| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Jakie będą obowiązki instruktora jazdy?

Jakie będą obowiązki instruktora jazdy?

Po zdobyciu uprawnień do bycia instruktorem jazdy, na osobie instruktora spoczywa wiele obowiązków. Ustawa o kierujących pojazdami wprowadza nowe obowiązki na instruktorów, które wejdą w życie już od stycznia 2013 roku. Jakie to obowiązki i co grozi instruktorowi w przypadku ich niedopełnienia?

Informacje dla starosty

Na mocy nowej ustawy instruktor musi przekazać do starosty numer ewidencyjny ośrodka szkolenie lub numer ewidencyjny innego podmiotu, w którym prowadzi szkolenie. Numery te muszą być przekazane przez instruktora najpóźniej do dnia rozpoczęcia prowadzenia zajęć przez danego instruktora.

W ciągu 14 dni od daty zmiany danych, instruktor musi przekazać staroście również informacje o imieniu i nazwisku, numerze PESEL, adresie zamieszkania oraz poszczególne rodzaje uprawnień, w zakresie których może prowadzić szkolenie oraz daty ich uzyskania.

Warsztaty doskonalenia zawodowego

Każdy instruktor jest zobowiązany do corocznego uczestnictwa w warsztatach doskonalenia zawodowego.

Coroczny udział w warsztatach doskonalenia zawodowego instruktor musi potwierdzić zaświadczeniem. Zaświadczenie takie powinno być przedłożone staroście do dnia 7 stycznia każdego roku i potwierdzać uczestnictwo w roku ubiegłym w takim warsztacie.

Wykonywanie obowiązków

Każdy instruktor jazdy ma obowiązek rzetelnie i bezstronnie wykonywać swoje obowiązki. Oprócz tego ma on obowiązek poszerzać swoją wiedzę zawodową oraz podnosić kwalifikację. Podczas prowadzenia zajęć praktycznych z kursantami, instruktor nauki jazdy musi zawsze posiadać przy sobie legitymację instruktora i okazywać ją na każde żądanie uprawnionego do tego podmiotu.

Zobacz: Badania psychologiczne – kto przechodzi je obowiązkowo?

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mizera

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »