reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Przedszkolak > Nowe obostrzenia - co z przedszkolami?

Nowe obostrzenia - co z przedszkolami?

Premier ogłosił nowe obostrzenia. Dotyczą one m.in. nauki zdalnej w klasach 1-3 szkół podstawowych. Co z przedszkolami? Czy one również zostaną zamknięte?

Co z przedszkolami?

Zgodnie z zapowiedziami premiera opieka w przedszkolach pozostanie bez zmian.

Taką informację podaje również Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na stronie internetowej MEN możemy przeczytać: „Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.

Warto pamiętać, iż przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu i bezpieczeństwu uczniów. 

Świetlice szkolne

Szkoły podstawowe od poniedziałku, 9 listopada 2020 r. będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Jak będzie wyglądała nauka w szkołach?

Nowe obostrzenia dotyczą jednak najmłodszych uczniów. W klasach 1-3 będzie szkół podstawowych nauka będzie odbywała się zdalnie od 9 do 29 listopada 2020 r. Nauczanie zdalne zostanie również przedłużone w przypadku klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W trybie zdalnym będą funkcjonowały szkoły wyższe.

Men przypomina, iż dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).

Polecamy: Seria 5 książek. Poznaj swoje prawa!

Co z zasiłkiem dla rodziców?

Zasiłki - jak zapowiedział premier - będą przyznane na takich zasadach jak wiosną.

Jakie zasady w obiektach sportowych i kulturalnych?

Zawieszona zostanie działalność basenów, aquaparków i siłowni. Wydarzenia sportowe będą się odbywały bez udziału publiczności.

Do 29 listopada 2020 r. będą zamknięte placówki kultury takie jak teatry kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury czy ogniska muzyczne.

Które sklepy zamknięte?

Zamknięte będą też sklepy w galeriach handlowych. Otwarte pozostaną m. in. sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, wyrobami medycznymi.

Poniżej pełna lista nowych obostrzeń dostępna na stronie KPRM. Wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od soboty, a w przypadku szkół od poniedziałku i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Najważniejsze zmiany - lista

  • Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych – od 9 listopada do 29 listopada;
  • Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada;  
reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kadry dla Każdego

Strona poświęcona aktualnościom kadrowo-płacowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama