reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Kto może zostać kierowcą karetki?

Kto może zostać kierowcą karetki?

Kierowanie pojazdem uprzywilejowanym wymaga spełnienia odpowiednich warunków. Są one wymienione w ustawie o kierujących pojazdami. Jakie warunki należy spełnić, aby zostać kierowcą karetki?

Wymogi dla kierowcy karetki

Kierowcą pojazdu uprzywilejowanego np. karetki, może być osoba, która ukończyła 21 lat, posiada prawo jazdy odpowiednie do rodzaju pojazdu kategorii, uzyskała wymagane zaświadczenie – lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi oraz zaświadczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi.

Kolejnym wymogiem jest ukończenie kursu na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym. Wymagane jest również posiadanie zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym w zakresie określonej kategorii prawa jazdy.

Kurs dla kierujących pojazdami uprzywilejowanymi

Kurs dla osób chcących kierować pojazdami uprzywilejowanymi składa się z zajęć teoretycznych, zajęć praktycznych z techniki i taktyki jazdy w warunkach specjalnych oraz kontrolnego sprawdzenia poziomu osiągniętej wiedzy i umiejętności.

Zajęcia teoretyczne odbywają się w zakresie nauki podstaw techniki jazdy i taktyki jazdy w warunkach specjalnych, przepisów ruchu drogowego oraz problematyki wypadków drogowych oraz psychologii transportu. Zajęcia te są prowadzone w formie wykładów i ćwiczeń prowadzonych przez osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w tym zakresie.

Zobacz: Kto może otrzymać prawo jazdy na tramwaj?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zezwolenie na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi jest wydawane przez starostę w drodze decyzji administracyjnej.
Zezwolenie na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi jest wydawane przez starostę w drodze decyzji administracyjnej.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama