REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień Dziecka 2023. 10 pomysłów na wspólne spędzenie czasu

Dzień Dziecka 2023
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dzień Dziecka coraz bliżej, a to doskonała okazja na prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu. Oto 10 propozycji, z których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Piknik w parku

REKLAMA

Pobliski park lub las to świetne miejsce na piknik. Wystarczy zabrać ze sobą koc, ulubione przekąski w pudełkach, napoje i coś do zabawy. Świetnie sprawdzą się karcianki czy planszówki, badminton, piłka lub frisbee. Jeśli przygotowanie czegoś do jedzenia na wyjście jest zbyt czasochłonne, doskonale sprawdzi się też pizza zabrana na wynos. 

Na sportowo

Aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu to zawsze dobry pomysł. Możesz zorganizować mini-olimpiadę, bieg z przeszkodami lub wyprawę rowerową. Na koniec dnia uczestnikom można wręczyć drobne upominki za udział lub własnoręcznie zrobione medale (wystarczy pomalowana nakrętka od słoika i smycz). Dobra zabawa gwarantowana. 

Warsztaty kreatywne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zorganizuj warsztaty artystyczne, gdzie dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności twórcze. To może być malowanie palcami lub stopami, lepienie z plasteliny, układ taneczny do piosenki lub proste rękodzieło. Zrobione przez dzieci dzieła mogą być potem świetnym prezentem dla dziadków. Dobrym pomysłem jest też na przykład pomalowanie ozdobienie koszulek według własnego projektu. 

Wycieczka

Wycieczka, nawet do pobliskiego miejsca, może być wspaniałą atrakcją, tym większą, jeśli połączona będzie z pierwszą przejażdżką pociągiem czy tramwajem. Może to być zoo, wesołe miasteczko, pyszne lody czy ciekawe muzeum. Nadanie temu uroczystej otoczki, pakowanie plecaka i planowanie sprawią, że takie wyjście bedzie niecodzienne. 

Kino domowe

Chociaż prognozy przewidują pogodę idealną, aby 1 czerwca spędzić jak najwięcej czasu na dworze, to przecież jest jeszcze wieczór! Wybierzcie wspólnie to, co macie ochotę obejrzeć, przygotujcie popcorn, zróbcie wygodne miejsce do siedzenia i spędźcie czas oglądając film lub bajkę razem. 

Mistrzostwa gier 

Zaproś dzieci i ich przyjaciół do udziału w turnieju gier planszowych. A może lepiej sprawdzą się gry zręcznościowe lub komputerowe? Przygotuj różne gry, nagrody lub dyplomy dla zwycięzców i stwórz przyjazną atmosferę rywalizacji. Przy większej liczbie osób można stworzyć drużyny.

Wizyta w miejscu zabaw

Basen, park rozrywki, trampoliny, małpi gaj to nie tylko wspólnie spędzony czas, ale też możliwość spożytkowania przez dziecko nadmiaru energii. Jeśli obawiasz się, że w Dniu Dziecka takie miejsca będą bardzo oblegane, wręcz dziecku kupon na taką atrakcję (najlepiej zrobiony własnoręcznie) z możliwością realizacji w dowolnym terminie. Nie zapomnijcie uwiecznić atrakcji na zdjęciach. 

Warsztaty gotowania

Zaproszenie dzieci do wspólnego gotowania może być wspaniałym sposobem na naukę i zabawę. Wybierz proste przepisy na dziecięce ulubione dania, takie jak muffiny, pizzę czy kolorowe sałatki, i pozwól im aktywnie uczestniczyć w procesie przygotowywania posiłków. 

Przygoda w plenerze

Zorganizuj rodzinną wycieczkę na łono natury. Możecie wspólnie odkrywać piękne miejsca, zbierać kamienie, liście, obserwować leśne zwierzęta i opowiadać o ich zwyczajach. Dobrym pomysłem jest również stworzenie albumu z takiej wyprawy. A może zorganizujecie podchody lub poszukiwanie skarbów? 

Dzieci rządzą 

Niech ten dzień zaplanują dzieci. Zostaw im możliwość wyboru tego, co zje na obiad cała rodzina, gdzie pójdziecie czy jak długa będzie wizyta na placu zabaw czy kąpiel. 

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Inforu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/15
    Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
    od 1 stycznia i od 1 lipca
    od 1 stycznia i od 1 czerwca
    od 1 lutego i od 1 lipca
    Następne
    Prawo
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    3 państwa, do których najczęściej wyprowadzają się Polacy

    Do jakich państw najczęściej wyprowadzają się Polacy? Coraz mniej osób wybiera Wielką Brytanię. Więcej jest wyprowadzek z Polski czy powrotów do kraju? Oto statystyki.

    W praktyce obniżka o 80 groszy. Od 1 kwietnia dwie listy polskich leków ze zniżką. G1 (-10%) i G2 (-15%) [Wykaz producentów i leków]

    Dwie listy polskich leków ze zniżką. G1 (-10%) i G2 (-15) [Wykaz producentów i leków]. Już 1 kwietnia 2024 r.

    Min. Dziemianowicz-Bąk za skróceniem tygodnia pracy jeszcze w tej kadencji Sejmu. MRPiPS ma wyniki pierwszych analiz

    Minister rodziny, pracy i polityki społecznej liczy, że jeszcze w tej kadencji mogłoby dojść do skrócenia tygodnia pracy. Szefowa MRPiPS poinformowała w RMF24, że zleciła Centralnemu Instytutowi Ochrony Pracy analizę efektywności pracy w relacji do liczby godzin przepracowanych w tygodniu.

    Protesty rolników 20 marca 2024 r. Wrocławski magistrat zakazał ich organizacji na terenie administracyjnym Wrocławia

    Jak poinformowano, wrocławski magistrat wydał zakaz organizacji protestów rolniczych na terenie administracyjnym Wrocławia. Chodzi o blokady planowane od środy 20 marca. Prezydent Wrocławia ocenił, że zagrażają one bezpieczeństwu mieszkańców i utrudniają ruch drogowy.

    REKLAMA

    Protesty rolników 20 marca. Utrudnienia w ruchu w całym kraju. 400 blokad. Które drogi będą nieprzejezdne? [MAPA]

    Na środę zapowiedziano Ogólnopolski Strajk Generalny Rolników. Na drogach w całej Polsce spodziewane są utrudnienia w ruchu. Na mapie rolniczych blokad znalazło się ponad 400 punktów. W stolicy rolnicy zablokują m.in. trasę S2.

    Będzie więcej czasu na zakup i montaż silosów finansowanych z KPO

    Opublikowano rozporządzenie w sprawie szczegółowego przeznaczenia, warunków i trybu udzielania wsparcia w zakresie infrastruktury magazynowania służącej zwiększeniu odporności gospodarstw rolnych na kryzysy.

    Rząd: projekt ws. programów dofinansowujących pracowników pomocy społecznej [To nie są podwyżki]

    We wtorek rząd premiera Donalda Tuska zajmie się projektem ws. programów dofinansowujących pracowników pomocy społeczne

    "Portfel seniora, portfelem pełnym". Polityka senioralna jest priorytetem rządu – zapewnił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej

    Druga waloryzacja, podwyższenie zasiłku pogrzebowego i świadczenia honorowego – takie plany mają rządzący wobec seniorów.

    REKLAMA

    Z 36.000 zł do 57.000 zł wzrośnie dofinansowanie do utworzenia jednego miejsca w żłobku. Jeszcze w marcu wznowienie naboru do programu „Maluch plus”

    Jak poinformowała w poniedziałek w Olsztynie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Aleksandra Gajewska, jeszcze w marcu zostanie wznowiony nabór wniosków do programu „Maluch plus”. W województwie warmińsko-mazurskim jest obecnie 65 gmin, w których nie ma żadnej formy, przewidzianej przez ustawę, opieki nad dziećmi do 3. roku życia.

    Badania okresowe. Kto za nie zapłaci, gdy pracownik wykonał je w innej placówce niż ta, do której został skierowany?

    Koszty badań profilaktycznych wykonywanych przez pracownika ponosi pracodawca. Ale czy ma wpływ na to, ile za nie zapłaci, czy musi zwrócić każdą kwotę?

    REKLAMA