REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień Dziecka 2023. 10 pomysłów na wspólne spędzenie czasu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Dzień Dziecka 2023
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dzień Dziecka coraz bliżej, a to doskonała okazja na prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu. Oto 10 propozycji, z których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Piknik w parku

REKLAMA

Pobliski park lub las to świetne miejsce na piknik. Wystarczy zabrać ze sobą koc, ulubione przekąski w pudełkach, napoje i coś do zabawy. Świetnie sprawdzą się karcianki czy planszówki, badminton, piłka lub frisbee. Jeśli przygotowanie czegoś do jedzenia na wyjście jest zbyt czasochłonne, doskonale sprawdzi się też pizza zabrana na wynos. 

Na sportowo

Aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu to zawsze dobry pomysł. Możesz zorganizować mini-olimpiadę, bieg z przeszkodami lub wyprawę rowerową. Na koniec dnia uczestnikom można wręczyć drobne upominki za udział lub własnoręcznie zrobione medale (wystarczy pomalowana nakrętka od słoika i smycz). Dobra zabawa gwarantowana. 

Warsztaty kreatywne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zorganizuj warsztaty artystyczne, gdzie dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności twórcze. To może być malowanie palcami lub stopami, lepienie z plasteliny, układ taneczny do piosenki lub proste rękodzieło. Zrobione przez dzieci dzieła mogą być potem świetnym prezentem dla dziadków. Dobrym pomysłem jest też na przykład pomalowanie ozdobienie koszulek według własnego projektu. 

Wycieczka

Wycieczka, nawet do pobliskiego miejsca, może być wspaniałą atrakcją, tym większą, jeśli połączona będzie z pierwszą przejażdżką pociągiem czy tramwajem. Może to być zoo, wesołe miasteczko, pyszne lody czy ciekawe muzeum. Nadanie temu uroczystej otoczki, pakowanie plecaka i planowanie sprawią, że takie wyjście bedzie niecodzienne. 

Kino domowe

Chociaż prognozy przewidują pogodę idealną, aby 1 czerwca spędzić jak najwięcej czasu na dworze, to przecież jest jeszcze wieczór! Wybierzcie wspólnie to, co macie ochotę obejrzeć, przygotujcie popcorn, zróbcie wygodne miejsce do siedzenia i spędźcie czas oglądając film lub bajkę razem. 

Mistrzostwa gier 

Zaproś dzieci i ich przyjaciół do udziału w turnieju gier planszowych. A może lepiej sprawdzą się gry zręcznościowe lub komputerowe? Przygotuj różne gry, nagrody lub dyplomy dla zwycięzców i stwórz przyjazną atmosferę rywalizacji. Przy większej liczbie osób można stworzyć drużyny.

Wizyta w miejscu zabaw

Basen, park rozrywki, trampoliny, małpi gaj to nie tylko wspólnie spędzony czas, ale też możliwość spożytkowania przez dziecko nadmiaru energii. Jeśli obawiasz się, że w Dniu Dziecka takie miejsca będą bardzo oblegane, wręcz dziecku kupon na taką atrakcję (najlepiej zrobiony własnoręcznie) z możliwością realizacji w dowolnym terminie. Nie zapomnijcie uwiecznić atrakcji na zdjęciach. 

Warsztaty gotowania

Zaproszenie dzieci do wspólnego gotowania może być wspaniałym sposobem na naukę i zabawę. Wybierz proste przepisy na dziecięce ulubione dania, takie jak muffiny, pizzę czy kolorowe sałatki, i pozwól im aktywnie uczestniczyć w procesie przygotowywania posiłków. 

Przygoda w plenerze

Zorganizuj rodzinną wycieczkę na łono natury. Możecie wspólnie odkrywać piękne miejsca, zbierać kamienie, liście, obserwować leśne zwierzęta i opowiadać o ich zwyczajach. Dobrym pomysłem jest również stworzenie albumu z takiej wyprawy. A może zorganizujecie podchody lub poszukiwanie skarbów? 

Dzieci rządzą 

Niech ten dzień zaplanują dzieci. Zostaw im możliwość wyboru tego, co zje na obiad cała rodzina, gdzie pójdziecie czy jak długa będzie wizyta na placu zabaw czy kąpiel. 

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Inforu

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Renciści czekają na nowy dodatek. Co z pracami legislacyjnymi?

Osoby pobierające renty z tytułu niezdolności do pracy dopytują o nowy dodatek. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, kiedy taka zmiana mogłaby zostać wprowadzona.

Wzrósł dług Polski: Zła wiadomość dla rządu i samorządów, to już 57,4% PKB

Dług polskiego sektora instytucji rządowych oraz samorządowych (general government) wzrósł do 57,4% PKB w pierwszym kwartale 2025 r. z 55,3% PKB zanotowanych kwartał wcześniej. Takie dane podał Eurostat. Natomiast w pierwszym kwartale 2024 r. wskaźnik ten wyniósł 51,3% PKB.

