| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Jakie będą obowiązki instruktora jazdy?

Jakie będą obowiązki instruktora jazdy?

Po zdobyciu uprawnień do bycia instruktorem jazdy, na osobie instruktora spoczywa wiele obowiązków. Ustawa o kierujących pojazdami wprowadza nowe obowiązki na instruktorów, które wejdą w życie już od stycznia 2013 roku. Jakie to obowiązki i co grozi instruktorowi w przypadku ich niedopełnienia?

Informacje dla starosty

Na mocy nowej ustawy instruktor musi przekazać do starosty numer ewidencyjny ośrodka szkolenie lub numer ewidencyjny innego podmiotu, w którym prowadzi szkolenie. Numery te muszą być przekazane przez instruktora najpóźniej do dnia rozpoczęcia prowadzenia zajęć przez danego instruktora.

W ciągu 14 dni od daty zmiany danych, instruktor musi przekazać staroście również informacje o imieniu i nazwisku, numerze PESEL, adresie zamieszkania oraz poszczególne rodzaje uprawnień, w zakresie których może prowadzić szkolenie oraz daty ich uzyskania.

Warsztaty doskonalenia zawodowego

Każdy instruktor jest zobowiązany do corocznego uczestnictwa w warsztatach doskonalenia zawodowego.

Coroczny udział w warsztatach doskonalenia zawodowego instruktor musi potwierdzić zaświadczeniem. Zaświadczenie takie powinno być przedłożone staroście do dnia 7 stycznia każdego roku i potwierdzać uczestnictwo w roku ubiegłym w takim warsztacie.

Wykonywanie obowiązków

Każdy instruktor jazdy ma obowiązek rzetelnie i bezstronnie wykonywać swoje obowiązki. Oprócz tego ma on obowiązek poszerzać swoją wiedzę zawodową oraz podnosić kwalifikację. Podczas prowadzenia zajęć praktycznych z kursantami, instruktor nauki jazdy musi zawsze posiadać przy sobie legitymację instruktora i okazywać ją na każde żądanie uprawnionego do tego podmiotu.

Zobacz: Badania psychologiczne – kto przechodzi je obowiązkowo?

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »