychoterapeutów mówi Daria Rybarczyk, psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Instytutu Psychologii Zdrowia w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Specjalizuje się w poznawczo-behawioralnej terapii uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, leków, hazardu, seksu, zakupów, internetu i innych czynników. Zawsze postępuje zgodnie z Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty oraz Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa. Od lat zgłębia metody leczenia depresji, nerwic i lęku. Jest koordynatorem terapeutycznym, sercem całego zespołu, przewodząc z wizją i pasją. Jej bogate doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom uzależnionym stanowią fundament skutecznego leczenia w naszych ośrodkach.

[banner]

Gdzie znaleźć pomoc w leczeniu i rozpocząć terapię uzależnień?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji całą dobę, siedem dni w tygodniu, gotowi zapewnić Ci wsparcie i odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące leczenia uzależnień i całego procesu terapeutycznego.  Rozpocznij swoją podróż do zdrowia już dziś, skontaktuj się z nami i odwiedź nasze ośrodki leczenia uzależnień:

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień AGNUS
Adres: ul. Słowikowa 18, 62-023 Borówiec
agnusterapia.pl

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień AURORA
Adres: Al. Edwarda Stachury 2, 60-461 Poznań
osrodek-aurora.pl

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień AMALFI
Adres: ul. Haliny Poświatowskiej 1, 60-461 Poznań 
osrodek-amalfi.pl

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sygnaliści 2024. Odpowiedzi na najważniejsze pytania

24 czerwca 2024 r. została opublikowana ustawa o ochronie sygnalistów. Czy każdy może być sygnalistą? O jakich terminach warto pamiętać? Co z karami za brak procedur? Odpowiadamy na podstawowe pytania.

Wystawienie faktury w walucie obcej przed otrzymaniem zaliczki. Jaki kurs przeliczeniowy stosować dla celów VAT?

W dniu 9 maja 2024 r. podatnik wystawił fakturę zaliczkową w euro na poczet eksportu towarów. Zaliczkę, na którą opiewa ta faktura, podatnik otrzymał 13 maja 2024 r. Według jakiego kursu należy w takim przypadku przeliczyć dla celów VAT kwotę zaliczki?

Ile i jak można dorobić do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego od czerwca do sierpnia 2024 r.?

ZUS informuje, że nauczyciele, którzy skorzystali z możliwości przejścia na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, nie muszą rezygnować z aktywności zawodowej. Ale jeżeli chcą ponownie podjąć pracę, powinni przestrzegać pewnych ograniczeń, by ZUS nie zawiesił czy nie zmniejszył wypłacanego świadczenia. 

Sygnaliści – nareszcie mamy ustawę

Sygnaliści - nareszcie jest ustawa. Publikacja ustawy o ochronie sygnalistów w Dzienniku Ustaw miała miejsce 24 czerwca 2024 r. Kim może być sygnalista i co może zgłaszać? Co to są działania odwetowe i jakie mogą być ich przykłady? Co przysługuje pracownikowi sygnaliście za działania odwetowe pracodawcy?

REKLAMA

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Zarabiasz do 6 tys. zł brutto? Nie zapłacisz podatku dochodowego. Od kiedy?

W rozmowach polityków pojawia się temat obietnicy podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Szef klubu Koalicji Obywatelskiej, Zbigniew Konwiński, podkreślił, że nie wycofują się z tej obietnicy i chcą ją zrealizować w obecnej kadencji Sejmu.

Komisja Europejska: Microsoft naruszył przepisy UE. Chodzi o narzędzie Teams

Komisja Europejska wszczęła 25 czerwca 2024 r. nowe postępowanie antymonopolowe przeciwko Microsoftowi. Jej zdaniem amerykański koncern naruszył unijne przepisy, wiążąc swój produkt do komunikacji Teams ze swoimi popularnymi aplikacjami do zwiększania produktywności zawartymi w pakietach dla firm Office 365 i Microsoft 365.

Jaki język najlepszy do pracy?

Jaki język jest najlepszy do pracy? Okazuje się, że nie język angielski, którego znajomość staje się obowiązkowa, ale czeski, duński czy koreański są językami, które warto znać planując karierę zawodową.

Od 1 lipca 2024 r. nie założysz zbiórki charytatywnej na Facebooku i Instagramie. Jak sobie poradzić?

Od 1 lipca 2024 r. Facebook i Instagram przestaną umożliwiać zakładanie zbiórek charytatywnych. Będą za to kierowały użytkowników do zewnętrznych serwisów ze zbiórkami. W praktyce oznacza, że organizacje powinny obecnie przenosić swoje zrzutki na serwisy crowdfundingowe takie jak Pomagam.pl. W tym wyzwaniu jest ogromna szansa dla organizacji pozarządowych na rozwój profesjonalnych działań crowdfundingowych. Sprawdź, jak przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA

Od 1 lipca 2024 wyższy dodatek za pracę w nocy

Od 1 lipca 2024 minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wyższe. W związku z tym dodatek za pracę w porze nocnej od 1 lipca 2024 r. też ulegnie zmianie. Powstaje jednak kilka pytań: czy dodatek za pracę w porze jest jednakowy dla wszystkich pracowników? Czy należy się zarówno dodatek za pracę w nocy i za pracę w godzinach nadliczbowych?

Świadczenie wspierające – terminy wypłat, punktacja

Kiedy jest termin wypłaty świadczenia wspierającego dla niepełnosprawnych z ZUS? Ile wynosi świadczenie wspierające? Jaka jest punktacja?

REKLAMA