REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień Dziecka 2023. 10 pomysłów na wspólne spędzenie czasu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Dzień Dziecka 2023
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dzień Dziecka coraz bliżej, a to doskonała okazja na prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu. Oto 10 propozycji, z których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Piknik w parku

REKLAMA

Pobliski park lub las to świetne miejsce na piknik. Wystarczy zabrać ze sobą koc, ulubione przekąski w pudełkach, napoje i coś do zabawy. Świetnie sprawdzą się karcianki czy planszówki, badminton, piłka lub frisbee. Jeśli przygotowanie czegoś do jedzenia na wyjście jest zbyt czasochłonne, doskonale sprawdzi się też pizza zabrana na wynos. 

Na sportowo

Aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu to zawsze dobry pomysł. Możesz zorganizować mini-olimpiadę, bieg z przeszkodami lub wyprawę rowerową. Na koniec dnia uczestnikom można wręczyć drobne upominki za udział lub własnoręcznie zrobione medale (wystarczy pomalowana nakrętka od słoika i smycz). Dobra zabawa gwarantowana. 

Warsztaty kreatywne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zorganizuj warsztaty artystyczne, gdzie dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności twórcze. To może być malowanie palcami lub stopami, lepienie z plasteliny, układ taneczny do piosenki lub proste rękodzieło. Zrobione przez dzieci dzieła mogą być potem świetnym prezentem dla dziadków. Dobrym pomysłem jest też na przykład pomalowanie ozdobienie koszulek według własnego projektu. 

Wycieczka

Wycieczka, nawet do pobliskiego miejsca, może być wspaniałą atrakcją, tym większą, jeśli połączona będzie z pierwszą przejażdżką pociągiem czy tramwajem. Może to być zoo, wesołe miasteczko, pyszne lody czy ciekawe muzeum. Nadanie temu uroczystej otoczki, pakowanie plecaka i planowanie sprawią, że takie wyjście bedzie niecodzienne. 

Kino domowe

Chociaż prognozy przewidują pogodę idealną, aby 1 czerwca spędzić jak najwięcej czasu na dworze, to przecież jest jeszcze wieczór! Wybierzcie wspólnie to, co macie ochotę obejrzeć, przygotujcie popcorn, zróbcie wygodne miejsce do siedzenia i spędźcie czas oglądając film lub bajkę razem. 

Mistrzostwa gier 

Zaproś dzieci i ich przyjaciół do udziału w turnieju gier planszowych. A może lepiej sprawdzą się gry zręcznościowe lub komputerowe? Przygotuj różne gry, nagrody lub dyplomy dla zwycięzców i stwórz przyjazną atmosferę rywalizacji. Przy większej liczbie osób można stworzyć drużyny.

Wizyta w miejscu zabaw

Basen, park rozrywki, trampoliny, małpi gaj to nie tylko wspólnie spędzony czas, ale też możliwość spożytkowania przez dziecko nadmiaru energii. Jeśli obawiasz się, że w Dniu Dziecka takie miejsca będą bardzo oblegane, wręcz dziecku kupon na taką atrakcję (najlepiej zrobiony własnoręcznie) z możliwością realizacji w dowolnym terminie. Nie zapomnijcie uwiecznić atrakcji na zdjęciach. 

Warsztaty gotowania

Zaproszenie dzieci do wspólnego gotowania może być wspaniałym sposobem na naukę i zabawę. Wybierz proste przepisy na dziecięce ulubione dania, takie jak muffiny, pizzę czy kolorowe sałatki, i pozwól im aktywnie uczestniczyć w procesie przygotowywania posiłków. 

Przygoda w plenerze

Zorganizuj rodzinną wycieczkę na łono natury. Możecie wspólnie odkrywać piękne miejsca, zbierać kamienie, liście, obserwować leśne zwierzęta i opowiadać o ich zwyczajach. Dobrym pomysłem jest również stworzenie albumu z takiej wyprawy. A może zorganizujecie podchody lub poszukiwanie skarbów? 

Dzieci rządzą 

Niech ten dzień zaplanują dzieci. Zostaw im możliwość wyboru tego, co zje na obiad cała rodzina, gdzie pójdziecie czy jak długa będzie wizyta na placu zabaw czy kąpiel. 

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Inforu

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Likwidacja USAID to śmierć 14 mln ludzi do 2030 r.

Likwidacja amerykańskiej agencji pomocy międzynarodowej USAID może doprowadzić do śmierci 14 milionów osób do 2030 roku – wynika z analiz opublikowanych w brytyjskim czasopiśmie medycznym „Lancet”. Naukowcy szacują, że aż jedną trzecią ofiar będą stanowić dzieci poniżej piątego roku życia.

Kiedy wybrać konto oszczędnościowe, a kiedy lokatę? Praktyczne porady

Oszczędzanie to nie tylko kwestia systematyczności, ale także wyboru odpowiednich narzędzi finansowych. Konto oszczędnościowe i lokata to dwa rozwiązania, które pomagają gromadzić i pomnażać środki, ale ich działanie i cel mogą się istotnie różnić. Jeśli zastanawiasz się, które z nich będzie dla Ciebie lepsze, poświęć chwilę na zrozumienie mechanizmów ich funkcjonowania.

Komu ZUS nie przyzna renty wdowiej. Najczęstsze przyczyny decyzji odmownych

ZUS i inne organy emeryalno-rentowe rozpoczęły już wypłaty renty wdowiej. Organy te wysyłają też do seniorów decyzje w sprawie przyznania lub odmowy renty wdowiej. W jakich przypadkach wdowa lub wdowiec na pewno nie dostanie nowego świadczenia? ZUS wymienił najczęstsze przyczyny decyzji odmownych.

Min. Pełczyńska-Nałęcz: to przekręt! deweloperzy sprzedają "pseudometry" - tj. powierzchnię pod ścianami działowymi. Jak być powinno wyjaśnia PKN

W dniu 30 czerwca 2025 r. minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz napisała na platwormie X: "Od prawie 30 lat deweloperzy sprzedają Polakom za ciężkie pieniądze pseudometry, czyli metry pod ścianami działowymi. A kolejne rządy pozostają zaskakująco bezsilnej w tej kwestii. Ofiarą tych nieuczciwych praktyk padło nawet setki tysięcy konsumentów, którzy stracili w sumie miliardy zł na rzeczy deweloperów." Z tego powodu napisała pismo do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z prośbą o podjęcie działań. Zasady uwzględniania ścian działowych przy obliczaniu powierzchni użytkowej budynku, w świetle normy PN-ISO 9836 wyjaśnił Andrzej Pogorzelski, Przewodniczący Komitetu Technicznego 232 ds. Zasad Sporządzania Dokumentacji Projektowej w Budownictwie w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

REKLAMA

Od 1 lipca 2025 r. zmiany w czasie pracy dla dużej grupy zawodowej, bo wdrożono dyrektywę

Już od 1 lipca 2025 r. dla bardzo dużej grupy zawodowej w Polsce wejdą w życie istotne zmiany w zakresie ewidencji czasu wolnego, ewidencji czasu pracy, służby w nocy i zasad rozliczania i odbierania dni wolnych. Wszystko za sprawą tzw. równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Dopiero teraz dostosowano ustawę i rozporządzenie do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1158 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów oraz uchylającą dyrektywę Rady 2010/18/UE (Dz. Urz. UE L 188 z 12.07.2019, str. 79).

Posiedzenie Sądu Najwyższego ws. ważności wyborów Prezydenta RP [na żywo]

We wtorek, 1 lipca 2025 r. Sąd Najwyższy podejmie uchwałę w przedmiocie stwierdzenia ważności wyborów Prezydenta RP przeprowadzonych w dniach 18 maja 2025 r. oraz 1 czerwca 2025 r. Transmisja na żywo.

Koniec z obciążaniem dzieci kosztami pobytu krewnych w DPS. Rząd zapowiada zmianę przepisów

Tylko osoby pełnoletnie powinny być zobowiązane do ponoszenia opłat za pobyt bliskich w domach pomocy społecznej – zapowiedziała wiceministra rodziny Katarzyna Nowakowska. To odpowiedź na apel Rzeczniczki Praw Dziecka, która alarmowała, że dziś ciężar finansowy może spaść również na małoletnich.

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne w 2025 roku. Ile wynosi, kto może uzyskać i jakich formalności trzeba dopełnić. 3 konieczne warunki

Nauczyciele, wychowawcy oraz inni pracownicy pedagogiczni, którzy urodzili się po 1948 roku, nie muszą czekać do 60. roku życia w przypadku kobiet ani do 65. roku życia w przypadku mężczyzn, aby otrzymać świadczenie z ZUS-u. Jeśli mają odpowiedni wiek, staż pracy i rozwiązali stosunek pracy, mogą na przykład skorzystać z nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego.

REKLAMA

Sąd: Z Konstytucji RP wynika, że babcia ma prawo do świadczenia 300 zł [Dobry Start]

Spór z ZUS wygrała babcia dziecka - opiekuje się nim od śmierci jego matki. Opieka nie była potwierdzona sądownie, tj. nie ustalono pieczy bieżącej czy zastępczej oraz nie ustalono babci prawnym opiekunem dziecka. Wiadomo również, że skarżąca wystąpiła z wnioskiem do Sądu celem umieszczenia dziecka w jej rodzinie zastępczej, lecz sąd do chwili obecnej nie wydał żadnych orzeczeń regulujących.

„Ozłocony” projekt ustawy o rynku kryptoaktywów. Po co Polsce surowsze przepisy niż wymaga UE?

Projekt ustawy o rynku kryptoaktywów trafił parę dni temu do Sejmu. Celem tego projektu powinno być uszczegółowienie i doprecyzowanie, w zakresie w jakim jest to konieczne, rozwiązań wprowadzanych unijnym rozporządzeniem MICA. To jednak zbyt mało ambitne zadanie dla Ministra Finansów, twórcy projektu, który postanowił pokryć przepisy unijne warstwą krajowego, "normatywnego złota". Zobaczmy, na ile przepisy projektu stały się przedmiotem tzw. gold-platingu i co z tego wynika w praktyce.

REKLAMA