Unijna reforma praw pasażerów 2025 – co się zmieni przed kolejnym sezonem wakacyjnym?

Planujesz podróż samolotem? Już wkrótce unijne przepisy dotyczące praw pasażerów przejdą największą reformę od dwudziestu lat. Rada Unii Europejskiej zatwierdziła nowelizację rozporządzenia 261/2004, które od dwóch dekad regulowało zasady odszkodowań i opieki w razie opóźnień oraz odwołań lotów. Nowe przepisy mają zostać uchwalone jeszcze w 2025 roku, a ich wejście w życie przewiduje się na przełomie jesieni i zimy, najpóźniej przed sezonem wakacyjnym 2026

Koniec z papierologią: będzie zlikwidowany obowiązek przechowywania papierowych zgłoszeń do ZUS przez 5 lat

Mają zajść kolejne zmiany w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2025 r. poz. 350). Tym razem będą to jednak deregulacje na korzyść pracodawców. Dlaczego? Bo zapowiadany jest koniec z papierologią: będzie zlikwidowany obowiązek przechowywania papierowych zgłoszeń do ZUS przez 5 lat.

REKLAMA

Emerytalna rewolucja Karola Nawrockiego: Co najmniej 150 zł podwyżki dla seniorów? Projekt już 6 sierpnia

Nowo wybrany prezydent Karol Nawrocki zapowiedział rewolucję w sposobie waloryzacji emerytur i rent. Jego obietnica może oznaczać realne zmiany w domowych budżetach milionów polskich emerytów – szczególnie tych, którzy otrzymują najniższe świadczenia. Czy nowy system będzie bardziej sprawiedliwy? Jakie konkretnie rozwiązania zapowiada Nawrocki? I kto zyska najwięcej?

Inwigilowani? ZUS udostępni dane przedsiębiorców bankom, instytucjom finansowym, kredytowym czy pożyczkowym

Czujemy się w pewnym sensie inwigilowani - podkreślają przedsiębiorcy, którzy zapoznają się z kolejnym projektem zmian przepisów przygotowanym przez MRPiPS. Tym razem chodzi o zmiany ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Generalnie intencja jest taka, że ZUS udostępni dane z kont płatników składek szerszemu gronu podmiotów: bankom, instytucjom finansowym, kredytowym, pożyczkowym. Po co? Pytają przedsiębiorcy.

Rewolucja w L4: w czasie zwolnienia, pracownik (od czasu do czasu) będzie musiał odebrać telefon od szefa i odpisać na e-maila, ale będzie też mógł pobierać jednocześnie zasiłek chorobowy i 100 proc. wynagrodzenia

Przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (nr w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów: UD114) zakłada wprowadzenie istotnych zmian w zakresie tego co wolno, a czego nie wolno pracownikowi w czasie przebywania na zwolnieniu lekarskim – począwszy od podejmowania sporadycznych, incydentalnych czynności, będących przejawami aktywności zawodowej, a na wykonywaniu pracy u innego pracodawcy (tym samym – pobierając jednocześnie zasiłek chorobowy i 100 proc. wynagrodzenia) skończywszy.

Duża podwyżka świadczenia dla mężczyzny z rocznika 1957. Kolejne prawomocne orzeczenie sądu powszechnego po wyroku TK z 4 czerwca 2024 r. SK 140/20

Przybywa prawomocnych orzeczeń w sprawach po wyroku TK z 4 czerwca 2024 r. SK 140/20. Przedstawię wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

REKLAMA

Niski wiek emerytalny kobiet to bomba z opóźnionym zapłonem. Polki stracą tysiące na emeryturze

Polska starzeje się w szybkim tempie, co już dziś budzi poważne obawy o przyszłość systemu emerytalnego. Międzynarodowy Fundusz Walutowy alarmuje: jeśli nie zostaną wprowadzone pilne reformy, do 2050 roku świadczenia mogą spaść nawet o jedną trzecią. Najbardziej ucierpią kobiety, osoby o niskich dochodach i pracownicy niestandardowi. Czy jest jeszcze czas, by uniknąć kryzysu?

Nadchodzą rewolucyjne zmiany w świadectwie pracy? Chodzi o jedną rubrykę. Prezes UODO pisze do MRPiPS

Współczesny rynek pracy wymaga elastyczności, kompetencji i transparentności, a prawo musi podążać za zmianami społecznymi, technologicznymi ale co ciekawe czasami także za prywatnymi decyzjami pracowników. W tym wszystkim istotne znaczenie ma świadectwo pracy, którego wzór jest uregulowany jako załącznik do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz.U. 2016 poz. 2292). Co zatem się zmieni?

REKLAMA