reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Komu nie może być wydane prawo jazdy?

Komu nie może być wydane prawo jazdy?

Prawo jazdy jest pragnieniem wielu młodych ludzi, ale nie tylko. Niestety nie wszyscy mogą ubiegać się o wydanie prawa jazdy. Komu nie będzie można wydać uprawnienia do kierowania pojazdami?

Badanie lekarskie

Przed przystąpieniem do egzaminu państwowego na prawo jazdy, każdy kandydat musi przejść badania lekarskie. Jeżeli w wyniku tych badań zostanie stwierdzone, że dana osoba cierpi na aktywną formę uzależnienia od alkoholu lub innego środka o podobnym działaniu – prawo jazdy nie będzie mogło być wydane.

Aby otrzymać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do posiadania prawa jazdy, należy udać się do lekarza, uprawnionego do przeprowadzania badań dla kandydatów na kierowców. Jeśli lekarz stwierdzi problemy zdrowotne, dyskwalifikujące potencjalnego kierowcę, badany nie dostanie orzeczenia i nie będzie mógł się ubiegać o prawo jazdy. Problemy, takie jak np. krótkowzroczność czy zaburzenia widzenia w nocy, nie powodują niemożliwości uzyskania prawa jazdy. W przypadku takich problemów kandydat otrzymuje zaświadczenie z odpowiednimi obostrzeniami. Takie obostrzenia to m.in.  wymóg jazdy w okularach albo tylko przy świetle dziennym.

Orzeczenie sądu

Prawo jazdy nie będzie mogło być wydane również osobie, w stosunku do której został orzeczony prawomocny wyrok sądu, zakazujący prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prawo jazdy nie będzie mogło być wydane w zakresie obowiązywania tego zakazu.

Wobec Roberta K. został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii B. Oznacza to, że takiej osobie jak Robert K, będzie można wydać prawo jazdy na inne kategorie, ale nie na kategorię B.

Zobacz: Kiedy egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Prawo jazdy nie może być wydane osobie skazanej prawomocnym wyrokiem sądu, która ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Prawo jazdy nie może być wydane osobie skazanej prawomocnym wyrokiem sądu, która ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Romuald Pilitowski

Prezes Zarządu Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama